Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 111

Thread: iPhone 3G

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am si eu o mica intrebare... am pus o cartela Orange prepaid pe un iPhone 3G... si fara sa dau macar un telefon, a doua zi m-am trezit ca mi-a mancat toate creditele (vre-o 20 de euro). Am sunat la Orange si mi s-a spus ca a facut trafic pe net (desi eu am iesit doar pe WiFi). Imi spune si mie careva ce trebuie sa dezactivez pe-acolo sa nu mai imi iasa pe net prin telefon ? Thx...

  2. #22 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Vezi ceva pe acolo de PUSH nu stiu ce. Cand se logheaza pe mail sa vada daca e ceva nou. Sau prin BossPrefs sa dezactive EDGE-ul.

  3. #23 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Exclamation

    diferenta dintre iphone si o piatra
    Attached Images Attached Images fqg2347a2qg4onfsrqb.jpg

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    MMS se poate, insa cu third party software. Video recording se poate (sunt softuri gratis care fac asta cu brio... pacat ca e varza calitatea camerei). Videocall nu stiu sincer... iar pentru memory cards, la ce Dzeu mai imi trebuie cand am 16GB deja ?

  5. #25 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sincer prefer o firma care produc telefoane de ceva vreme si in plus americanii se plang de calitatea "buna" pe acre o are noul 3g... nici nu ma mir,este unul dintre cele mai low cost telefoane produse vreodata de o companie,la vanzarea unui iphone 3g,apple scoate de 3 ori mai mult decat investitia in productie,deci imaginativa

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa fim seriosi... Apple nu scoate bani de 3 ori sub nici-o forma. Mai ales ca noul 3G este la 199 USD. Baniii se scot din mizeriile acelea de abonamente "obligatorii", cu contracte pe 2 ani, din care Apple isi ia "portia".

    Cat despre plangeri... nu este nici pe departe telefonul perfect. Insa datorita features-urilor il face al naibii de atractiv. Si s-a dezvoltat atat de bine partea pentru developeri incat intr-un an de zile au aparut mai multe aplicatii pt. iPhone decat in 5 ani pt. Nokia (poate exagerez un pic, dar pe undeva pe-acolo se ajunge).

  7. #27 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    1. MMS - exista soft. Merge brio.
    2. Videocall - la noi daca exista 1 din 50 abonati GSM care foloseste videocall nu numai pentru a se da mari. Videoconferintele de birou nu se tin pe iphone clar.
    3. Videorecording cum a spus si Monky plus ca nu ajuta la nimic.
    4. Slot MMC la 16gb? Asta e taranism clar.

  8. #28 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    ce ma deranjeaza la el

    1. lipsa de spam-filter
    2. pe carkitul masinii in fata numelui apare un "Other"
    3. gaurelele de la difuzor si microfon se astupa cu praf (am vazut ca la 3G le-au modificat...poate sunt mai ok)

    in rest dupa ce il "eliberezi" e chiar ok telefonul

    ma joc SWTFU

  9. #29 SP
    Member Catallin's Avatar
    MonkY vezi ca bani iti ia orice. Chiar si cycorder (programul de inregistrat video) iti ia bani daca nu ai EDGE-ul dezactivat si daca nu ai versiunea fara ad-uri. Apar reclamele alea jos si iti face cam 50k trafic pentru o aparitie. Daca il ai jailbreaked atunci instaleaza Bossprefs si de acolo ai switch pentru edge. Dar sa verfici pentru ca am vazut ca nu functioneaza mereu, uneori trebuie sa dai un restart.

    Comparatia cu piatra e facuta de cineva care uraste cu adevarat iPhone si care e orbit de Nokia probabil. Dupa cum s-a zis mai sus 3rd party se rezolva imediat totul.

  10. #30 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Tare comparatia cu piatra

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos, pentru cei care pun Vodafone pe 3G-ul de la Orange si nu reusesc sub nici-o forma sa-i dea de cap, am si eu 2 tips&tricks:

    1. Daca nu va merge cu iTunes, deconectati de la PC, intrati frumos la Settings - Airplane Mode: ON si va merge iTunes.
    2. Daca nu aveti conexiune 3G, pe langa setarea din Settings - General - Network - Enable 3G: ON trebuie sa aveti NEAPARAT activat si Data Roaming: Settings - General - Network - ON.

    Btw, stie cineva de aplicatia aceea (o lansase nullriver la un moment dat, nu mai stiu cum se numeste) care iti permitea sa ai 5 x 5 icoane pe springboard ? (nu, nu ma refer la tweakul care-ti permite 5 icoane in dashboard). Daca da, pls share

    P.S. Am incercat si eu acel Categories, si se misca execrabil. Sta si 10 secunde pana intra intr-un folder

  12. #32 SP
    Member Catallin's Avatar
    Atatea icoane nu stiam ca se pot pune. Eu o am doar pe aia care pui 5 icoane jos.

    Legat de Categories, "folderele" sunt de fapt programe care-ti indexeaza ce alegi tu sa fie in "folderul" respectiv si le seteaza cu hidden de pe SpringBoard. Deci, poti sa folosesti backgorunder si daca nu ai mai mult de sa zicem 4 astfel de foldere poti sa le tii in background si cand le accesezi se deschid instant. Asta pana la urmatorul respring/restart bineinteles. Diferente in performanta pentru doar 4 aplicatii nu cred ca o sa sesizezi.

  13. #33 SP
    Junior Member specyal's Avatar
    salut ,
    scuze ca intervin , am si eu o intrebare , vreau sa cumpar din state un Iphone pentru folosirea lui in romania si vroiam sa va intreb daca se poate acest lucru ? trebuie decodat ? merita pentru romania asa ceva ? se pot folosi aplicatiile de pe el gen google maps si altele ? trebuie sa le cumpar originale ?
    multumesc

    am vazut postul lui SpitFire .
    Multumesc.

  14. #34 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Cam aceleasi intrebari le am si eu, si daca il gasesc undeva in State la liber si la ce pret, eventual un link ceva... thx

  15. #35 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu mi-am luat 2G de 8Gb din USA,si da,trebuie decodat,cel putin eu asa a trebuit sa-i fac,bine el cica era la liber,mergea pe orice cartela,aveam Cydia pe el,dar m-a mancat undeva sa ii fac update de software si ,surpriza,nu mai recunostea nici o cartela.Ii multumesc lui Marius Octavian pentru ajutorul acordat.

  16. #36 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    daca-mi poti da si mie un link sau sa-mi spui de unde ai cumparat telefonul si cat ai dat pe el?eu stiam ca ver 2g nu se mai comercializeaza...
    Si iphone 3g pot cumpara la liber din State? daca da cam cat costa si unde-l pot gasi ... Thx

  17. #37 SP
    Senior Member consol3's Avatar

  18. #38 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    cred ca am facut un mare BS. am facut update la 3.0 si acum imi apare ceva de genul "insert a valid sim card...". emergency calls only . ciudat este ca se leaga la retea, chiar am primit un SMS de la orange...

  19. #39 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Conecteaza'l prin usb la itunes... asta s'ar putea sa fie, desi probabil ai facut asta deja...

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ffocus: Din cate stiu 3.0 nu este disponibil si pentru Romania (inca), prin urmare nu va recunoaste carrier-ul de Orange. Eu as suna la Orange si m-as lua de ei... "Nu stiu dom'le, mi-a facut update automat si nu mai functioneaza reteaua. Rezolvati problema, ca de-asta il am oficial de la voi"

    P.S. Oricum, presupun ca ai un backup facut inainte de upgrade la 3.0, nu ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts