Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Locale setting

  1. #1 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar

    Locale setting

    salut, sunt nou pe forum.

    ieri am primit xbox 360 60gb. mi-a sarit un fir de par alb din cap pana am reusit sa ma conectez pe xbox live, din cauza crearii de cont din consola si a problemelor legate de "Locale setting".
    bineinteles Romania nu este pe harta americanilor, asa ca am fost nevoit sa spun ca sunt din United Kingdom. In afara faptului ca toate punctele sunt in lire, nu prea ma deranjeaza, probabil doar diferentele de preturi intre tari .. sux.

    ce am observat, daca iti pui consola DMZ, sau nu trece prin NAT, download-urile merg de 3-4 ori mai repede (aproximare ochiometrica)
    acum n-am putut sa observ daca "Locale setting" afecteaza viteza de download. cred ca diseara incerc sa pun Germania si sa vad daca viteza skyrockets...

    momentan caut informatii despre modding aceasta consola.

    In sfarsit ajung la intrebare
    Care este cel mai compatibil/cea mai buna varianta pentru "Locale setting" pentru Romania ?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul merg pe UK si nu pot sa zic ca sunt multumit de viteza (PS3-ul descarca de 5-6 ori mai repede, si asta pe US - aproape sigur e peering pe undeva). Si nici nu vad ca o solutie buna sa pun X360-ul in DMZ... dar o sa incerc sa-l scot si eu din NAT.

    Cat despre informatii despre modding, vezi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-nintendo-wii/

    Later edit: NAT open pt. Xbox 360 nu inseamna nici-o diferenta de viteza pt. mine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-04-2012, 11:43
  2. Replies: 0 Last Post: 26-03-2012, 11:18
  3. Sectiune Speciala Dedicata Comunitatilor Locale By slabunator in forum Console Club
    Replies: 30 Last Post: 03-09-2009, 00:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts