Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Update: I Am Alive va fi disponibil doar in format digital

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Update: I Am Alive va fi disponibil doar in format digital

    In 2008, atunci cand a fost anuntat, I Am Alive parea un joc promitator, fiind asteptat la vremea respectiva de multi gameri. Din pacate Ubisoft a decis sa nu ofere prea multe informatii despre joc, iar interesul pentru I Am Alive a scazut treptat. Dupa o perioada foarte lunga de timp aflam ceva nou despre I Am Alive: acesta va fi lansat in cursul acestui an prin intermediul PSN si XBLA (va fi disponbil doar in format digital, fara o lansare retail). Sa speram ca aceasta decizie a Ubisoft nu va afecta calitatea jocului.

    Update: http://www.thesixthaxis.com/2011/02/...e-just-a-joke/
    Attached Images Attached Images i-am-alive4.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sigur XBLA? Asta inseamna ca e joc Arcade.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Păi o să fie arcade -este discuție despre asta �n topicul principal.

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mda, m-am informat mai bine si asa e. Nu stiu cum va ramane jocul la fel daca va fi lansate drept Arcade, dar ma rog.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Au mai fost jocuri, extrem de bune, pe XBLA ce puteau fi lejer retail. Cine știe...poate că I Am Alive va ridica ștacheta

    ...pe mine nu mă deranejază cu absolut nimic că e �n format digital, mereu am fost <3 DLC (<3 STEAM)

    Sa speram ca aceasta decizie a Ubisoft nu va afecta calitatea jocului.
    Calitatea n-are nicio legătură cu formatul. Asta e ca și cum am spune că jocurile de la Games on Demand - format digital (ex. Mass Effect, Bioshock, etc.) sunt mai slabe ca jocurile de pe disc. Fals. Au aceeași calitate.

    ...ce pot fi afectate sunt v�nzările (�ncă lumea preferă jocurile pe disc). Dar asta-i altă m�ncare de pește iar pe mine nu mă interesează (și niciodată nu m-a interesat).

    Văd jocul, l-am cumpărat de pe marketplace, pa

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Games on Demand sunt totusi ceva diferit de Arcade. Games on Demand au 5-6 GB si nu stiu daca exista (sau este permis de MS) jocuri Arcade de peste 2 GB. Distributia digitala nu ma deranjeaza atat timp cat jocul este bun.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Calitatea n-are nicio legătură cu formatul. Asta e ca și cum am spune că jocurile de la Games on Demand - format digital (ex. Mass Effect, Bioshock, etc.) sunt mai slabe ca jocurile de pe disc. Fals. Au aceeași calitate.
    Pe Games on Demand apar jocuri lansate deja in format retail (exact cum sunt mare parte din jocurile de pe Steam), pe Arcade apar insa jocuri cu o limitare de spatiu si care in general sunt mult mai ieftine. Deci... e posibil sa fie afectata calitatea (pana la urma, niciun joc Arcade nu cred ca a iesit GoTY).

    ---------- Post added 02-02-2011 at 07:46 PM ----------

    Mda...

    I Am Alive Not a Download Title, Just a Joke | Gaming News and Opinion at TheSixthAxis.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Format digital sau hard copy palpabil? By iPaul in forum Console Club
    Replies: 41 Last Post: 07-01-2012, 00:42
  2. Crysis 1 va fi doar in format digital By Tudoran in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 05-10-2011, 21:18
  3. Replies: 1 Last Post: 20-12-2010, 18:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts