Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cea mai buna poza, Super mega concurs "ConsoleGames.ro Mania"

Voters
102. You may not vote on this poll
  • AkF

    0 0%
  • alalalt

    21 20.59%
  • andreiru

    1 0.98%
  • Arslany

    1 0.98%
  • deyutzu

    0 0%
  • EvilG

    4 3.92%
  • ffocus

    0 0%
  • GeOKeR

    5 4.90%
  • GreyhounD

    1 0.98%
  • Khan

    9 8.82%
  • mariuck

    2 1.96%
  • Mika

    31 30.39%
  • Spitfire

    2 1.96%
  • Uziwood

    0 0%
  • Xtm

    23 22.55%
  • zNowkid

    2 1.96%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast
Results 101 to 120 of 124

Thread: Voting - Concurs "ConsoleGames.ro Mania"

  1. #101 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Urat..ce sa spun.De la 23 de voturi in poll,sa ramai numai cu 4 validate.
    off...

  2. #102 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    felicitari mika!

    nu ar trebui sa ii stim si noi pe cei "vinovati"? adica nu stiu...mi se pare ca treaba asta cu forumul'n'all a plecat frumos si curat la drum si ar fi pacat sa incepem cu PM si d'astea...macar in legatura cu chestiile care ii afecteaza pe toti cei care au muncit la acest concurs

    nu vreau sa se simta nimeni ofensat dar asa mi se pare corect

  3. #103 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pacat ca s-a ajuns la asa ceva, dar romanul in loc sa faca el ceva bine prefera sa-si loveasca adversarul.

  4. #104 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci, lamurim imediat problema dupa care thread closed and cleaned.

    First of all, au fost scazuti de la numararea voturilor toti userii care au avut activitate maxim 5 minute. Adica cei care au intrat, au votat, si adios !

    Second, au fost scazuti de la numararea voturilor cei care printr-o minune s-au inregistrat subit ca sa voteze, si culmea pe acelasi IP cu unii dintre participanti.

    Mai mult, cineva mai "destept" dupa ce vede postul prin care spun ca voi verifica userii, se gandeste ca mai bine face o smecherie, si intra cu fiecare user sa faca un post. In felul acesta, nu vor mai fi useri cu zero posts si activity almost zero, and therefore MonkY se pacaleste. Phew, check in here: http://www.consolegames.ro/forum/f60....html#post7980 O sa-i revedeti pe respectivii printre votanti.

    Acum, pe mine unul ma lasa rece metode din acestea de 2 lei. Se vor acorda ban-uri pt. clone and stuff like that. Insa sincer ma doare sufletul ca ati ajuns sa apelati la asa ceva. Am impresia ca unii nu dau 2 bani pe aceasta comunitate, si fac orice sa se bage in fata.

    A fost un Ronan care se credea single player. Credeam ca s-a terminat cu useri de genul "fac ce vreau, ca-s bun". Acum insa, pentru cei care nu respecta aceasta comunitate, eu nu am decat un singur lucru sa le spun "Inapoi pe Computergames cu voi !". Aici preferam sa ramanem mai putini, dar prieteni la catarama. Vreau sa pot sa-mi pun obrazul pentru fiecare user in parte, sa fie o chestie bazata pe respect reciproc, pe friendship, asa cum numai intre gamerii de clasa exista. Nu este nimeni obligat sa ramana aici atata timp cat nu poate sa faca parte din comunitatea CG.

    Sincer nu inteleg cum de ati recurs la asa ceva. Mai ales ca ati avut niste lucrari SUPER. Si raman super, chiar daca unii au incercat sa arunce cu noroi. So, eu multumesc tuturor participantilor, si ma inclin. Respect !

  5. #105 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    dupa o saptamana de pauza, am ajuns cu mari sacrifici la un net cafe de aici. (mentionez ca sunt la tara la bunica-mea, in comuna Adamush, Jud. Mures.). am venit la net dupa ce spitfire mi-a zis ca pe forum se vorbesc lucruri aiurea despre mine. sincer am ramas socat: cum puteti crede ca pot sa imi fac zeci de voturi si sa ma votez cand eu n-am net? ca sa intelegeti ideea, eu nu am nici telefon fix unde stau acum, de net nici nu mai vorbesc.

    intr-un final imi pare rau pentru scandalul care a iesit si sper ca eu si xtm sa putem ramane prieteni si dupa si sa nu imi poarte pica pentru acest concurs. de asemenea, imi cer scuze fata de mariuck si alalalt (desi atacurile lui mariuck la persoana mea mi s-au parut total ne la locul lor). eu sper sa putem lasa in urma acest scandal pana la urma.

    cel mai probabil voi mai scrie niste randuri pe acest forum pe 3 septembrie din cluj. pana atunci, numai bine

  6. #106 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eee, eu am zis ca esti in Egipt. Am fost pe aproape.

    Eu raman circumspect la amandoi. Dar Mika a avut respect si si-a curatat numele. Felicitari.

  7. #107 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A fost un Ronan care se credea single player...
    ...a fost și este! C�t despre single player...nu-i stres (prefer să fac totul singur dec�t să ma ajute cineva și după aia să-l aud mereu că: te-am ajutat atunci..., pot să joc și la două controllere deodată .


    *p.s. Hai Mika �n Cluj să mergem la un suc cu DonAdryan lol

  8. #108 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Group hug si cantam toti: "We are the world, we are the children"!

  9. #109 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci, numaratoarea voturilor s-a incheiat. Inainte de a anunta castigatorul, vreau sa va spun ca in locul unora eu as intra in pamant de rusine (ca sa nu spun mai urat). In loc sa se bazeze pe munca lor, au apelat la diverse trucuri. Sorry guys, dar fac jobul asta de prea mult timp ca sa mai tina chestii d-astea. Din pacate, peste cateva zile o sa ploua cu cateva banuri (din care vor fi si doua banuri per clasa de ip si ip), asa ca cei care stiu ce-au facut au o ultima sansa sa-mi dea un PM prin care macar sa-si ceara scuze... si trecem peste.

    Meanwhile, castigatorul concursului, cu felicitarile de rigoare (si culmea, in lipsa) este Mika !

    Clasamentul primilor 3 conform poll-ului:
    Mika : 31 voturi
    xtm : 23 voturi
    alalat : 21 voturi

    Clasamentul primilor 3 real:
    Mika : 14 voturi
    alalat : 13 voturi
    xtm : 4 voturi

    Deci sa inteleg ca toti 3 au trisat? Pff, mi-e rau!

    PS: Eu nu sunt suparat deloc, numai ca ma amuza teribil... gg CG.ro! Face parte din farmecul comunitatii noastre...

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...a fost și este! C�t despre single player...nu-i stres (prefer să fac totul singur dec�t să ma ajute cineva și după aia să-l aud mereu că: te-am ajutat atunci..., pot să joc și la două controllere deodată . Check this out!

    *p.s. Hai Mika �n Cluj să mergem la un suc cu DonAdryan lol
    Ronnie, anytime man! Da' vezi ca eu nu beau decat bere, si nu cred ca il primesc astia pe Mika pe unde mergem noi!

    Off guys, chiar acum vineri seara, aveam nevoie de un pic de distractie... Mai am putin si intru sub birou de ras... Just imagine, it was a real contest in cheating!

  10. #110 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    @Bobby: multumesc pentru aprecieri.

    @RonanN1: la Cluj o stau foarte putin, nu stiu daca am timp sa iesim la un suc , poate la intoarcere.

  11. #111 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu am luat apararea nimanui. Am spus doar ca Mika nu este in oras. Eu stiam ca este in Egipt si de fapt la tara. Ca parca vad maine poimaine ca vai domne i-am luat apararea lui Mika si tot asa. Eu doar am precizat ca nu este in oras.

  12. #112 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Va multumesc mult celor care ati reusit sa stricati acest concurs... A fost frumos pana la un punct... Am apreciat munca tuturor celor care au participat si imi pare rau ca s-a ajuns la asemenea intamplari pentru ca pur si simplu ati reusit sa ruinati tot ce consolegames pregatise ca surpriza pentru voi... acel premiu surpriza mentionat, era sa dam 2 jocuri celui care va iesi castigator si cate un joc fiecarui om care a participat... Acum, mi se pare copilareste ca in urma balamacului care a iesit aici, anumite persoane sa isi faca bagajul si sa plece.. nu suntem la gradinita... dar cum ne-am obisnuit sa spunem de cativa ani incoace... este democratie, fiecare face ce vrea

  13. #113 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Aia corectii mereu pica de fraieri,exemplu:eu
    Si eu stiam de Mika ca e in Egipt....asa afirmase acum cateva zile

  14. #114 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Incredibil cum s-au injumatatit voturile.Cum erau baietii acolo aliniati, 'ca-i-ar tata pe ei.
    Ma bucur ca s-a facut lumina dar totodata imi pare rau ca unii mai au mentalitatea romanului care vrea mereu lucruri moka, chiar si in comunitatea asta restransa.

    Bun postul lui Mo, unii nu merita si gata!

  15. #115 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    pot să joc și la două controllere deodată .
    Din pacate poate un gamer sa joace si cu 4 maini... atata timp cat nu ii respecta pe ceilalti si nu este respectat, e degeaba.
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Deci sa inteleg ca toti 3 au trisat? Pff, mi-e rau!
    Nu, in afara de Xtm de pe al carui IP au intrat mai multi useri, ceilalti sunt clean. Faptul ca altii au incercat sa "ajute" creand mai multe clone si votand userul favorit... well... no comment. Oricum, se vor vedea in curand cand vor incerca sa intre pe forum, cu un mesaj de prietenie "You have been banned from this website"...
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    consolegames pregatise ca surpriza pentru voi...
    Lasa ca in schimb am avut eu o surpriza... sa stau de 3-4 ore sa fac corelari intre ip-uri, cookies, log-uri, etc... Ma intreb daca s-a simtit cineva penibil in momentul in care a citit ca oricum primea un premiu... Well, asta este...

    P.S. Sa-i vedem cum triseaza si la concursul de Forza

  16. #116 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Monky, e aceeasi retea, nu vad unde e problema daca m-au votat niste prieteni? Pana una alta eu m-am retras din concurs dinainte deci incercati sa sariti peste mine..ok?

  17. #117 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate poate un gamer sa joace si cu 4 maini... atata timp cat nu ii respecta pe ceilalti si nu este respectat, e degeaba.

    Nu, in afara de Xtm de pe al carui IP au intrat mai multi useri, ceilalti sunt clean. Faptul ca altii au incercat sa \\\"ajute\\\" creand mai multe clone si votand userul favorit... well... no comment. Oricum, se vor vedea in curand cand vor incerca sa intre pe forum, cu un mesaj de prietenie \\\"You have been banned from this website\\\"...

    Lasa ca in schimb am avut eu o surpriza... sa stau de 3-4 ore sa fac corelari intre ip-uri, cookies, log-uri, etc... Ma intreb daca s-a simtit cineva penibil in momentul in care a citit ca oricum primea un premiu... Well, not anymore...
    gg MonkY!

    Asta cu altii care au vrut sa ajute mi se pare de kindergarden, cel mult, daca nu de grupa mare sau de cresa... Pentru mine tot cheating e, ca doar nu s-au trezit toti deodata, asa ca prin minune, sa intre si sa-si voteze prietenii...

    xtm: nu incerca sa te disculpi ca te-ai retras and so on... Oricum nu se supara nimeni de-aici: mie imi place ca a existat competitie, si ca v-ati dorit sa castigati! Si oricum meritati felicitari pentru munca depusa, insa cred eu ca trebuie ca cei care se simt cu musca pe caciula sa-si ceara si scuze... Mai ales pt. ca MonkY si-a pierdut timpul cu investigatiile...

  18. #118 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Xtm View Post
    Monky, e aceeasi retea, nu vad unde e problema daca m-au votat niste prieteni? Pana una alta eu m-am retras din concurs dinainte deci incercati sa sariti peste mine..ok?
    Lasa ca cei de la tine din retea nu m-au "deranjat". Aceia au fost "doar" 4. Cel mai mult m-au deranjat cei de pe 86.124.235.xxx. Mai exact 9 (NOUA !!!) useri care brusc au aparut si disparut in aproape aceeasi perioada. Si care toti te-au votat pe tine. Care culmea te-ai retras. Beats me

  19. #119 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Tocmai, m-am retras deci nu vad unde e problema...cu ipul acela stiu exact care e problema.Un prieten a vrut sa ma ajute si si-a facut mai multe usere cu care a votat fara sa tina cont ca are acelasi ip.

  20. #120 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Monky si ceilalati propun sa incheiem subiectul. Gata cu offtopicul. Concursul s-a incheiat si punct. Adios.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Voting - Concurs "Funny Guy 2011" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 5 Last Post: 29-11-2011, 21:20
  2. Replies: 158 Last Post: 10-10-2009, 21:10
  3. Voting - Concurs "Action Figure Expert" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 42 Last Post: 14-06-2009, 08:59
  4. Voting - Concurs "Halloween ConsoleGames.ro" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 56 Last Post: 16-11-2008, 12:56
  5. Concurs "ConsoleGames.ro Mania" By Dj Mo in forum Concursuri
    Replies: 176 Last Post: 25-08-2008, 03:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts