Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 35 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #341 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar


    Totusi, There is no reception issue. Stay tuned. -- Steve Jobs (27.06.2010)

  2. #342 SP
    Manager paul's Avatar
    lol

  3. #343 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  4. #344 SP
    Senior Member consol3's Avatar

  5. #345 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    ma prapadesc de ras.De fapt rasii sint cei de la apple.

    LE.Dupa ce film e clipul de mai sus cu Hitler ?

  6. #346 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pentru cine doreste , Iphone 4 se gaseste ! si la noi , la un pret de te indoi.
    Telefon mobil APPLE iPhone4G, 32GB, 3.5", 5Mp, Bluetooth

    Enjoy

  7. #347 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Pentru cine doreste , Iphone 4 se gaseste ! si la noi , la un pret de te indoi.
    Telefon mobil APPLE iPhone4G, 32GB, 3.5", 5Mp, Bluetooth

    Enjoy
    Sa si-l bage in fund la pretul asta. Ce morti de foame!

  8. #348 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    cat este ? ca nu se incarca site-u...

  9. #349 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    cat este ? ca nu se incarca site-u...
    10.249,90 Lei, probabil ca are un trafic mare

  10. #350 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    mi se pare mie sau acolo scrie o suta de milioane ??

  11. #351 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Este o treaba ca la noi in tara Iphone (care peste tot afara este un telefon relativ ieftin) concureaza cu Vertu.

  12. #352 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    mi se pare mie sau acolo scrie o suta de milioane ??
    nu ti se pare, am avut grija sa dau copy/paste. mi-a fost teama sa nu gresesc pretul

  13. #353 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum frate, sa dai "legal" un produs de 600 de dolari (in US) cu app 3500 euro, in conditiile in care si la "baieti" ajunge la "doar" 1300 euro ?

  14. #354 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu il dau cu 3500E ci cu 2500E. Oricum, enorm!

  15. #355 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Este o treaba ca la noi in tara Iphone (care peste tot afara este un telefon relativ ieftin) concureaza cu Vertu.
    o sa te rog sa definesti "peste tot afara" si "relativ ieftin". nu de alta, dar peste tot afara unde m-am uitat eu, iPhone 4 e orice numai ieftin nu. pe de alta parte, e posibil ca noi sa dam definitii diferite ale lui ieftin. pentru mine un kil de rosii e ieftin. sau o paine. nu un iPhone. in UK de ex, cel mai "ieftin" model de iPhone 4 e 499GBP.

    si ca sa intelegi unde bat o sa-ti zic ca s-au facut studii de piata in 2010 care au concluzionat ca iPhone are in Europa un marketshare de 18%, numarul total de posesori de iPhone in Germania, UK, Franta, Spania si Italia fiind de 10mil (la sfarsitul lui aprilie 2010), o cifra care nu mi se pare foarte mare daca adunam toti posesorii de mobile din cele cinci tari. rezulta deci ca numai la noi e mentalitatea asta ca iPhone e ieftin (si abonamentul e scump), pentru ca altii, mai bogati ca noi, nu gandesc deloc asa. sa nu crezi ca incerc sa te jignesc. vreau doar sa scot in evidenta faptul ca mediul ne altereaza perceptia asupra lucrurilor din jurul nostru (si nu intotdeauna e bine sa se intample asa).

    PS eu am citit pretul cifra cu cifra de trei ori ca sa ma asigur ca inteleg bine. incredibil...astia ar trebui impuscati iar executia transmisa in direct.

  16. #356 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    sal as dorii sa stiu si eu daca se merita luat iphone 4 pana la urma ,deoarece sunt un uk si aici iphone 4 costa 120 lire la abonament de 35 lire/luna timp de 2 ani , este vreun telefon mai bun decat iphone 4 ? o parere ,un sfat daca se poate multumesc!!!

  17. #357 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DRAGOS10 View Post
    sal as dorii sa stiu si eu daca se merita luat iphone 4 pana la urma ,deoarece sunt un uk si aici iphone 4 costa 120 lire la abonament de 35 lire/luna timp de 2 ani , este vreun telefon mai bun decat iphone 4 ? o parere ,un sfat daca se poate multumesc!!!
    un telefon mai bun, nu stiu. depinde ce vrei de la un telefon. iti spun doar atat, daca pui mana pe un iphone, nu mai vrei alt telefon. belive me

  18. #358 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    o sa te rog sa definesti "peste tot afara" si "relativ ieftin". nu de alta, dar peste tot afara unde m-am uitat eu, iPhone 4 e orice numai ieftin nu. pe de alta parte, e posibil ca noi sa dam definitii diferite ale lui ieftin. pentru mine un kil de rosii e ieftin. sau o paine. nu un iPhone. in UK de ex, cel mai "ieftin" model de iPhone 4 e 499GBP.

    si ca sa intelegi unde bat o sa-ti zic ca s-au facut studii de piata in 2010 care au concluzionat ca iPhone are in Europa un marketshare de 18%, numarul total de posesori de iPhone in Germania, UK, Franta, Spania si Italia fiind de 10mil (la sfarsitul lui aprilie 2010), o cifra care nu mi se pare foarte mare daca adunam toti posesorii de mobile din cele cinci tari. rezulta deci ca numai la noi e mentalitatea asta ca iPhone e ieftin (si abonamentul e scump), pentru ca altii, mai bogati ca noi, nu gandesc deloc asa. sa nu crezi ca incerc sa te jignesc. vreau doar sa scot in evidenta faptul ca mediul ne altereaza perceptia asupra lucrurilor din jurul nostru (si nu intotdeauna e bine sa se intample asa).

    PS eu am citit pretul cifra cu cifra de trei ori ca sa ma asigur ca inteleg bine. incredibil...astia ar trebui impuscati iar executia transmisa in direct.
    M-ai inteles gresit. Mie 500 de lire pentru Iphone nu mi se pare scump (pe primul meu iphone 2G am dat atunci 600Euro). In schimb mi se pare scump 10.000ron.
    L.E: M-am referit afara ca este ieftin la modul unde chiar telefonul va ajunge si gratis cum a fost la 3G si se va plati doar un abonament de 35-50 de lire (care mi se pare ideal la ce ora pe luna).

  19. #359 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Nu, nu te-am inteles gresit. Stiu ca 500GBP nu ti se pare mult, insa asta nu inseamna ca "peste tot afara este un telefon relativ ieftin". faptul ca tie nu ti se pare scump, nu inseamna ca el este relativ ieftin. dimpotriva, ti-am demonstrat ca lumea afara nu il considera chiar asa ieftin, iar in tarile respective venitul mediu pe cap de locuitor este mult mai mare decat in romania.

  20. #360 SP
    Member angellicus's Avatar
    uhmm... Pe bune?! 10.249,90 Lei? Nu am mai vazut jecmaneala mai mare...sa le fie rusine!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 35 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts