Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 424 of 788 FirstFirst ... 324 374 414 422 423 424 425 426 434 474 524 ... LastLast
Results 8,461 to 8,480 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #8461 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

  2. #8462 SP
    Member Atrium's Avatar
    Va salut vin si eu cu o problema ce ma tot sacaie.

    Si anume, consola se restarteaza de fiecare data cand schimb sursa si inapoi pe HDMI. De exemplu, downloadez ceva si intre timp dau pe TV sa nu stau sa ma uit la ecran degeaba. Ei bine, atunci cand dau inapoi pe HDMI consola se restarteaza.
    Asta se intampla de fiecare data cand fac asa, indiferent daca sunt in dashboard sau vreun joc.

    Mentionez ca folosesc simultan si cablul AV pentru a scoate doar sunetul prin intermediul lui pe un sistem 2.1.

    Am tot cautat pe internet si se pare ca asta ar fi problema, si anume ca folosesc si HDMI si cablul SD simultan.

    Deja e frustrant, chiar acum cateva minute mi s-a intamplat. Dupa ce ca nu prea mai am timp de jocuri, am si pierdut tot progresul facut azi la campania lui Reach

    Ce vreau sa va intreb. Daca ati mai patit si voi asa ceva si daca da, ce anume ati facut sa rezolvati problema ? Sau daca nu, ma puteti sfatui ce anume pot face ?

    Va multumesc !

  3. #8463 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Si eu am aceeasi problema dar nu mi-am mai batut capul, poti sa incerci sa il faci tu daca nu este un cablu la 6$ cu fix-ul facut.

    Just a quick dirty rig - what you need is:

    1 scotch (tape not liquid, but liquid is good afterwards ) or any other rather thin, self adhesive tape,
    1 pair of scissors,
    1 pair of tweezers.

    Cut a small (like 2mm wide) piece of tape.
    Hold it with a tweezers,
    Apply tape on pin 28 in the plug.
    Plug the cable to your console.
    Voila no reset !
    Toate detaliile aici : Xbox 360 automatically resets with HDMI switches - AVS Forum
    Attached Images Attached Images 2899482203_7cb24a3555_o.gif

  4. #8464 SP
    Member Atrium's Avatar
    Multumesc pentru raspuns. Nu stiu ce sa fac, parca nu m-as apuca sa fac modificari de genul.

    Exista vreo posibilitate prin care se poate avea imagine prin HDMI si sunet 2.1 prin orice alta metoda ?

    Ceva de genul ? - HD COMPONENT AV VIDEO CABLE WIRE LEAD FOR XBOX 360 on eBay (end time 27-Oct-10 04:31:26 BST)

    Dar nu stiu ce calitate ar avea imaginea prin acest cablu...

    Mi se pare cel putin aiurea situatia asta. Sa te chinui sa obtii si HDMI si Audio mai bun...

  5. #8465 SP
    Junior Member Necrofilul's Avatar
    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Salut! Xbox 360S inca nu se modeaza, dar chiar daca s-ar moda la acest moment, nu prea vei putea sa faci acest lucru doar cu un laptop si conexiune la net. Daca consola nu e modata, nu vei putea juca jocuri piratate! Te incurajez totusi sa nu iti modezi consola, caci la primul wave ban consola iti va fi banata de pe reteaua xbox live! Daca iti modezi consola, teoretic iti pierzi garantia. Bafta!
    Multumesc de raspuns si tie si celorlalti. As mai vrea sa stiu care e procedura prin care ma pot abona la serviciul xboxlive gold astfel incat sa pot juca, din cate am inteles la noi in Rromania nu exista serviciul oficial

  6. #8466 SP
    Member kosashu's Avatar
    Ca sa te abonezi la Xbox Live Gold, trebuie sa iti cumperi Gold Membership-ul fie de pe consola (dar va trebui sa ai un card de credit sau debit emis in tara in care ti-ai facut gamertagul - adica daca ai gamertag US, tre sa ai un card emis in US) fie achizitionand un prepaid card de pe site-urile de profil (tot daca ai card acceptat international, sau un cont paypal valabil). Vei primi codul pe mail. Sau daca nu ai, iti dau un link de pe okazii unde poti sa iti cumperi: Coduri Xbox Live Gold si Microsoft Points - Okazii (44862779)

  7. #8467 SP
    Junior Member Necrofilul's Avatar
    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Ca sa te abonezi la Xbox Live Gold, trebuie sa iti cumperi Gold Membership-ul fie de pe consola (dar va trebui sa ai un card de credit sau debit emis in tara in care ti-ai facut gamertagul - adica daca ai gamertag US, tre sa ai un card emis in US) fie achizitionand un prepaid card de pe site-urile de profil (tot daca ai card acceptat international, sau un cont paypal valabil). Vei primi codul pe mail. Sau daca nu ai, iti dau un link de pe okazii unde poti sa iti cumperi: Coduri Xbox Live Gold si Microsoft Points - Okazii (44862779)
    Pot cu un card compatibil plati internet si online din romania sa cumparu un prepaid card? Pe online shops din romania nu se vand aceste carduri?
    E cineva pe forum care vinde asa ceva?

  8. #8468 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dap merge... xboxliveuk76 , gamepointsnow

  9. #8469 SP
    Junior Member teposu01's Avatar

    salut, cablu USB TO MIDI anyone?

    salut, cine ma poate ajuta cu un cablu USB TO MIDI? trebuie sa imi tunez niste tobe pt GUITAR HERO si am nevoie de cablu de genu asta. problema e ca nu vreau sa cumpar cablu ca e prea scump dar as vrea sa 'inchiriez' unu. cine poate sa ma ajute sa dea PM.

  10. #8470 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by Necrofilul View Post
    Pot cu un card compatibil plati internet si online din romania sa cumparu un prepaid card? Pe online shops din romania nu se vand aceste carduri?
    E cineva pe forum care vinde asa ceva?
    Da, poti, dar in Romania nu am vazut site-uri care vand asa ceva, sau cel putin nu stiu eu!

  11. #8471 SP
    Junior Member Necrofilul's Avatar
    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Da, poti, dar in Romania nu am vazut site-uri care vand asa ceva, sau cel putin nu stiu eu!
    quick search
    XBOX Live Gold 12 Luni EU Prepaid

  12. #8472 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ala nu e un site care vinde asa ceva, e un tip care le cumpara de pe siteuri de afara la comanda si le vinde la fraieri, cu ~60 lei in plus ( or more, depinde de oferta).

  13. #8473 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Consola mi-a dat azi doua freez-uri. Din ce cauza?

  14. #8474 SP
    Junior Member Necrofilul's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Ala nu e un site care vinde asa ceva, e un tip care le cumpara de pe siteuri de afara la comanda si le vinde la fraieri, cu ~60 lei in plus ( or more, depinde de oferta).
    Inseamna ca pana la urma tot la site-uri din afara trebuie sa apelez

  15. #8475 SP
    Member Atrium's Avatar

  16. #8476 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Consola mi-a dat azi doua freez-uri. Din ce cauza?
    Stai chill. Ni se intampla tuturor, pe toate modelele. Ieri mi s-a blocat de 3 ori. Big deal.

  17. #8477 SP
    Junior Member Trancer's Avatar
    @mugs nu e prost cine cere .... e prost cel care nu este informat si nu stie unde sa caute

  18. #8478 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Sa vina update-ul!!! Are cineva idee la ce ora ?

  19. #8479 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Probabil e vorba de 26 octombrie la americani, so.. maine seara/noapte cred.

  20. #8480 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Xbox 360「怒首領蜂大復活」PV 第2弾




    Vine, vine! Woooooooooo!

    ---------- Post added 26-10-2010 at 03:46 PM ----------

    Unde e pe xbox.com meniul recent players? Că nu-l mai găsesc. At�tea chestii inutile sunt pe site...

    ---------- Post added 26-10-2010 at 03:47 PM ----------

    �nainte era la friends...acuma nu mai e.

    ---------- Post added 26-10-2010 at 04:24 PM ----------

    Eh, am primit răspuns official:

    RonanN1
    Hello,

    Can you please tell me where can I find recent players menu? To see the ones I played a game in the past? On the old xbox.com it was near the friends menu, and now it's gone.

    *p.s.

    And just for the record I HATE the new xbox.com and the upcomming dashboard.
    Elite Effect

    With the new Xbox.com design, this option is no longer available. The site is still being worked on, and several people have requested they bring back the 'Recent Players' tab.

    So, they may add it back, but as of right now, you will need to use the Recent Players tab on your console which you can access via the Xbox 360 Guide Button. Select your Friends List, and scroll to the right, there you will find your Recent Players.
    Oribil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts