Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 185 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... LastLast
Results 161 to 180 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #161 SP
    Banned sisu2005's Avatar

  2. #162 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    aveti idee daca a iesit vreo metoda de a face jailbreak pentru un iphone 3g 3.1.3 ? stiam ca geohut s-a apucat de o metoda de jailbreak dar nu stiu daca a reusit ceva. multumesc

  3. #163 SP
    Member Sanjuro's Avatar

  4. #164 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nush de ce, da...parca tot nu cred... care ar fi sansele sa se uite asa ceva intr-un bar si sa ajunga chiar la astia de la gizmondo ? de ce ar opta pt mini-sim-uri si nu pt sim-uri normale ? de ce ar opta pt o forma atat de patratoasa ? pentru un ecran mai mic ? sunt prea multe semne de intrebare..

  5. #165 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    arata bine. cam patratos, dar arata bine.
    nu inteleg faza cum ca nu se poate aprinde/deschide/nu are curent/power ...wtf ?!

  6. #166 SP
    Member unlike's Avatar
    Se poate aprinde si apare aia cu Connect to iTunes. Bineinteles nu se poate face un restore, pentru ca nu exista firmware de acest nou iphone .. Cica au testat telefonul cu iTunes, pe Mac, si deviceul este recunoscut ca un iPhone in DFU .. sau asa ceva, scrie acolo pe gizmodo, la motive pentru care ei considera ca este noul iphone.
    Eu sunt foarte sceptic, da dupa ce am citit tot ce scrie acolo .. parca da sa ma convinga ca asta ar fi .. bine, probabil putin modificat, dar forma probabil asta va fi.
    Nu pot sa zic ca ma deranjeaza ca nu mai are rotunjimile alea din spate ..nu prea eram mare fan oricum . Dar trebuie mai intai sa-l am ca sa-mi dau seama daca imi place sau nu, bineinteles.
    Ma bucur in schimb mult mult de tot ca au scapat de marginea aia cromata, care mie nu imi place + ca se zgarie usor.

    In schimb, nu-mi plac butoanele de volum si "crapatura" de pe marginea de sus.

  7. #167 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stati linistiti guys... Apple a avut de-a lungul timpului zeci de device-uri de test care au scapat in presa. De fapt, nici nu stiu daca nu cumva sunt scapate intentionat pentru a mentine interesul la un nivel cat mai ridicat asupra Apple. Daca Microsoft face un marketing agresiv, Apple face un marketing pe care l-as numi de "invaluire". Bagi in ceata cumparatorul aratandu-i o duda, aproape il convingi ca duda aceea ar putea fi ok pt. el, dupa care scoti "the real thing", care este de x ori mai tare decat duda respectiva. And voila, ai un cumparator super happy ca nu s-a ales doar cu o duda... iar toti cei care au fost anti-Apple vor primi replici de genul "I told you so !". Si in final ramane chestia aceea din reclama cu "utilizatorii nostrii sunt mai inteligenti decat utilizatorii lor"

    De aceea, eu pana la un anunt oficial in care sa vad 4G-ul in toata splendoarea lui, nu trag nicio concluzie. Ma simt aproape la fel ca in cazul "batarang-ului" care se presupunea ca va fi controllerul PS3-ului... cand ne-am minunat toti de ce ciudatenie este si oare cum va fi, iar produsul final a fost aproape identic cu cel vechi, plus an extra or two. E foarte foarte foarte foarte posibil ca si 4G sa nu fie decat un 3GS cu specs mai bune, eventual flash si secondary camera. Cu un OS 4.x si o baterie mai performanta, eu zic ca este mai mult decat suficient. Vorba aceea "Don't fix it if it ain't broken !". Ganditi-va ca Apple are mii de firme in spate care fac produse third party "oficiale" si pentru care platesc licenta. Daca vor schimba forma, conectorii, marimea... din start pierd o foarte mare piata de accesorii. Dar, pe de alta parte, inseamna mai multi bani pt. ei. Vom trai si vom vedea

  8. #168 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Inclin sa cred ca nu se va numi iPhone 4G ci mai degeaba un iPhone HD or smth. Si nu cred ca va avea tehnologia 4G.

  9. #169 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Inclin sa cred ca nu se va numi iPhone 4G ci mai degeaba un iPhone HD or smth. Si nu cred ca va avea tehnologia 4G.
    Ideea de 4G nu cred ca tine de tehnologie cat de continuarea numerotarii. Daca au avut 2G, 3G, 3GS, e normal sa vedem un 4G, 4GS, 5G and so on... La urma urmei, pt. ca un telefon sa fie 3G 100% trebuie sa aibe 2 camere, nu ?

  10. #170 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    G-ul ala cred ca vine de la generation.

  11. #171 SP
    Member unlike's Avatar
    Un lucru e clar, ca deviceul apartine lui Apple. Au trimis un mail pentru returnarea telefonului catre gizmodo
    A Letter: Apple Wants Its Secret iPhone Back - Iphone 4 - Gizmodo

    Sunt de acord cu ce zici MonkY, poate fi doar o strategie , apple se descurca atat de bine cu aceste lucruri .. dar si daca a fost pierdut de tipul ala intr-un bar, n-as vrea sa fiu in pielea lui .

  12. #172 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Eu susțin �n continuare că-i doar un fake, nu cred că Apple scoate pe piață un gadget cu design at�t de comun (c�h). Sunt de părere că Gizmodo joacă tot teatrul ăsta ieftin gen CanCan doar pentru trafic, that's my 2 cents

  13. #173 SP
    Member Radoo's Avatar
    Nu cred că e fake, dar nici nu cred că e o scăpare. E mai degrabă o strategie de a mări hype-ul.

  14. #174 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nu stiu daca e locul potrivit in care sa intreb:
    Cat costa un iPhone la abonament sau la liber ?multumesc

  15. #175 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Eu susțin �n continuare că-i doar un fake, nu cred că Apple scoate pe piață un gadget cu design at�t de comun (c�h). Sunt de părere că Gizmodo joacă tot teatrul ăsta ieftin gen CanCan doar pentru trafic, that's my 2 cents
    De ce sa fie fake? Nu poate sa fie un device de test, un prototip, etc? Poate nu e forma finala, bla bla bla.

  16. #176 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Astept ziua in care un inginer Porsche isi uita cheile de la urmatorul prototip de 911 pe bar. lol

  17. #177 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    De ce sa fie fake? Nu poate sa fie un device de test, un prototip, etc? Poate nu e forma finala, bla bla bla.
    Sper să nu fie forma finală dacă se dovedește �ntr-un final că-i vorba �ntradevăr despre un prototip pentru că arată ca un SonyEricsson puțin mai șlefuit, nu vreau să dau banii pe el cu jumătate de inimă.

  18. #178 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine nu ma deranjeaza forma (ba chiar ma bucur ca au scapat de "rotunjimea" spatelui). Nu ma deranjeaza nici ca i-au pus o extra camera. Nici ca i-au pus si flash. Nici ca are baterie mai puternica sau ca spatele e "sticla" pentru a creste calitatea semnalului. Ma deranjeaza ca au facut ecranul mai mic... damnit ! Pai au facut Nexus One mai mare (3.7") si ei se duc iar spre mai mic... Grrr...

  19. #179 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cu cat e ecranul mai mic, deci dimensiunea totala a telefonului, cu atat devine mai pe placul persoanelor de sex feminin (asta lasand la o parte costurile de productie care ar trebui sa fie mai mici daca ecranul e mai mic). iphone s-a vandut deja in zeci de milioane de exemplare. probabil ca incearca acum sa atraga si alte categorii de clienti, females fiind una din ele. personal cred totusi ca design-ul din poze nu e final.

  20. #180 SP
    Senior Member tray's Avatar
    am activat optiunea de la vodafone de 4 euro internet pe mobil ,insa youtube nu merge orice as face ,spune "requires a cellular data subscription" .am iphone 2g ,cum vodafone nu are edge ,banuiesc ca este cel mai amarat serviciu de internet posibil,nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 185 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts