Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 185 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1801 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Vreo idee de ce nu mai face push yahoo mail? E deranjanta faza cu fetch manual, mai ales cand astepti ceva important.
    Uita-te la setari-> mail

    Eu personal am dezactivat aceasta optiune de push.

  2. #1802 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Setarile sunt ok. De fapt nu am schimbat absolut nimic. De cateva zile nu mai merge.

  3. #1803 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Confirm si eu aceasta problema (iphone4/orange, daca are vreo importanta). Acum am verificat si totul e setat pe push (cum era setat si inainte). Chiar m-am intrebat de ce nu mai aud acel "ding" atunci cand primesc un email. Tot am zis ca "verific cand ajung acasa" si tot am uitat...

    ...deci? WTF?

    *p.s.

    Si nici Badge App Icon nu am (acea bulina rosie).

    *later edit*

    No eu am rezolvat. A fost chiar banal:
    1. Am mers la settings -> Mail, Contacts, whatever -> fetch new data am selectat pusf (OFF) dupa care am dat un restart la telefon.
    2. Am mers la settings -> Mail, Contacts, whatever -> fetch new data am selectat pusf (ON)
    Problema s-a rezolvat am primit deja cateva emailuri si-am fost notificat de fiecare data.

  4. #1804 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    La mine nu a mers. Am incercat deja o groaza de chestii si nu am reusit.

  5. #1805 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    La mine nu a mers. Am incercat deja o groaza de chestii si nu am reusit.
    La mine face push up! Sunt multe persoane care se pl�ng de aceasta problemă. Cred ca tine mai mult de noroc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1806 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Apoi daca in 2012 vb. de "noroc" la chestii din astea, banale, atunci hai sa inchidem pravalia si sa mergem acasa

  7. #1807 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Acelasi lucru l-am patit si eu. Pune fetch pe 15 min si aia e.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  8. #1808 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Apoi daca in 2012 vb. de "noroc" la chestii din astea, banale, atunci hai sa inchidem pravalia si sa mergem acasa
    Let's go bro!

  9. #1809 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

  10. #1810 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ce mi s-a parut mie fabulos la iPhone (si pod/pad/etc) a fost tocmai conectorul acesta mare... regasit la toate generatiile. Compatibilitatea cu accesoriile oferita de o singura mufa m-a atras spre telefonul actual si nimic altceva. Mi se pare penibil sa renunte la ce definea, practic, produsele "i".

  11. #1811 SP
    Member donatelo's Avatar
    Mi'am facut si eu jailbreak pe iphone 4s 5.1.1

  12. #1812 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daca vreau sa imi instaleze firmware-ul ca nou, stergand tot si reinstaland, de la capat, trebuie ca upgrade-ul sa fie facut via DFU? Sau pot alege ceva direct din itunes?

  13. #1813 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Daca vreau sa imi instaleze firmware-ul ca nou, stergand tot si reinstaland, de la capat, trebuie ca upgrade-ul sa fie facut via DFU? Sau pot alege ceva direct din itunes?
    Iti recomand via DFU MODE, + shift restore. Daca faci din iTunes, s-ar putea sa primesti eroare (depinde daca esti pe windows sau mac).

  14. #1814 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fa direct din iTunes si daca primesti vreo eroare in timpu procesului de instalare, treci pe varianta DFU.

  15. #1815 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daca fac update direct, nu raman fisierele de Cydia? Am avut jailbreak si as vrea sa renunt la el, sa am un install curat. Asta e marea mea teama, ca de fiecare data am facut update si s-au adaugat fisiere peste fisiere, care ocupa spatiu gratuit

  16. #1816 SP
    Member donatelo's Avatar
    Buna ziua de astăzi sunt fericitul posesor de iPhone4s.
    Dacă �mi poate spune cineva o aplicatie cu care pot sa rulez filme in format .mkv

  17. #1817 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  18. #1818 SP
    Member donatelo's Avatar
    Multumesc

  19. #1819 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa fi sanatos

    Mie mi se pare a fie true si daca asa va sta situatia atunci e UGLY AS HELL. Nu stiu daca il voi lua, adica e la fel de lat dar muuuult mai lung, ca o sula, scuzati expresia. E urat domle ce mai. Trebuia sa il faca mai lat putin ca se se compenseze.

  20. #1820 SP
    Member cr0c0's Avatar
    chiar eram curios ce tampenie or sa scoata fara vizionarul Steve Jobs ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 185 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts