Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 109

Thread: Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy"

  1. #41 SP
    Member snpz's Avatar
    Ce apreciez la Altex/Media Galaxy este ca poti sa faci precomanda la jocurile pe care le astepti cu sufleul la gura. Un exemplul bun ar fi posibilitatea de precomanda pentru Star Wars Ps4 care se lanseaza in a doua jumatate a lui 2015.

    Detin ps4.
    Attached Images Attached Images real-gamers-unite.jpg

  2. #42 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am sa aleg intotdeauna Altex pentru ca sunt singurii ( din pacate ) care au aflat ca pot face bani si din jocuri , spre deosebire de ceilalti care cred ca romanii cumpara numai frigidere , plasme si alte electrocasnice...

    Desi cei mai buni si ei mai au unele minusuri, cum ar fi:
    - venirea produsului la 2 zile distanta de lansarea sa, pt ca nimic nu este mai nerabdator decat un gamer care isi asteapta jocul/consola
    - servicii clienti, cateodata am impresia ca sunt in pauza de masa non stop deoarece toate liniile sunt ocupate permament, incercati si voi .

    Felicitari pentru concurs!
    Console : PlayStation 3, PlayStation 4
    Mai multe sanse you say....

    Story of our lives.
    imageuploadedbytapatalk1408813484.673348.jpg

  3. #43 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Personal, it's the little things, faptul ca la Altex online dau comanda, primesc mailul de inregistrare si in maxim 2 zile am produsul acasa, fara niciun telefon de confirmare. E stresant sa trebuiasca sa confirmi telefonic la comenzile online, sa fie nevoie sa raspunzi la toate numerele necunoscute care te suna pana cand reusesti sa iti confirmi comanda.

    Personal, detin PS4, PS3, PS2, Vita si PSP.
    Attached Images Attached Images iwvgrjpsv66fs.jpg

  4. #44 SP
    Member chesterb's Avatar
    Update la poză:


    Merge pentru următoarele două anotimpuri
    Attached Images Attached Images 1002350_588711391172476_355070010_n.jpg

  5. #45 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    La Altex/ Media Galaxy gasim cele mai bune preturi la editiile de colectie si jocuri la preturi exceptionale. Am de gand sa imi iau un PS4 bundle cu TLOU Remastered dar daca ar fi sa castig jocul as putea sa imi iau doar un PS4
    Detin foarte multe console asa ca daca e sa imi dati vreun joc nu ar fi problema. Si daca nu am next-gen imi cumpar ca abia am scapat de nunta si nu stie nevasta de niste bani
    Attached Images Attached Images make_love__not_console_wars_by_ry_spirit-d76t3l6.jpg

  6. #46 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Imi plac Altex si Media Galaxy pentru acele momente minunate cand ajungi in fata casei de marcat cu acel joc care este redus de la 150 de lei la 60 de lei si la care facusei rezervare ca nu merge altfel, iar casiera iti spune "Ne pare rau, insa rezervarea a expirat acum 3 minute. Va trebui sa faceti alta rezervare si sa asteptati ~20 de minute"
    Attached Images Attached Images anonymous-starcraft-funny-protoss-pylons-1920x1200-wallpaper_www.wallmay.com_93.jpg

  7. #47 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Astfel de concursuri sunt intotdeauna bine-venite. Totusi, chiar daca toata lumea il cam lauda (sperand ca poate astfel isi sporesc sansele de castig), sa fim realisti si sa recunoastem ca au si probleme, pe mai toate departamentele, dar aici intervine problema calitatii personalului angajat si specializarea pe postul respectiv.
    Toate sunt bune si frumoase, adica click-adugi in cos, click - check-out, click - platesti si țirrr - astepti sa sune telefonul sa confirmi comanda. Daca intervine o problema legata de comanda, atunci cred ca uiti de toate experientele placute pe care le-ai avut cu Altex, respectiv MediaGalaxy.
    Apreciez insa stradaniile celor doi retail-eri, in a vinde jocuri la preturi competitive pentru piata romanesca.
    Personal eu sunt unul care nu pot sa "navighez" pe net fara sa dau un refresh pe site-ul Altex si sa "balesc" cateva minute la unele jocuri de acolo !
    P.S. Fac parte din categoria care a avut numai experiente positive in ceea ce priveste achizitia de jocuri de la brand-urile in cauza.


    Momentan detin numai PS3.
    Attached Images Attached Images can-i-have-your-ps3.jpg

  8. #48 SP
    Junior Member 2ndPlayer's Avatar
    acum va zic sincer... eu chiar apreciez altexu si media galaxy ... de multe ori fac reduceri bune , si nu chesiti de genul umfla pretul cu o zi inainte , si dupa il scad la pretul initial . Chiar consider ca fac o treaba buna cu ofertele. Din cand in cand am probleme cu searchul lor ... pe site dar in rest nota 10 .

    Am primit cadou de ziua mea ieri de la un prieten un ps4 si nu am nici un joc la el , As dori chiar sa cumpar daca nu sunt castigator , de la cei ce nu au nevoie de jocurile de ps4 sper ca am voie sa postez ca doresc sa cumpar

    Am consola ps4 Multumesc pentru concurs , noroc tuturor
    Attached Images Attached Images sponge.jpg

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce imi plac concursurile de acest gen, apar useri ca ciupercile după ploaie, iar când vine vorba de ajutor, la plăcinte înainte ...Urmeaza vreun user cu 100 de poze?
    Si ca sa nu fiu offtopic:

    Altex/MG ma surprind de cele mai multe ori cu preturi foarte bune la edițiile de colecție, aici sunt peste multe magazine din Europa
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1408827342295.jpg uploadfromtaptalk1408827348674.jpg

  10. #50 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Altex in domeniul gamingului hands down nu au concurenta. Pe langa ca organizeaza evenimente cu premii, concursuri etc au si preturi foarte bune. Ce nu imi place mie in prezent la ei este aceasta moda mai ales acum blackfriday de vara, primavara etc strica umpic din hype-ul celui original. Inafara de asta si marea problema de bf cand la toate magazinele online le pica serveru nu am avut nicio problema, preturi foarte bune la collectors edition chiar si in comparatie cu rivali din Europa. Ce pot sa spun ... Sa speram ca, cat mai multe magazine vor lua model de la altex cel putin in materie de gaming
    Attached Images Attached Images comics-netflix-dorkly-ps4-956275.jpeg gamers-reaction-xbox-one.jpg

  11. #51 SP
    Junior Member radu.cristian's Avatar
    sheldonamy.jpg

    Media Galaxy are si multe oferte convenabile, ceea ce ma unge pe suflet.
    Poate totusi cei de la Media Galaxy Orhideea, Bucuresti vor expune un PS4 cu tot cu un joc, nu doar PlayRoom.

  12. #52 SP
    Junior Member Kazumo's Avatar
    Salut,

    De curand am achizitionat un PS3 de la un membru de pe forum si sunt foarte multumit de cum functioneaza. Am avut norocul sa prind promotia de la Altex cu Book of Spells la 5 lei. Eram uimit sa vad ca intr-adevar, jocul era asa de ieftin. Imi place ca au preturi bune la jocuri, mai ales pentru PC, dar pentru consola inca nu-mi pot permite prea multe, asta fiind si motivul pentru care m-am inscris la concurs.
    Mi-as dori sa aiba un staff mai sociabil, cel putin la mine in oras. Mereu ofteaza si nu vor sa-mi raspunda la intrebari legate de anumite produse si de cateva ori m-au si luat peste picior...

    Multumesc.

    Consola: PS3!

    Mai jos e poza mea, sper sa va placa!
    Attached Images Attached Images 9woyl.jpg

  13. #53 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Ofertele sunt cele mai bune din tara la Altex si cum nu imi permit sa dau pe jocuri 2 milioane+, astept mereu sa mai apara una bucata oferta la ei pe site (din ce am observat, in 3-4 luni preturile scad considerabil la jocurile noi). Ce ma supara pe mine foarte mult, este faptul ca iti cere datele de pe buletin cand te duci sa iei jocul cu rezervare pe site. Pai nene, nu imi fac rata la banca si nici nu sunt la politie sa dau declaratie . Apoi cand intrebi angajatul de la casa ca ce inseamna asta, sa ceara datele pentru un joc, se uita la tine de zici ca l-ai injurat de ma-sa

    PS3
    Attached Images Attached Images comics-ctrl-alt-del-consoles-war-798781.png console-consoles-console-wars-pc-908037.gif ivo74ycugddez.gif

  14. #54 SP
    Member AccenT's Avatar
    Imi place Altex pentru ca a fost primul magazin mai mare de electronice (si intre timp a ramas singurul) din Tecuci. Imi amintesc cum mergeam prin gimnaziu si ne jucam pe PS2-ul expus in magazin, pana ne dadeau afara angajatii (those bastards).

    Imi place magazinul online pentru ca fac reduceri reale, au cea mai bogata oferta de black friday, sunt primii care pun produsele pentru precomenzi (vezi PlayStation TV | ALTEX ).
    PS4
    Attached Images Attached Images 7hg.jpg

  15. #55 SP
    Junior Member nnnnkjuil's Avatar
    Ce îmi place la aceste două magazine este faptul că de multe ori sponsorizează lansările de jocuri, la care oferă premii consistente, anumite premii fiind exclusive( la lansarea Asassin's Creed IV am câștigat un ceas de colectie). În rest apreciez faptul ca din când în când oferă reduceri substanțiale, care chiar dacă sunt disponibile numai in anumite magazine, sunt foarte bune deobicei (am luat Naruto Ultimate ninja Storm 3 Full Burst la 90 de lei din magazinul Altex de la Unirii ). În rest, ca și posesor de PS3 și PS Vita, mi se pare de lăudat faptul că au început să comercializeze abonamente PS Plus.
    Attached Images Attached Images gaxpuyr.jpg

  16. #56 SP
    Member DrDeath's Avatar
    In primul rand, as spune ca Media Galaxy/Altex reprezinta cea mai buna sursa de a procura un joc/consola de pe piata din Romania la ora actuala (se exclud forumurile). In al doilea rand, imi place optiunea de "Rezervare in Magazin" care ma scuteste de transport si pot rezerva jocul la pretul redus de pe site. Si nu in ultimul rand, lansarile de jocuri/console care mi-au adus un PS4 si pe aceasta cale tin sa le multumesc.
    Console:
    PS3 si PS4!
    Attached Images Attached Images 1402854635779.jpg

  17. #57 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Prima oara cand am intrat intr-un magazin Media Galaxy a fost in 2009. In vremea aia cautam jocuri si accesorii de PS2. Am ramas fascinat de gama larga de produse pe care o aveau. Am revenit in continuare la acest magazin pentru a cumpara jocuri si accesorii pentru PSP. Ultima oara cand am fost intr-un magazin Media Galaxy a fost in 2011, pentru ca de atunci am inceput sa cumpar online, tot de la ei. Intr-un final, a venit si PS3-ul. Absolut toate jocurile si accesoriile de la cele trei platforme le-am luat de la Media Galaxy datorita preturilor mici, livrare rapida, prezentare impecabila a site-ului (foarte usor de gasit produsele dorite).
    Din pacate, in prezent mai am doar PS3-ul.
    Attached Images Attached Images release_games_when_school_starts.jpg

  18. #58 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Respect lantul de magazine Altex si Media Galaxy fiindca vand jocuri, console si accesorii la preturi foarte bune, totodata ei incerca sa fim si noi in pas cu marile lansari prin organizarea diferitelor evenimente de succes. Au un site bine pus la punct , livrarile ajung in timp scurt si saptamanal ne surprind cu avalanse de reduceri de pret, foarte binevenite!

    Momentan detin urmatoarele console: Playstation 3, Playstation 4
    Attached Images Attached Images real-gamer.jpg

  19. #59 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Vă rugăm nu mai cersiți thanks-uri prin intermediul PM. E de porc.

    Mulțumim pentru înțelegere.

  20. #60 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Oricum cei cu prieteni mai mulți câștiga, nu cred ca sunt prea multe voturi obiective.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 93 Last Post: 11-09-2014, 14:15
  2. Concurs "Hai la Reviews" By OEE in forum Concursuri
    Replies: 71 Last Post: 12-06-2014, 08:34
  3. Concurs "Hai la reviews" Part 2 By OEE in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 11-06-2014, 17:24
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts