Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 185 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast
Results 661 to 680 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #661 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Eu am incercat metoda aceea pe iPhone-ul unui coleg care a venit din fabrica cu 4.2.1 si nu a putut merge din cauza faptului ca el nu avea SHSH-urile de 4.1 sau 4.2b3 necesare acestui jailbreak untethered.

  2. #662 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Razvan ramai cum esti, putina rabdare ca apare untethered 4.2.1, cum zice psypc nu poti incerca metoda aia pt ca iti lipsesc shsh.

  3. #663 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ce se poate intampla daca dau ok aici ? ca nu inteleg. oricum am 4.2.1, dar ma gandesc sa nu-mi modifice cine stie ce altceva.
    Attached Images Attached Images image1.jpg

  4. #664 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: sunt probabil ambele posturi legate intre ele. Cand ai facut restore la 4.2.1 ala, ti s-a resetat si carrierul, apn-ul or something. Pe care acum vrea sa-l ia din nou. Teoretic n-ar trebui sa strice nimic (mai ales ca nu e jailbroken).

  5. #665 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta ma gandeam si eu, dar aceasta chestia a aparut din prima clipa cand am bagat telefonul in itunes, pana sa-i fac jailbreak. acum am jailbreak tethered si merge foarte bine.

    O alta intrebare idioata, care chiar nu o inteleg...
    Am luat Invisible Shield, iar dupa ce l-am pus imi tot apare o atentionare pe ecran, ceva gen "acest accesoriu nu este suportat de iPhone si folosirea lui va duce la nefunctionarea corecta a aparatului", ceea ce mi se pare de ***, avand in vedere faptul ca este special pentru iPhone 4

  6. #666 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ti-a intrat lichid cu care ai aplicat folia la mufa de incarcare sau jack. Usca telu cu feonu.

  7. #667 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vad ca nu mi-a mai dat eroarea aia, desi nu l-am uscat cu nimic. momentan ma deranjeaza (si sper sa-si revina pana maine, cand se usuca solutia aia), faptul ca se vede pe ecran, cand este aprins, ca si cum ar fi umezeaza pe el, intre el si folie. daca nu, il redau jos si ma chinui ia-l sa-l pun. sper sa nu mai fie cazul...

  8. #668 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul urasc shield-urile... de orice fel (protectoare, anti-reflective, etc.). La ce Dzeu va luati smartphone cu super ecran ca sa-l stricati cu prostii?

  9. #669 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ciudat este ca la 3G, cand am avut, nu a fost nici o diferenta intre cu sau fara el, la cum se vedea ecranul. Aici vad ca tot a ramas efectul ala de "ud" si e foarte stresant.
    Mi se pare mult mai ok cu shield decat sa-i iau o husa care sa-i modifice forma/aspectul telefonului. Sa fim seriosi. Designe-ul este de nota 10. E pacat sa renuntam la el pentru protectie. E mult mai ok sa fie protejat si sa arate si la fel.

  10. #670 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Trebuia sa cumperi un bumper si atat. E cel mai minimalist fel de ati proteja telefonul.

  11. #671 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai si crezi ca invisible shield ii aduce vreo super protectie? Ecranul unui iPhone 4 nu-l poti nici macar zgaria (prin metode normale cel putin)... In schimb, shieldul ala are efect zero in momentul in care ai scapat telefonul pe jos. Caz in care, doar un case bun te ajuta, sau macar un bumper...

  12. #672 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Un prieten si-a scapat odata i4 pe jos si s-a spart. Acum a primit altul si si-a cumparat un bumper. Sunt curios cand il mai scapa daca il va proteja

  13. #673 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eu nu l-am luat pt cazaturi. fac tot pisibilu sa nu-l scap/dau cu el de pereti. nu am scapat nici un iphone pana acum, sper sa nu incep de acum. il vreau pentru zgarieturi, gen pus pe birou unde e mizerie, sau tinut in buzunar cu niste bani sau altceva.
    sunt multumit de shield. doar chestia aia nu-mi place. am mai citit pe forum-uri. cica este un efect de "coaja de portocala" care se vede doar pe alb, dar este din vina shield-ului si nu am ce face. asta e. il tin cat pot. cand nu mai pot, il dau jos de pe fata si ce-o fi o fi

    ---------- Post added 03-02-2011 at 11:20 PM ----------

    Guys, cum pot sterge un folder de poze direct din telefon ? ca vreau sa-mi dau 3Gs-ul si nu vreau sa-i reinstalez OS-ul. am sters restu, ce se putea sterge si au mai ramas pozele. si ca sa le sterg manual, e cam greu, ca sunt app 2000.

  14. #674 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Va place cum arata iphone meu? :d


  15. #675 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am vazut si eu ca se poate face asa ceva, dar am vazut ca este putin mai complicat prin ssh.
    daca se face, se poate trece usor la loc ? (ceva gen din settings ?)
    din experienta ta, e greu de facut ?

  16. #676 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E foarte usor, TUTORIAL: http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=61137
    GREENPOIS0N R5 pentru MAC a iesit! Download AICI sau AICI
    Versiunea de windows va urma astazi cat de curand!
    Face jailbreak pentru untethered pentru 3GS si 4 la fw 4.2.1 si are in plus o animatie al logo-ului apple in timpul booting-ului
    Nu uitati: daca aveti jb tethered cu redsn0w la 4.2.1 sa faceti un fresh restore la 4.2.1 inainte sa aplicati greenpois0n r5.

  17. #677 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici o veste despre jailbreak pe win ?

  18. #678 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Inca nu... speram pana luni sa vina.

  19. #679 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  20. #680 SP
    Member Privatul's Avatar
    De ce sa cumpar un iphone 4 cand desire/galaxy-s sunt mai bune(tech radar si alte site-uri de specialitate zic asta) si sa nu imi iau un ipod touch 4gen care e cu vreo 250-300 lire mai ieftin ca un iphone?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 185 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 84 134 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts