Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 35 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #481 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am incercat sa-l pun si eu si ma lovesc de mesajul: "the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed"... wtf ?!?

  2. #482 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    am incercat sa-l pun si eu si ma lovesc de mesajul: "the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed"... wtf ?!?
    Din cate stiu nu are nevoie decat de Lockinfo Plugins si libweather (pt. vreme)... L-am instalat pe o groaza de iPhone-uri si iPod-uri pana acum si n-am intalnit eroarea respectiva... Sorry...

  3. #483 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    am incercat sa-l pun si eu si ma lovesc de mesajul: "the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed"... wtf ?!?
    Adauga la repo david.ashman.com\beta si incearca sa iei de acolo ultimul beta, poate trage si toate dependentele. Posibil sa ai nevoie si de icon support...

  4. #484 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie vreunul din voi o metoda de "Tap to unlock" care sa nu necesite Winterboard ?
    In afara de a ma apuca manual sa modific imaginile... sper sa existe un addon/tweak ceva (de sine statator, fara Winterboard, la care am cam renuntat)...

  5. #485 SP
    Member Catallin's Avatar
    Pai iei "tema" respectiva care face tap to unlock in winterboard, te uiti ce anume fisiere modifica si le modifici tu manual. Sa faci si backup la ce modifici. Oricum, gandeste-te bine daca vrei asa ceva pentru ca telefonul se va deschide accidental de foarte multe ori.

  6. #486 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    Pai iei "tema" respectiva care face tap to unlock in winterboard, te uiti ce anume fisiere modifica si le modifici tu manual. Sa faci si backup la ce modifici. Oricum, gandeste-te bine daca vrei asa ceva pentru ca telefonul se va deschide accidental de foarte multe ori.
    Asta am folosit de mai bine de un an, si nu am reusit niciodata sa deschid telefonul "accidental". Merci de idee, o sa ma apuc sa sap in themele respective... Speram sa existe un utilitar care sa faca asta direct

  7. #487 SP
    Member Snake's Avatar
    Salutare natiune! Gata, am intrat si eu in clublui iPhone 4 (dupa ce m-am jucat un pic cu telefonul monstru al lui MonkY). Pentru mine trecerea de la 3G la 4 a fost cam acelasi lucru cu trecerea de la PS2 la PS3, sau de la SD la FullHD. Viteza, calitate, tot ce vrei. Scump, dar merita! Si sa fim seriosi, cand a fost Apple ieftin (mai ales in Romania) ?

    Am si eu o mica intrebare insa (de noob). Eu stiam ca iPhone 4 are totusi speakere stereo. In partea de jos am 2 speakers (sau in fine, ce ar trebui sa fie sub cele 2 grile), insa nu mi se aude decat un speaker (cel din dreapta). E normal sau am primit eu ceva busit?

  8. #488 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    In stanga este microfonul si in dreapta este speaker-ul. Asa a fost de la primul iPhone.

  9. #489 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mikeee! View Post
    In stanga este microfonul si in dreapta este speaker-ul. Asa a fost de la primul iPhone.
    Hmm, eu la 3GS aveam in stanga speaker si in dreapta microfonul... Dar oricum Snake, don't worry.... n-aveai 2 speakers oricum

  10. #490 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, eu la 3GS aveam in stanga speaker si in dreapta microfonul... Dar oricum Snake, don't worry.... n-aveai 2 speakers oricum
    Asa e si la 3G .

  11. #491 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, eu la 3GS aveam in stanga speaker si in dreapta microfonul... Dar oricum Snake, don't worry.... n-aveai 2 speakers oricum
    Asa este. Verificasem inainte sa postez numai cu iPhone 4. Nu mai stiam cum e la 3GS.

  12. #492 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Am si eu o intrebare pentru posesorii de iphone 4. Cum se aude volumul soneriei? Incet / Decent / Tare

  13. #493 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  14. #494 SP
    Member unlike's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Am si eu o intrebare pentru posesorii de iphone 4. Cum se aude volumul soneriei? Incet / Decent / Tare
    Mie mi se pare ca un pic de tot mai incet ca la 3G, deci as spune decent spre tare .

  15. #495 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Am si eu o intrebare pentru posesorii de iphone 4. Cum se aude volumul soneriei? Incet / Decent / Tare
    Eu as zice "decent spre tare". Chiar mi-am facut un ringtone care sa creasca in volum treptat, ca altfel stressam pe toti din jur cand suna... Cred ca un volum ceva mai puternic ar fi fost really annoying.

    Pe sound level meter mie imi da cam 102 dBA. Comparativ, dect-urile Panny pe care le am scot 85 dBA si 94 dBA... Chiar, ia sa fac un test si cu tweak-ul acela din Cydia pt. volume boost...

    ---------- Post added 03-11-2010 at 01:17 PM ----------

    Hmm, cu SLM-ul la 5cm de iPhone 4, cu Volume Boost 4.0 ON = 107.4 dBA, cu el OFF = 107.4 dBA... Prin urmare nu face absolut nimic pentru iPhone 4... sau iOS 4.1. Sau poate o face, dar pt. casti...

  16. #496 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ma bate si pe mine gandul sa-mi fac cadou unul de Craciun, dar am ramas putin traumatizat de cand am avut 2G si de cum se auzea acesta (din cauza lui nu am mai trecut la 3G sau 3GS). Imi aduc aminte ca trebuia sa stea pe birou cand stateam in casa sau sa-l tin in mana cand eram pe afara, altfel nu aveam nici cea mai mica sansa sa-l aud. Faceam melodii si trebuia sa le dau un boost asa de mare incat distorsionau (macar se auzeau). Ma bucur sa aud ca acest lucru nu mai este o problema acum.

  17. #497 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cam de la 3g mai departe se aude destul de tare ringtoneul, si la 2g se aude tare, dar nu a fost gandita prea bine partea de plastic dinspate neagra, daca o dai jos pe aceea se aude foarte tare

  18. #498 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Laurentiu... de la 2G la i4 e cale lunga... Trust me, la mine 3G-ul nu a rezistat decat 2 saptamani si l-am vandut... 3GS-ul a fost cu adevarat peste (ca viteza in primul rand), dar de la 3GS la i4 nu viteza e cel mai mare upgrade, ci ecranul. Once you've seen it... nu mai vrei altceva. Si poti sa-l compari oricand si oricat vrei cu Galaxy S, Desire HD si altele...

    P.S. Comparativ, eu am renuntat la Desire HD tocmai pt. difuzorul de 2 lei pe care l-au pus. Daca inainte mai ascultam un podcast pe 3GS, pe Desire HD ai impresia ca difuzorul e o gluma proasta facuta de HTC... pe i4 sunt nevoit sa-l dau mai incet (in special noaptea) pt. ca e prea puternic. Si nu, nu distorsioneaza absolut deloc ! Plus ca imi place la nebunie faptul ca au schimbat difuzorul cu microfonul. Inainte imi veneau ma imereu degetele peste difuzor (in landscape)... acum, problem solved

    ---------- Post added 03-11-2010 at 06:11 PM ----------

    Un mic filmulet facut azi pe fuga cu iPhone 4 si urcat direct de pe telefon pe YouTube (a durat cam 3 minute toata operatiunea)... am prins tetrazonele caftindu-se. Soundtrack-ul interzis minorilor !

  19. #499 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cum frate sa fii peste si sa te bati pe muzica lu' Parazitii /pamfelt

  20. #500 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sick people...


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 35 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts