Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 365 of 788 FirstFirst ... 265 315 355 363 364 365 366 367 375 415 465 ... LastLast
Results 7,281 to 7,300 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #7281 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    dak ar fi sa alegeti dintre un PC mai performant sau un xbox360 care ati alege? in situatia asta sunt eu.. si vreau niste ajutor

  2. #7282 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Pai, Pentru un PC iti vor trebui upgrade-uri pentru a te juca ultimele jocuri, plus ca nu vei avea acces la exclusivitatile unei console. Plus ca vei da mai multi bani pe PC. Recomand o consola, in situatia de fata.

  3. #7283 SP
    Junior Member gaby2by4's Avatar
    am facut ultimul update de la M$ si nu mi se mai vede avatarul ...este o umbra neagra ..ce are ??

  4. #7284 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Am si eu o intrebare urgenta, mai demult mi-am conectat consola la internet mi-am facut cont pe xbox live si mi-a dat o luna gratuit dar nu am folosit-o deloc si nu a mai fost conectata la net, acum vreau sa o conectez din nou la internet si vreau sa stiu daca mai primesc o luna de gold gratis

  5. #7285 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    Am si eu o intrebare urgenta, mai demult mi-am conectat consola la internet mi-am facut cont pe xbox live si mi-a dat o luna gratuit dar nu am folosit-o deloc si nu a mai fost conectata la net, acum vreau sa o conectez din nou la internet si vreau sa stiu daca mai primesc o luna de gold gratis
    Daca a trecut o luna te va intreba daca vrei sa-ti innoiesti Gold membership sau sa treci pe Silver.
    Mai beneficiezi de inca o luna de Gold in cazul in care faci un Gamertag nou.

  6. #7286 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sale: Grab a year of Xbox Live Gold for $35 | Joystiq
    Buy.com is currently offering 12-month Xbox Live Gold cards for only $35 -- a substantial savings over the usual $50. Well, technically, it's only $34.44, so the deal is even better. There's a limit of three per customer, which adds up to three years of Live for just over 100 bucks. Not bad.

  7. #7287 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Xemy View Post
    dak ar fi sa alegeti dintre un PC mai performant sau un xbox360 care ati alege? in situatia asta sunt eu.. si vreau niste ajutor
    Pe un forum dedicat consolelor toata lumea va zice consola, aproape toata lumea. Depinde foarte mult de jocurile care te atrag. Daca vrei sa joci jocurile multiplatform sau exclusivitatile PCului, alege clar PCul. Daca esti fan Halo sau fan Gears, cumpara consola. Conteaza si genurile favorite, de exemplu RTSurile sunt putine si cam slabe pe console, lucru care nu se poate spune si despre PC. Mai ai avantajul graficii superioare pe PC.
    Consola are si ea destule avantaje. Titlurile sportive sau action-urile se joaca mult mai bine cu gamepad, iar multe dintre jocurile din aceste genuri sunt doar pe console sau arata mai bine pe console ( vezi Fifa - mult mai bun pe consola; Dante's Inferno - doar pe console).

    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Pai, Pentru un PC iti vor trebui upgrade-uri pentru a te juca ultimele jocuri, plus ca nu vei avea acces la exclusivitatile unei console. Plus ca vei da mai multi bani pe PC. Recomand o consola, in situatia de fata.
    Upgrade-urile nu mai sunt un chin asa de mare, majoritatea jocurilor noi merg pe configuratii decente ( Mass Effect 2 este doar un exemplu).

  8. #7288 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Exact, nu iti mai trebuie un PC de 5000 lei sa joci ce vrei tu pe setari ridicate, o stiu din propria experienta.Am un amarat de E6400 @ 2.13Ghz (fara OC) iar cu un 9600GT pot sa joc aproape toate jocurile la setari High in 1920, fara filtre de AA care si asa nu prea conteaza la rezolutii mari, si, bineinteles, grafica nu arata cu nimic mai slab decat cea de pe versiunile PS3/Xbox360.
    Limita consolelor isi cam face simtita prezenta, dar tot nu ma opreste sa-mi iau si eu un 360 pentru titlurile din viitor.
    Oricum, desi multi de pe aici au o anumita simpatie pentru o anumita platforma, eu merg pe ideea ca PC-ul, PS3-ul si 360-ul sunt cam tot pe acolo, la gaming-ul Next-Generation.Ca PC-ul are filtre in + doar ca mai trebuie si upgrade asta e altceva, dar toate sunt bune la ceva, inclusiv Wii-ul.

  9. #7289 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Quote Originally Posted by mikeee! View Post
    Daca a trecut o luna te va intreba daca vrei sa-ti innoiesti Gold membership sau sa treci pe Silver.
    Mai beneficiezi de inca o luna de Gold in cazul in care faci un Gamertag nou.
    Deci daca imi fac alt gamertag beneficiez de alta luna gratis?

  10. #7290 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    Deci daca imi fac alt gamertag beneficiez de alta luna gratis?
    Daca il faci de pe consola, da.

  11. #7291 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Poti beneficia de maximum 3 luni gratuite pe o consola.

  12. #7292 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    ok multumesc mult

  13. #7293 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Si aicea e alta intrebare.Cum imi pot alege gamertagul DIRECT de pe consola cand nu pot sa-mi scriu numele cu gamepad-ul ?

  14. #7294 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Si aicea e alta intrebare.Cum imi pot alege gamertagul DIRECT de pe consola cand nu pot sa-mi scriu numele cu gamepad-ul ?
    Te uiti la televizor si zici cu voce tare numele gamertag-ului.

  15. #7295 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Glumesti, nu ?

  16. #7296 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Da.

  17. #7297 SP
    Junior Member edward.wazzup's Avatar
    salut sunt nou pe fourum ,m-am inscris pt ca vreau sa stiu cum sa-mi pun net pe xbox ,eu am inteles ca printr-un router am cautat si pe alte fourumuri si nu prea am gasit mai nimic pe unele scria ca imi trebuie si router si modem,pe altele doar router/modem.Asa ca va rog sa ma lamuriti am net de la rds si as vrea sa cum sa fac sa-mi pun net pe xbox .P.S nu-mi spune-ti cauta pe fourum ca sa mai spus pt ca is 245 de pagini si nu prea am timp sa le caut pe fiecare .Multumesc!

  18. #7298 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    eu am conectat cablu de la rds direct in consola, dar daca vrei sa ai net si la pc conectezi printr-un modem sau router de preferat router.

    Ce jocuri imi recomandati in multiplayer? in special fps-uri gen MW2 si LFD2

  19. #7299 SP
    Member Istrate's Avatar
    Aceeasi problema o am si eu. Am internet de la RDS, fibra optica ce provine din media convertor. Am conectat cu un cablu switch-ul din care alimentez reteaua personala de PC-uri de acasa si Xbox-ul. Dar imi spune ca nu gaseste conexiunea. Trebuie cumva sa configurez eu ceva? Daca bag acel cablu in laptop am internet fara probleme si nu ma intreaba altceva.

  20. #7300 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    ms pentru toate raspunsurile, mai am cateva intrebari dupa ce il modezi se poate "demoda"? si daca e moda poti juca jocuri pe xbox live? iei ban? dak da banu se poate scoate???? sau exista vreun mod sa joci si sa nu te prinda???

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts