Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 291 of 788 FirstFirst ... 191 241 281 289 290 291 292 293 301 341 391 ... LastLast
Results 5,801 to 5,820 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #5801 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Bun. Pana acu foloseam component pentru tv si pt monitor vga hd cable,mai joc si pe monitor.
    Am inlocuit componentul pe tv cu un cablu hdmi,problema e ca daca schimb pe un cana si ies de pe hdmi din tv mi se reseteaza consola. Pot sa fac ceva sa nu se mai reseteze? Pe monitor cand comut pe intrarea de pc nu mi se reseteaza consola.

  2. #5802 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Nu se poate aduga subtitrare la filmele de pe xbox360 daca sunt in fisier separat, adica avi+srt nu merge, dar merge daca bagi direct traducerea in fisierul video, adica hardcodedsubs, sau la filmele in format dvd video.
    @Hyp mai bine mergeai pe cablu VGA decat pe HDMI daca stiai ca iti trebuie iesire optica, calitativ este destul de apropiat de HDMI si are si mufa pentru cablu optic.

  3. #5803 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    DECI CUM SĂ FIE AȘA DE NEMERNICI ĂSTIA DE LA ACTIVISION?!?!?!

    Xbox.com | M-O (Xbox 360 Games) - Re: WHERE IS THE DLC??????????

    Is it me or... - Xbox360Achievements.org

    ...incredibil. Mă și-am văzut DLC-ul pe marketplace și nu l-am luat - MOR!

    Avea dreptate Marcus Beer - Niște nemernici, ăstia de la Activision.

    NOTA 2!


    *p.s.

    Cei de la MARVEL () n-au nicio vină.

    *later edit*

    Marvel: Ultimate Alliance 2 - Release Date: Sep 15, 2009

    ...ăsta e �ncă un joc NOU. Cum ^%*&%^&6 mea să pui limită de ~ 4 luni pe DLC.
    Attached Images Attached Images aoanvt.jpg

  4. #5804 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cred ca activision numai are licenta cu marvel de anul asta,de asta au si grabit lansarea jocului

  5. #5805 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    cred ca activision numai are licenta cu marvel de anul asta,de asta au si grabit lansarea jocului
    Sincer să fiu, nu-mi pasă de contractele lor, eu sunt gamer. Nu vreau să fiu bădăran sau ceva dar deja MĂ DISPERĂ fazele astea. Să pună măcar un anunț pe LIVE/PSN - valabil p�nă �n xxx.

    Oribil!

    Așa-s de nervos că...turbez, nu alta.

  6. #5806 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar

  7. #5807 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Stie cineva daca Midnight Club: Los Angeles Complete Edition necesita HDD pentru instalarea DLC-urilor ?
    Sau este exact la fel ca si la GTA Episodes from Liberty City ?

  8. #5808 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    psicho ai citit ce o scris si paul?

  9. #5809 SP
    Junior Member TheStalker's Avatar
    am si eu 3 probleme :

    mi-am luat de curand un xbox360 din state .
    1. pot schimba regiunea ? ( am de gand sa-l modez )
    2. sunt abonat rds . bag cablul de net in xbox dau pe automatic ip si dns , asa cum fac la calculator , setez username si parola dar xboxul si imi da eroare " could not retrieve ip " . sa le fac manual ? si daca da , unde le gasesc in windows 7 ? eu fiind obisnuit cu xp ....
    3. gasesc sa cumpar sursa de PAL ?

    multumesc anticipat

  10. #5810 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    1. Nu, din cate stiu eu nu se poate
    2. Aici zic 'pas' ca nu ma pricep, si eu am avut multe probleme cu internetul pe consola
    3. Da, gasesti, si aici la "bazar" am vazut de vanzare

  11. #5811 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by TheStalker View Post
    am si eu 3 probleme :

    mi-am luat de curand un xbox360 din state .
    1. pot schimba regiunea ? ( am de gand sa-l modez )
    2. sunt abonat rds . bag cablul de net in xbox dau pe automatic ip si dns , asa cum fac la calculator , setez username si parola dar xboxul si imi da eroare " could not retrieve ip " . sa le fac manual ? si daca da , unde le gasesc in windows 7 ? eu fiind obisnuit cu xp ....
    3. gasesc sa cumpar sursa de PAL ?

    multumesc anticipat
    1. Nu poti schimba regiunea.
    2. Daca esti la RDS nu trebuie sa faci absolut nimic la setarile de network la consola (nu baga parola, user etc.), asta daca ai router (eu asa am...). Restul: google it
    3. Gasesti pe forumuri.

  12. #5812 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Hey toata lumea, am vazut ca nu exita un thread dedicat Dante's Inferno, si ma gandeam ca ar fi frumos sa avem un loc separat unde sa discutam pareri si noutati despre joc. Demo-ul este valabil inca de la craciun, eu abia acum l-am luat si trecut si am multe de zis despre joc. Deci cam ce ar trebui facut sa deschid un thread care sa fie in conformitate cu restul threadurilor dedicate unor jocuri?

  13. #5813 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by psicho1986 View Post
    Hey toata lumea, am vazut ca nu exita un thread dedicat Dante's Inferno
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...antes-inferno/
    Attached Images Attached Images 311-hey-you.jpg

  14. #5814 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar

  15. #5815 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nu este man, dar ia-l pe cel din uk sa nu ti se lungeasca urechile la cel din HK

  16. #5816 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Ai putea te rog sa ne spui si noua numele jocurilor?
    La unele imi dau seama din prima,dar la celelalte nu reusesc...thx.

  17. #5817 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...păi zice băiatul ăla numele jocurilor - imediat după ce-și termină intro-ul.

  18. #5818 SP
    arz
    Junior Member arz's Avatar
    Salut,
    Poate cineva sa imi spuna o solutie buna pentru a obtine sunet de calitate din Xbox 360?
    Cea mai simpla solutie e sa conectez un amplificator la iesirile RCA audio din oricare cablu AV xbox, dar asta implica cabluri si amplificator. Stiu ca cel mai simplu e cu casti speciale pt xbox care se conecteaza in controller ca de exemplu cele produse de Turtle Beach dar acestea sunt scumpe si nu se gasesc in RO din cate stiu eu. Oricum o pereche de casti de calitate + amplificator poate sunt mai scumpe decat cele de la Turtle beach. Asa ca stie cineva daca se gasesc in RO?
    Si inca o intrebare: Stie cineva daca semnalul audio de la iesirile RCA are Dolby pro logic decodat sau nu? adica pentru a beneficia de DPL imi trebuie amplificator cu DPL sau nu? (nu prea inteleg codarea DPL)

    Nu vreau sa treaca semnalul audio prin TV pentru ca il degradeaza considerabil. Cel putin pana o sa-mi permit un HDTV de calitate.

  19. #5819 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut,

    Cea mai simpla solutie e sa conectez un amplificator la iesirile RCA audio din oricare cablu AV xbox, dar asta implica cabluri si amplificator.
    ...asa, sau utilizand boxe active (auto amplificate) de PC, care pot varia de la o pereche de boxe simple cu pret in jurul valorii de 60 de lei, al caror unic feature care ar putea sa te intereseze este o intrare audio suplimentara (la care vei conecta Xbox-ul si din care, eventual, vei putea scoate sunet pentru casti normale) si pana la un sistem 5.1 dedicat sau derivat din cele dedicate PC-ului, cu pret intre 500 si 1500 de lei, la care poti conecta Xbox-ul folosind iesirea optica (prezenta pa cablul HD care insoteste versiunile Premium si Elite), avand avantajul sunetului Dolby Digital.

    Depinde in mare masura daca folosesti un monitor PC sau un TV, la ce distanta stai de ele etc., anumite solutii nu se pot adapta universal, n-ai specificat ce folosesti...

    Castile Turtle Beach despre care vorbesti nu fac altceva decat sa vina cu un mixer incorporat care transporta canalul de sunet si cel de voice chat catre casti, dandu-ti posibilitatea de a alege volumul separat pentru fiecare dintre canale si scutindu-te de a purta casca peste casca (asta in ideea ca vei dori sa folosesti casti atat pentru sunet cat si pentru voice chat in jocuri). Acea conexiune la controller nu foloseste decat pentru a prelua sunetul de la chat, nicidecum sunetul din jocuri.

    Stie cineva daca semnalul audio de la iesirile RCA are Dolby pro logic decodat sau nu? adica pentru a beneficia de DPL imi trebuie amplificator cu DPL sau nu? (nu prea inteleg codarea DPL)
    NU, cu siguranta sunetul nu este decodat, daca ar fi fost decodat ai fi avut 4.1 iesiri analogice. Indiferent de formatul de sunet pe care l-ai dori, vei avea nevoie de un decodor separat, asa cum ai intuit - unul integrat intr-un amplificator multicanal sau intr-un sistem de boxe auto-amplificate.

    De asemenea, jocurile nu au sunetul codat in DPL, avand in vedere capabilitatile de real time coding in Dolby Digital ale consolei, niciun producator nu mai foloseste un sistem surround depasit, dar asta depinde exclusiv de software/ joc. Daca, de exemplu, ai pune mana pe un joc pe care apare sigla Dolby Surround ProLogic si ai avea un amplificator in stare sa-l decodeze, atunci n-ai avea nicio problema.

    Sper sa-ti dea macar un punct de plecare. Succes!

  20. #5820 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Xbox360Achievements.org - Dark Void Demo On Xbox Live Tomorrow

    Dark Void Demo On Xbox Live Tomorrow

    With rocket-powered sci-fi shooter Dark Void gearing up for release, Capcom has seen fit to release a demo on Xbox Live tomorrow (that's Wednesday 6th, if you've forgotten what day it is).
    The demo is your chance to strap on a jetpack and try out the game's unique combination of aerial combat, vertical cover and on-foot action for the first time.
    Dark Void will be released on January 22nd in Europe and January 18th in the US.
    Wooooooo!
    Attached Images Attached Images dark-void-1758.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts