Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 35 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #121 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Sunt complet de acord cu tine insa mie mi s-a parut ca prezentarea video (cel putin) s-a destinat cumparatorului avid de produse Apple si nu neinitiatului caruia i se ofera posibilitatea de a intra pe taramul sfant.

    Adica.. mi se pare ca i se adreseaza tot milionarului si-i spune "Vino pe statia orbitala pentru ceva ce n-ai mai vazut pana acum".
    Pentru ca, in cele din urma, Apple nu se va satura/multumi cu "segmente" de piata ci vrea sa creeze o familie. Din punctul lor de vedere (cred eu) isi freaca mainile ca te-au agatat cu iPad si se gandesc cum sa faca sa-ti vanda dupa aia si noul iPhone 4G (ca o sa judeci tu ca iti faci treaba cu iPad da' parca ar merge si aceleasi chestii puse pe un gadget mai mic) urmand ca in curand sa fidelizezi marca si poate chiar sa treci pe un MacBook Air desi nu prea ai avea o utilitate practica pentru el dar socotesti ca te-ai obisnuit cu simplitatea cu care Apple trateaza "problema" software.

    Si pana sa-ti dai bine seama, ai facut o calatorie pana pe Marte si inapoi cand tu de fapt voiai doar o amarata de calatorie pe statia spatiala. Apple stoarce milionarul din tine

  2. #122 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    si uite asa dau bancile faliment si apple alimenteaza criza financiara

    io ajung la parnaie ca nu am platit creditu, da ce mama dreak, am fost pe Marte, nu?

    exact cum iti ziceam. depinde din ce perspectiva privesti. mie filmul mi-a lasat impresia de simplitate si accesibilitate (dpdv financiar in sensul ca uite, acum tot ceea ce ti-a placut mai mult la apple este mai accesibil (affordable) si pentru buzunarul tau). milionarul oricum va cumpara asa ceva pentru ca e fidel marcii si TREBUIE sa aiba toate produsele.

  3. #123 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @h0stile imi place mai mult ideea lui @Khan

    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Avand in vedere si iPad-ul si cine stie ce mai apare, as sugera sa redenumesti sectiunea in 'Apple' but that's just me
    sper sa ne auda cineva pana la urma

  4. #124 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca discutia despre iPad se poate muta deja aici: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...38-apple-ipad/

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Sunt complet de acord cu tine insa mie mi s-a parut ca prezentarea video (cel putin) s-a destinat cumparatorului avid de produse Apple si nu neinitiatului caruia i se ofera posibilitatea de a intra pe taramul sfant.

    Adica.. mi se pare ca i se adreseaza tot milionarului si-i spune "Vino pe statia orbitala pentru ceva ce n-ai mai vazut pana acum".
    se adreseaza celor care sunt obisnuiti cu un iphone. nu cred ca trebe sa fii un milionar pentru a avea un iphone, la fel cum pretul acesta (in dolari si la ei) mi se pare mai mult decat rezonabil, avand in vedere faptul ca are ecranul de iPhone "putin" mai mare.

    o sa avanseze in asa fel, incat vor face monitoare de calculator ( 24"-27" ) ca la iPad si iPhone

    o sa incep sa adorm plangand pana nu-mi iau un iPad

    Cat de iPhone 4G, nu prea mai avea "loc" acum, sa-l prezinte. se puteau intampla 2 lucruri. ori lumea "uita" de iPad si ramanea cu gandu la iPhone 4G, ori invers. oricum, unu din 2 produse era eclipsat de celalalt.

    Ramane sa asteptam pana prin iulie si vedem

  6. #126 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    razvanrazy, citeste postul meu cu iesirea in spatiu ca sa intelegi de ce eu si Khan vorbim de milionari.

  7. #127 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    se adreseaza celor care sunt obisnuiti cu un iphone. nu cred ca trebe sa fii un milionar pentru a avea un iphone, la fel cum pretul acesta (in dolari si la ei) mi se pare mai mult decat rezonabil, avand in vedere faptul ca are ecranul de iPhone "putin" mai mare.

    o sa avanseze in asa fel, incat vor face monitoare de calculator ( 24"-27" ) ca la iPad si iPhone

    o sa incep sa adorm plangand pana nu-mi iau un iPad

    Cat de iPhone 4G, nu prea mai avea "loc" acum, sa-l prezinte. se puteau intampla 2 lucruri. ori lumea "uita" de iPad si ramanea cu gandu la iPhone 4G, ori invers. oricum, unu din 2 produse era eclipsat de celalalt.

    Ramane sa asteptam pana prin iulie si vedem
    @hostile Eu mi-am luat Iphone 3G 8GB de pe okazii cu 1100 RON acum un an. Functiona perfect si functioneaza perfect. Nu consider ca e chiar atat de inaccesibil. Daca nu iti place sa iti iei un produs SH ai putea sa iti iei unul nou pentru ca Iphone este telefonul caruia ii scade cel mai putin valoarea in timp (cred ca il pot da pe al meu acum cu 1000 RON din cate am vazut) si iti recuperezi apoi o mare parte din bani. (Am avut un HTC Touch Dual pe care am dat 1300 RON si dupa un an jumate abia am luat 450 RON pe el)

    Iphone 4G este un must buy pentru mine in aceasta vara . Sincer iPad e ceva fenomenal dar nu prea ii vad utilitatea (cel putin pentru mine). Acasa PC si la munca PC, cand pleci intr-o excursie nu cred ca mai ai nevoie de Internet etc...Probabil pentru studenti, promoteri nu stiu...

  8. #128 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    SH iese din discutie. eu vorbesc de pretul lui 3GS nou-noutz, cu garantie, la liber. pentru un mobil, este mult supraevaluat. da, mi-ar placea sa am unul ca fitza, insa practic nu cred ca as folosi nici 25% din ce ofera el. necesitatile mele in materie de comunicatii se restrang la o agenda, alarma, un ocazional SMS, browsing de net, gmail si YM insa asta 3 destul de rar, si eventual harta rutiera a Romaniei (de citeva ori pe an). nu imi aduc aminte sa fi folosit telefonul pentru altceva....and voila....am Blackberry Bold care e beton si ca build quality si ca stabilitate a sistemului de operare. cum ziceam, mi-as dori un iphone, insa realizez ca nu am nevoie de el si ca ar fi pur si simplu o fitza. de iPad insa am nevoie pentru ca vreau un mini-ceva portabil pe care sa si lucrez, sa si vad filme, sa am si net, etc. nu pot sa fac analize/rapoarte/prezentari on the go pe iphone, pe ipad insa e ok datorita ecranului mai mare si nici nu imi rupe mina dpdv al greutatii.

  9. #129 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    tre sa fi nebun sa-tu cumperi iphone din magazinele noastre. in conditiile in care, afara, unu e 400$ la liber, de 32 gb, la noi, un 3G de 8GB e 20 de mil. pentru restu, pretul creste. garantia este inutila. eu, intr-un an, nu am avut absolut nici o problema.

  10. #130 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    tre sa fi nebun sa-tu cumperi iphone din magazinele noastre. in conditiile in care, afara, unu e 400$ la liber, de 32 gb, la noi, un 3G de 8GB e 20 de mil. pentru restu, pretul creste. garantia este inutila. eu, intr-un an, nu am avut absolut nici o problema.
    Eu am fost unul din nebunii care a cumparat de la Orange... TOCMAI pentru garantie. Noi la munca am avut cel putin 10 iPhone-uri care au murit subit. Cele care n-au avut garantie au ajuns la gunoi (dupa ce s-a platit service degeaba - deh, in Romania se plateste si constatarea fara sens), iar celelalte, schimbate la Orange.

    Sa stii ca nu pentru toti telefoanele de la Orange sunt super scumpe. Am impresia ca Orange face dinadins astfel de chestii tocmai pentru ca multi cumpara pe puncte. De exp. eu primul iPhone l-am cumparat de la Orange mai ieftin decat era la negru... cu ajutorul firmei pe care erau tone de puncte disponibile.

  11. #131 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am zis de garantie pentru ca si la mine la serviciu cineva si-a cumparat un 3G 8GB in momentul in care a adus Orange la noi si peste citeva luni a inceput sa aiba probleme cu bateria.

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu am fost unul din nebunii care a cumparat de la Orange... TOCMAI pentru garantie. Noi la munca am avut cel putin 10 iPhone-uri care au murit subit. Cele care n-au avut garantie au ajuns la gunoi (dupa ce s-a platit service degeaba - deh, in Romania se plateste si constatarea fara sens), iar celelalte, schimbate la Orange.

    Sa stii ca nu pentru toti telefoanele de la Orange sunt super scumpe. Am impresia ca Orange face dinadins astfel de chestii tocmai pentru ca multi cumpara pe puncte. De exp. eu primul iPhone l-am cumparat de la Orange mai ieftin decat era la negru... cu ajutorul firmei pe care erau tone de puncte disponibile.
    nu cred ca mai mult de 5-10% din populatia romaniei isi poate lua iPhone de la Orange pe punctele firmei.

    da-mi, te rog, cateva exemple de probleme la iphone. ce inseamna la tine "au picat" ?

    sunt foarte curios ce se poate intampla.

  13. #133 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    ZVON !!!

    De vreo cateva ore circula pe internet imagini, cu ce pare a fi dupa unii, prototipul modelului noului iPhone 4G surprins intr-o poza langa Apple iPad ...
    Daca intradevar este adevarat, se observa in poza ca "noul" iPhone 4G seamana identic cu modelele anterioare, deci o dezamagirea din partea mea.
    Eu ma astept ca noul iPhone 4G sa aibe un design nou fata de modelele anterioare.
    Attached Images Attached Images iphone4g-100202-2.png

  14. #134 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Intradevar se vorbeste de asa ceva pe net, am vazut si eu. Daca va uitati mai atent (si va tine vederea ) puteti observa a front camera in partea stanga a difuzorului. Deci nu e confuzie cu un iPhone 3G sau 3GS. Oricum nu castigam multe ca vedem asta INSA ne poate spune ca avem de a face cu un posibil 4G pe acelasi design ca si pana acum. Cred ca Apple si-a luat vacanta, s-or saturat sa-i faca alt design iPhone-ului. E prea irezistibil in forma actuala

  15. #135 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Oricum va fi, o sa fie anuntat in iulie pt vara asta, cel putin asa "se aude".
    Totusi, mi-ar fi placut sa vad ceva nou,iar daca designul nu se schimba, raman si anu asta tot cu 2G-ul, care merge si arata ca in prima zi.

  16. #136 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Crede-ma ca ai face un salt mare daca ti-ai lua 3GS. Totul se mica mult mai bine si camera e mai buna, ai si GPS in plus. Eu zic sa treci pe 3GS ca 4G mi se pare ca va fi un fail, prea e secret de stat si de nu-i schimba designul ci doar il updateaza hard, m-am lamurit si cu Apple atunci.

  17. #137 SP
    Admin MonkY's Avatar

  18. #138 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca un iPhone 4G "pierdut". De data aceata prin Vietnam: Apple has Lost Another 4th-Gen iPhone. This Time from Vietnam [Images] | Redmond Pie

  19. #139 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ori isi bat joc de noi, cu reclama gratuita ori chiar asta e finalul, caz in care raman l 3G/3Gs

  20. #140 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa fie oare acestea specificatiile finale pentru iPhone 4G/HD ?

    Well, cred ca vom afla raspunsul la aceasta intrebare pe 7 Iunie...
    Attached Images Attached Images 2010-05-20_045817.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 35 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts