Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Licitatie: pentru CG

  1. #21 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu consider ca am licitat instant, dar cum e aria de licitatii normal ca regulile nu se aplica, deci probabil ca licitatia instant n-are nicio valoare. Rugamintea mea e ca un moderator sa-mi de ban permanent, pentru ca stiu ca userul nu se poate sterge, eu unul refuz sa fiu coleg de forum cu useri care nu respecta regulile (chiar si cand e vorba de licitatii pentru site) si se lovesc sub centura.

    Multumesc anticipat si chiar vorbesc serios - vreau permanent si nu vreau sa-l obtin ca mentorica.

    Weekend placut tuturor.

  2. #22 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    RaverX - daca licitai instant maream oricum miza, sa fim seriosi - este o arie unde conteaza suma care se aduna sau tu crezi ca eu licitez pentru jocurile din pachet ? Scrie clar in regulament (ar trebui sa-l citesti) ca poti supralicita, nu stiu de ce esti atat de "artagos" cred ca scopul acestei sectiuni este destul de clar, scop CARITABIL - sincer mie mi-e rusine de postul tau.

    Poftim imi retrag licitatia - ramai cu jocurile tu fii fericit.

    O sa renunt eu la forum pentru ca nu meritata din cauza unor useri ca tine.

    Acestea fiind spuse - felicitari, sper ca a meritat. Te rog sa platesti pretul din licitatia pentru ca pentru tine nu conteaza cati bani se aduna in folosul acestui site ci doar faptul ca tu vei pune mana pe niste jocuri pe care probabil ti le doresti la un pret pe care esti dispus sa-l platesti.

  3. #23 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    - supralicitarea de catre acelasi cumparator este permisa, adica el cumparatorul putea supralicita, cel putin asa inteleg eu. Dark, cred ca te intepi degeaba, omu are dreptate, dupa parerea mea, este un regulament in care se spune de sanctiuni, deci este ca pe orice arie. Jocul fara reguli se transforma in ......

  4. #24 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    rodarkone, sincer de la tine nu ma asteptam, pe mine nu ma fac fericit jocurile, eu puteam licita 800 si sa rezolv schimbul cu AlanPoe, dar am zis ca e mai bine sa specificam clar cine si ce ia si sa se vada si pe forum ca au fost doi useri.

    E o chestie de principiu, mie imi sare tandara mai usor, e un defect de-al meu. Stim amandoi ca nu ne putem compara, tu esti moderator si ai ajutat forumul incomparabil mai mult ca mine si e clar ca ar fi o prostie sa pleci tu, nu eu.

    Acum sunt inca extrem de suparat, astept sa vad si ce spune Dj Mo, in fond sunt jocurile lui. Cu o singura chestie sunt de acord din ce ai zis, e aria de licitatii pentru site si cel mai important e cine da mai mult, insa atunci n-ar trebui sa se seteze un pret instant, eu am renuntat la alte tranzactii si am pus banii deoparte pentru jocurile astea, dar nu conteaza.

    Sa nu crezi ca-mi place sa plec asa, am cunoscut aici si niste useri foarte de treaba, daca venea aproape oricine altcineva poate nici nu ma interesa, dar cum am zis la inceput n-as fi crezut ca tu sa faci asta, puteai frumos sa licitezi din start 800 sau si 900 daca vroiai, asta ma doare cel mai tare, te "stiam" alt om.


    In fine, n-are rost, nici eu nu-s sfant, e pacat ca fix pe aria asta unde ar trebui sa ajutam site-ul sa ne lovim reciproc, dar e inevitabil cand nu exista niste reguli clare.

    In concluzie astept sa vad si ce spune Dj Mo, desi e destul de evident, cum am spus, ar fi o prostie sa prefere un user normal (si cu antecedente pe forum) in locul unui moderator model, mai ales cand sunt si bani la mijloc.

  5. #25 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Bun, imi pare sincer rau ca s-a ajuns aici. Cumva, simt ca interesul meu pentru ME1 a modificat cursul firesc al licitatiei, probabil daca nu mi l-as fi exprimat lucrurile ar fi avut alt curs.

    Mi-ar fi placut sa pot impaca pe toata lumea licitand mult peste "instant" pentru tot pachetul insa nu pot face asta. Nu uit ca pe thread-ul asta Mo face cadou o colectie impresionanta forumului. E pacat de gestul lui ca forumistii sa-si arunce vorbe grele fix aici.

    Considerati va rog ca n-am scris nimic despre nimic. Asta nu inseamna ca retrag oferta (tocmai ma supralicitez la 250), insa oferta mea n-are legatura cu pretul licitatiei, care este pentru tot pachetul. Prin urmare, imi doresc mai mult oameni care se intalnesc aici si sunt incantati de chestia asta decat imi doresc Mass Effect 1. Am zis, howgh!

  6. #26 SP
    Member ramonski's Avatar
    pretul licitatie instant e de 800 ron ? daca se liciteaza instant aceasta suma licitatie se inchide, corect ? sa inteleg acum ca exista posibilitatea sa supralicitezi pretul instant ? that's not fair! iar daca exista bun spirit si dorinta de a ajuta serverul cg atunci nu e oprit nimeni sa doneze din proprie initiativa.

    My PoV: raver a facut primul anuntul cu bid instant, eu unul il gasesc castigator si eligibil sa intre in posesia packul propus in licitatie. nu gasesc alt motiv de discutie, punct.

  7. #27 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    In acest moment sunt asa Nu pricep nimic.

    LE: mi-am revenit putin... Pretul instant, a fost atins de RaverX si Adi. Nu conteaza ca sunt 2, conteaza ca amandoi au pus umarul si au ajuns la suma ceruta de mine. Nu vreau sa existe suparare la aceste licitatii. Ma doare sufletul de jocurile alea. Nu, nu le dau cu inima indoita, doar ca doare acolo undeva.

    Darki, nu vreau sa te superi pe mine, dar jocurile merg la RaverX si Adi. A fost corect in primul rand ca a spus despre trocul cu Adi. Putea sa nu o faca si sa se mearga pe burta, urmand ca RaverX sa ii trimita jocul ulterior.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu trebuie sa va suparati... mai ales pentru ceva ce ajuta site-ul. Conform regulamentului de pe aria de Licitatii, primul care a licitat pretul instant, primeste produsul/produsele de la licitatie. Iar supralicitarea (tot conform regulamentului) o poate face doar acel cumparator.

    Acum, eu nu spun ca regulile de pe aria de Licitatii sunt perfecte (se pot imbunatati oricand), insa asa cum sunt, trebuie sa le respectam. Sunt sigur ca Darkie nu a vrut decat binele... si a considerat ca daca vin mai multi bani pentru CG, nu poate fi un lucru rau. Insa, chiar daca ne ajuta, nu putem trece peste regulile proprii.

    Eu nu pot decat sa multumesc tuturor celor care au licitat aici, si in special lui Dj Mo pentru sacrificiul facut. Respect!

    P.S. Mie imi pare rau ca pe unele licitatii bate vantul, si pe-aici e bataie...

  9. #29 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Dj Mo - apreciez, nu ma asteptam, luni depun atunci banii (pe la ora 16 aprox cand ies de la serviciu) si ii dau un PM lui MonkY sa confirme, sper ca AlanPoe pune si el partea lui tot luni.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu trebuie sa va suparati... mai ales pentru ceva ce ajuta site-ul.
    Nu trebuie, dar eu sunt al naibii de sensibil si usor de suparat, plus ca nu m-am asteptat din partea lui rodarkone, il stiam de ceva vreme si ne stiam ca si colectionari.

    Oricum, eu eram deja oaia neagra a forumului, probabil ca acum voi fi primi galeti de oua stricate de la 99% din useri.

  10. #30 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Am depus 250 lei

  11. #31 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Am pus si eu 600, din pacate am avut la mine doar 600 si niste maruntis (bani care erau initial pentru niste placi video si de sunet, da' nu mai conteaza). Promit sa ma revansez cu niste jocuri scoase la licitatie in curand.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Verific imediat online banking-ul si postez aici daca sunt banii in cont.

    ---------- Post added 28-01-2013 at 05:00 PM ----------

    Confirm ca au intrat banutii de la AlanPoe (250 RON) si de la RaverX (600 RON). Imediat introduc 50-50 in sistemul de donatii, primiti si premiul de rigoare. Thx si respect guys! Kiss & roses to Mo!

  13. #33 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Astept PM-uri domnilor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Licitatie: pentru CG 4 By Dj Mo in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 12-02-2013, 07:55
  2. Licitatie: pentru CG 1 By Dj Mo in forum Licitatii
    Replies: 20 Last Post: 11-02-2013, 09:09
  3. Licitatie: pentru CG 2 By Dj Mo in forum Licitatii
    Replies: 21 Last Post: 10-02-2013, 07:41
  4. Licitatie: pentru CG 3 By Dj Mo in forum Licitatii
    Replies: 15 Last Post: 08-02-2013, 22:30
  5. Licitatie: 2 jocuri pentru DS By eXist in forum Licitatii
    Replies: 1 Last Post: 15-06-2009, 15:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts