Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Assassin's Creed IV: Black Flag - Ubisoft Press Event

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Assassin's Creed IV: Black Flag - Ubisoft Press Event

    Aseara am avut placerea de a fi invitat la o mini conferinta de presa organizata de catre Ubisoft pentru lansarea jocului Assassin's Creed pe generatia curenta de consola. Evenimentul a avut loc in subsolul restaurantului The Harbour intr-o atmosfera piratareasca cu mult rom la mese. De asemenea am avut la dispozitie trei console PlayStation 3 pe care am putut sa testam jocul dupa bunul plac iar la final fiecare a primit cate un exemplar pe platforma dorita pentru teste suplimentare / reviews.

    Cea mai buna parte a serii a fost prezenta reprezentantilor Ubisoft Romania care ne-au raspuns la intrebari si au facut o prezentare de ansamblu a jocului (in special pe partea de multiplayer). Cei trei au fost: Cristian Tanase - External Communication Manager; Ioan Manea - Producer si Tiberiu Burnea - Game Designer. Fara a va mai plictisi cu alte detalii, mai jos aveti cele mai importante informatii:
    • AC4-BF a fost realizat de 11 studiouri Ubisoft din 7 tari;
    • Jumatate din cei care au lucrat la el sunt din Romania;
    • Ubisoft Romania a lucrat impreuna cu Ubisoft Annecy la crearea componentei de multiplayer;
    • Cinci din cele opt harti prezente in joc au fost create in Romania;
    • De asemenea, componenta Game-Lab a fost dezvoltata tot de catre studioul din Bucuresti;
    • Componenta Game-Lab permite crearea a 10 la puterea 117 moduri de joc diferite in functie de preferintele fiecaruia;
    • La testarea jocului au luat parte peste 330 de testeri pe toate platformele;
    • Pe PC, cei care achizitioneaza varianta Steam vor putea juca impreuna cu cei de pe Uplay;
    • Wolfpack a fost extins, urmand sa primim inca un mod care promite a fi mai "hardcore";
    • De aceasta data cele 8 harti de MP vor fi legate de o poveste si la final va exista un "final boss".
    Maine, 2 noiembrie, la ora 11:00 are loc evenimentul de lansare la Media Galaxy Orhidea.
    Mai multe detalii si discutii pe threadul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f60...iv-black-flag/.
    Attached Images Attached Images assassins_creed_iv_black_flag.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Atasat aveti cateva poze si filmarea de la eveniment.





    Cu multumiri lui h0stile pentru cele doua filmulete.
    Attached Images Attached Images dsc00711_assassins_creed_4_black_flag_6.jpg dsc00710_assassins_creed_4_black_flag_5.jpg dsc00709_assassins_creed_4_black_flag_4.jpg dsc00708_assassins_creed_4_black_flag_3.jpg dsc00707_assassins_creed_4_black_flag_2.jpg dsc00706_assassins_creed_4_black_flag_1.jpg dsc00712_assassins_creed_4_black_flag_7.jpg dsc00714_assassins_creed_4_black_flag_8.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    tare faza: " AC 4 va rula in 720p pe X1?" - "Suntem aici sa vorbim doar de generatia actuala" trolololo

  4. #4 SP
    Banned asperas's Avatar
    no hook..no parrot!not for kids

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, PS3 Fat still going strong

  6. #6 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Imi place cum au amenajat crasma !

  7. #7 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Bravo romaniilor!!! Eu am deja la precomanda (platit deja) jocul pentru PS4.

    Primul AC pe care l-am terminat 100% a fost Liberation,iar dupa ce mi-a placut tare mult,am decis sa cumpar BF pentru PS4.

    P.S.TV-ul este exact ca al meu.KDL600 32"

  8. #8 SP
    Junior Member surdu's Avatar
    Tiberiu Burnea este cel correct!

    ---------- Post added 04-11-2013 at 12:54 ----------

    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    tare faza: " AC 4 va rula in 720p pe X1?" - "Suntem aici sa vorbim doar de generatia actuala" trolololo
    NEXT GEN - PS4 poate rula la maxim 900p / Xbox One la 720p soo asa ca sa stii cum sta treaba .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Assassin's Creed IV: Black Flag By GoodFella10 in forum Console Club
    Replies: 389 Last Post: 20-02-2024, 01:52
  2. Replies: 0 Last Post: 02-09-2013, 08:07
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2013, 09:06
  4. Replies: 0 Last Post: 19-05-2013, 17:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts