Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Metal Gear Solid V are mare succes

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Metal Gear Solid V are mare succes

    In ciuda felului in care Konami a tratat jocul si pe creatorul sau, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain are mare succes la vanzari. Jocul a vandut 3 milioane de exemplare in prima saptamana, depasind recordul de vanzari in prima saptamana al lui MGS2 cu 37%. Versiunea de PS4 s-a vandut cel mai bine, reprezentand 72% din vanzarile totale, 22% fiind pe Xbox One, 3% pe PS3, 2% pe X360, iar 1% fiind versiunea retail pe PC. In momentul de fata jocul se afla pe locul 3 dupa numarul vanzarilor anul acesta, dupa The Witcher 3 si Batman: Arkham Knight.
    Attached Images Attached Images mgsv-header.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member cromad007's Avatar
    Din punctul meu de vedere, la felul cum este abordat gameplay-ul(multitudinele de optiuni in a aborda misiunile), grafica fantastica datorita "fox-engine", atentia la detaliile in-game, si inca mult asteptata optiune multiplayer....cred ca are mari sanse la jocul anului cu incasari serioase in crestere pentru console....

  3. #3 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    GOTY contender clar, un joc formidabil. Spor la vanzari in continuare!
    Nu stiu cat de adevarate sunt povestile cu drama dintre KONAMI si Kojima, insa si Kojima asta e cam nesimtit asa, egoist sau cum vreti sa-i spuneti. A bagat credits in jocu asta dupa fiecare misiune ca sa apara el scris acolo de fiecare data "directed by Kojima"...e cam prea in your face asa...exagerat zic eu.
    Oricum cert e ca la jocu asta nu a lucrat numai el ci si alti 100-200 de oameni pe langa el si se vede ca s-au chinuit sa faca treaba buna.
    Kiefer Sutherland e cam flat asa, nici nu vorbeste prea mult cei drept, insa Hayter era de 100 de ori mai bun , in rest totul ok

  4. #4 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    si Kojima asta e cam nesimtit asa
    Stii ce ai de facut.
    Attached Images Attached Images shame_on_you.jpg

  5. #5 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Doar 1% pe pc? pc gaming is dead...

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Doar vanzarile retail, pe Steam cred ca s-a vandut destul de bine, dar nu avem informatii.

  7. #7 SP
    je1
    Junior Member je1's Avatar
    Varianta PC a jocului are vreo 8 mb si contine doar un steam .exe installer.

  8. #8 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Serios je1? ) . Nu stiu ce varianta de pc ai tu dar ... nu este nici pe departe asa.
    Acum ca tot a spus cineva GOTY contender, voi chiar ati jucat jocul ? Nu vreau sa credeti ca sunt cine stie ce critic dar este slubut. Grafica este ok dar... nici pe departe sa iti "ia ochii", AI-ul este.... la pamant in unele parti, gameplay-ul este mediocru sa spun asa, nu exceleaza ... sunt multe de care ma pot lega insa banuiesc ca ma vor certa multi pentru ce am scris aici asa ca am sa las acest video aici.

  9. #9 SP
    je1
    Junior Member je1's Avatar
    Quote Originally Posted by Marius93 View Post
    Serios je1? ) . Nu stiu ce varianta de pc ai tu dar ... nu este nici pe departe asa.
    Aha. Buna incercare.
    https://www.google.com/search?q=meta...utf-8&oe=utf-8

  10. #10 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    In caz ca nu stiai , are câțiva zeci de GB .


    LE : 22079

  11. #11 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Marius93 View Post
    Serios je1? ) . Nu stiu ce varianta de pc ai tu dar ... nu este nici pe departe asa.
    Acum ca tot a spus cineva GOTY contender, voi chiar ati jucat jocul ? Nu vreau sa credeti ca sunt cine stie ce critic dar este slubut. Grafica este ok dar... nici pe departe sa iti "ia ochii", AI-ul este.... la pamant in unele parti, gameplay-ul este mediocru sa spun asa, nu exceleaza ... sunt multe de care ma pot lega insa banuiesc ca ma vor certa multi pentru ce am scris aici asa ca am sa las acest video aici.
    huh!?
    Attached Images Attached Images 1351683911309503046.gif

  12. #12 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Am inteles, eu nu am variant pe disc, ideea este ca nu ai specificat, ca este vorba de variant retail. Eu toate jocurile le cumpar digital si nu retail atat pe xbox-uri cat si pe pc.

  13. #13 SP
    je1
    Junior Member je1's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    In caz ca nu stiai , are câțiva zeci de GB .
    Misto. Insa daca vei cumpara disc-ul, te vei doar cu steam installer. Normal ca acel steam installer va instala jocul complet cu vreo 20 si ceva GB. Daca ai internet-ul incet sau nu vrei sa te deranjezi cu steam, nu vei avea o experienta prea placuta cu versiunea PC. De aceea versiunea PC e doar 1% din vanzari. M-ar mira sa fie altfel. Nu inteleg de ce e atat de greu de inteles ce incerc sa spun.

  14. #14 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Pai este greu de inteles deoarece nu ai specificat ca este vorba de varianta retail . De aceea baiatul ti-a spus ca are 22 gb.

    OEE este parerea mea. (probabil nu doar a mea)

  15. #15 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Man, prost moment pentru a experimenta pentru prima data un joc MGS. Nu stiu cum au fost celelalte, dar dupa vreo 20 si ceva de ore de Phantom Pain, sunt 100% de acord cu filmuletul postat mai sus de Marius93. Slab AI, gameplay destul de limitat, repetitiv, lumea jocului e total pustie si uneori liniara (3 sferturi din harta cu Afghanistan sunt niste coridoare printre munti pe care nu te poti urca)... Misiunile sunt o insiruire de obiective "omoara-l pe ala" / "salveaza-l pe ala" / "distruge tancul ala". Just lazy...

    Stiu ca pt fani e must-play, e distractiv si de tinut in colectie, dar pt non-MGS players.......daca vreti stealth, mai bine faceti un replay la Splinter Cell Blacklist, Chaos Theory sau .. oricare din serie really.

    Dar in niciun caz nu merita GOTY... Witcher, Batman, Bloodborne, Dying Light, take your pick, au fost cateva jocuri cu adevarat bune anul asta.

  16. #16 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    +1 la ce a spus Andyz. Eu, am jucat Ground Forces pentru ca l-am prins gratis pe Xbone dar mai mult de 2 ore ( cu indulgenta ) nu l-am jucat, oricum nu imi exprim parerea in legatura cu GF deoarece chiar nu l-am jucat ca nu m-a atras. Dar Solid V chiar i-am dat o sansa deoarece s-a facut prea mare valva. Si sincer am ajuns la concluzia celui din filmulet. Singurul lucru care ma deranjeaza este faptul ca este un joc AAA la pret de Witcher 3 si alte jocuri mari. Dar oricum, ca sa spui ca acesta este pretendent la GOTY?? Bine... este opinia fiecaruia dar oricum trebuie sa fii fan mare sa spui ca poate aspira la GOTY.

  17. #17 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Deocamdata nu am bani sa imi iau jocul, desi vreau sa il cumpar undeva in viitorul apropiat. Sunt inca convins ca nu ma poate impresiona nimic mai mult decat The Witcher 3 anul asta. Imi spune cineva ce l-a jucat care sunt atuurile lui MGS V, de ce ar fi GOTY contender?

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Din punctul de vedere al gameplay-ului, MGSV nu e numai este The Witcher 3, ci peste majoritatea jocurilor din ultimii ani. In plus, seria MGS e preferata mea, iar MGSV e ultimul joc al seriei, ultimul joc (MGS) al lui Kojima, ultima parte din poveste care nu era explorata, e jocul pe care Kojima a incercat sa il faca cat mai perfect, din cauza asta toti fanii l-au asteptat cu nerabdare, si eu consider ca a meritat asteptarea.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E o chestie super obiectiva data de un sentiment personal si de o atasare pe care o aveti fata de serie si fata de Kojima. Nu inteleg de ce incercati sa convigeti oamenii carora nu le place, de faptul ca acest joc este cel putin o capodopera, GOTY si alte prostii.

    Bucurati-va de el, la fel cum fiecare o face, cand e vorba de un joc care-i place.

    Dar e absurd sa spui si sa sustii sus si tare ca un joc e GOTY doar pentru ca are o valoare sentimentala pentru tine.
    E ca si cum ai incerca sa-ti vinzi masina cu 50% mai mult peste pretul pietei, pentru ca in masina aia ti-ai pierdut tu virginitatea si ai avut super amintiri cu ea. Asta nu schimba cu nimic faptul ca este doar o alta masina.

  20. #20 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Acum ca l-am luat, și digital pe deasupra (dumbass... e ultima data, jur), încerc sa ma bucur the only way I can...petrecere gălăgioasă cu artificii și elicoptere în mijlocul bazei inamice.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes are data de lansare By paunstefan in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-12-2013, 22:53
  2. Replies: 0 Last Post: 03-09-2012, 12:44
  3. Metal Gear Solid 5 confirmat ! By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 21-11-2011, 22:11
  4. Metal Gear Solid 5 Confirmat By Max in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 29-08-2008, 02:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts