Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 484 of 788 FirstFirst ... 384 434 474 482 483 484 485 486 494 534 584 ... LastLast
Results 9,661 to 9,680 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9661 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cel original, e 51 ron pe amazon si contine si cablul, nu vad ce sens ar avea sa te complici cu chinezarii la banii astia

  2. #9662 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdante View Post
    dar de ce sa mai dau 300 lei in plus cand pot sa iau un hard cu 170 lei (atat e unul la emag) totusi 130 ron diferenta e ceva...

    inca ceva : as vrea sa imi cumpar un play and charge....dar nu stiu de cati mAh sa fie...

    sau astept o alta solutie ptr ca nu vreau sa stau sa schimb mereu bateriile

    ce imi sugerati ?

    am gasit de asemenea pe deal extreme acest hard....$48.10 - Designer's 250GB Hard Disk Drive Module for Xbox 360 (Black) - Xbox Accessories

    sa il achizitionez pe asta ?
    Mai bine cumperi un hdd original Microsoft, parerea mea!
    Referitor la a doua intrebare:eu am play & charge kit madcatz care se descurca, dar cel mai bine ar fi sa cumperi niste acumulatori eneloop sau alta firma de 1800 sau 2100mAh.

  3. #9663 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Cel original, e 51 ron pe amazon si contine si cablul, nu vad ce sens ar avea sa te complici cu chinezarii la banii astia
    hardul original pe amazon este 61 lire = 300 ron + 50 ron transport + 350 ron...pe un hard...nu credeti ca e cam mult mai bine luam direct consola de 250 gb

    ---------- Post added 19-02-2011 at 02:09 PM ----------

    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Mai bine cumperi un hdd original Microsoft, parerea mea!
    Referitor la a doua intrebare:eu am play & charge kit madcatz care se descurca, dar cel mai bine ar fi sa cumperi niste acumulatori eneloop sau alta firma de 1800 sau 2100mAh.
    poti da un link ? pls

  4. #9664 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Cam asa ceva Incarcator overnight + 4 acumulatori SANYO MQN04-E-4-2500 ?Acumulatori de 2500mAh sunt.Gasesti cam in toate supermarketurile, in Flanco, MG, Domo etc.

  5. #9665 SP
    Junior Member coxkronosh's Avatar
    Mi-am cumparat si eu o cartela din aia cu puncte microsoft(de 2100) si cand vreau sa-mi activez punctele imi spune ca nu-i bun codul.

    p.s: cartela ii cumparata din Italia, si am activat-o dupa 3 sau 4 saptamani de la data cumpararii.(nu cred ca a expirat sau ceva nu?)
    -----inca ceva, am cumparat si un controller din acelasi magazin si nici asta nu merge, cand apas pe butonul din mijloc ca sa-l conectez se aprind beculetele dar nu vrea sa-mi gaseasca consola.

    Stie cineva ce este de facut, sau macar de ce s-a intamplat asta?

  6. #9666 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by coxkronosh View Post
    Mi-am cumparat si eu o cartela din aia cu puncte microsoft(de 2100) si cand vreau sa-mi activez punctele imi spune ca nu-i bun codul.

    p.s: cartela ii cumparata din Italia, si am activat-o dupa 3 sau 4 saptamani de la data cumpararii.(nu cred ca a expirat sau ceva nu?)
    -----inca ceva, am cumparat si un controller din acelasi magazin si nici asta nu merge, cand apas pe butonul din mijloc ca sa-l conectez se aprind beculetele dar nu vrea sa-mi gaseasca consola.

    Stie cineva ce este de facut, sau macar de ce s-a intamplat asta?
    Controller-ul trebuie sincronizat cu consola. Ai un buton in spatele controller-ului si unul la consola. Apasa-le simultan si o sa iti mearga.
    Legat de puncte s-ar putea sa fi luat puncte US, dar din moment ce ai luat din Italia ... nu stiu ce sa zic.

  7. #9667 SP
    Junior Member coxkronosh's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Controller-ul trebuie sincronizat cu consola. Ai un buton in spatele controller-ului si unul la consola. Apasa-le simultan si o sa iti mearga.
    Legat de puncte s-ar putea sa fi luat puncte US, dar din moment ce ai luat din Italia ... nu stiu ce sa zic.
    controller.ul functioneaza acum, multumesc mult.

    Contul de xbox live l-am facut pe US, ar putea din cauza asta sa nu mearga ?

  8. #9668 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Pai fa-l pe UK.Ma indoiesc ca in Italia..de fapt in toata Europa se vand multe Microsoft Points pentru US.

  9. #9669 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by coxkronosh View Post
    controller.ul functioneaza acum, multumesc mult.

    Contul de xbox live l-am facut pe US, ar putea din cauza asta sa nu mearga ?
    Sterge-l si fa altul pe UK, nu o sa iti mearga punctele cumparate din Italia

  10. #9670 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by coxkronosh View Post
    controller.ul functioneaza acum, multumesc mult.

    Contul de xbox live l-am facut pe US, ar putea din cauza asta sa nu mearga ?
    Da.
    Scrie pe card daca punctele sunt valabile pentru EU sau US.
    La prima mea achizitie am patit la fel, eu aveam cont pe UK, si pe okazii punctele de US erau mai ieftine.. si mi-am luat de US, dupa care am reusit sa le schimb cu un user de aici.


    Sau.. daca nu vrei sa te complici, schimba regiunea contului.
    Home - Xbox.com -> Accounts -> Manage Account Region -> si alege o tara din EU.
    Dar fii atent, pt. ca dupa dupa schimbarea regiunii, vei pierde totul de la Download History..
    Regiunea/tara poate fi schimbata o data la 12 luni.

  11. #9671 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi-am gasit volanul care e compatibil cu pc-ul si xbox 360 si are conectivitate cu firVolan XBOX 360 LOGITECH DRIVE FX
    am cautat pe google.ro si pe google.it sa vad unde pot cumpara unul nou
    n-am gasit decat stocuri epuizate,iar second hand nu ma intereseaza,nu vreau volan uzat,de asta nu postez un topic la vanzari/cumparari
    poate voi stiti mai multe magazine

    si am gasit aici un alt volan,dar m-am uitat la descriere si pachetele de sub el,chiar e compatibil cu xbox 360 ??
    http://www.evomag.ro/GAMING-Accesori...eel-43655.html

  12. #9672 SP
    Junior Member coxkronosh's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Da.
    Scrie pe card daca punctele sunt valabile pentru EU sau US.
    La prima mea achizitie am patit la fel, eu aveam cont pe UK, si pe okazii punctele de US erau mai ieftine.. si mi-am luat de US, dupa care am reusit sa le schimb cu un user de aici.


    Sau.. daca nu vrei sa te complici, schimba regiunea contului.
    Home - Xbox.com -> Accounts -> Manage Account Region -> si alege o tara din EU.
    Dar fii atent, pt. ca dupa dupa schimbarea regiunii, vei pierde totul de la Download History..
    Regiunea/tara poate fi schimbata o data la 12 luni.
    m-am mutat in cehia si punctele au putut fi activate
    app, nu puteam sa aleg prea multe tari, vreo 7 dintre care 3 sau 4 din europa(rusia , grecia,cehia, si ungaria parca) iti dai seama ca am folosi google translate-ul cand am activat alea .
    Important este ca a functionat ce mi-ai spus tu.Multumesc mult

  13. #9673 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by coxkronosh View Post
    m-am mutat in cehia si punctele au putut fi activate
    app, nu puteam sa aleg prea multe tari, vreo 7 dintre care 3 sau 4 din europa(rusia , grecia,cehia, si ungaria parca) iti dai seama ca am folosi google translate-ul cand am activat alea .
    Important este ca a functionat ce mi-ai spus tu.Multumesc mult
    Limba poate fi schimbata atat pe site, cat si pe consola. (din cate stiu eu)

  14. #9674 SP
    Junior Member coxkronosh's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Limba poate fi schimbata atat pe site, cat si pe consola. (din cate stiu eu)
    asa-i, doar cand navighezi pe site,dar cand dai pe "add points" se schimba limba in cea pe care te-ai fct contul.incearca,ar trebui sa-ti mearga,pune-ti rusa, da click pe Добавить баллы (add points) si se schimba limba , cand iesi de acolo ai din nou rusa

  15. #9675 SP
    Junior Member alex1002's Avatar
    stiu ca e cea mai stupida intrebare ever probabil,dar am primit azi modern warfare 2 si vreau sa bag codul ala de pe carticica ca sa ceva(sincer nush la ce trebuie,dar vreau sa il folosesc) dar nu stiu unde tre sa il bag.spune sa intru pe infinityward.com sa il scriu acolo dar nu am gasit nicaieri unde as putea sa ii fac register...sau ce ii face codul ala.

  16. #9676 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by alex1002 View Post
    stiu ca e cea mai stupida intrebare ever probabil,dar am primit azi modern warfare 2 si vreau sa bag codul ala de pe carticica ca sa ceva(sincer nush la ce trebuie,dar vreau sa il folosesc) dar nu stiu unde tre sa il bag.spune sa intru pe infinityward.com sa il scriu acolo dar nu am gasit nicaieri unde as putea sa ii fac register...sau ce ii face codul ala.
    Click aici pt. inregistrare.

  17. #9677 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Cam asa ceva Incarcator overnight + 4 acumulatori SANYO MQN04-E-4-2500 ?Acumulatori de 2500mAh sunt.Gasesti cam in toate supermarketurile, in Flanco, MG, Domo etc.
    Salut,
    Ai incercat tu acumulatorii aia de 2500 si merg?

  18. #9678 SP
    Junior Member wizard24's Avatar
    salut,
    stie cineva daca se mai gaseste pe undeva Xbox 360 elite 120 Gb sau Pro 60 Gb,nu am mai gasit pe nici unde
    si mai ceva daca se poate , care dintre cele doua "modele" ar fi mai ok Elite Slim(cel nou) sau cel vechi?
    multumesc,

  19. #9679 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Prin Romania ai sanse mici sa mai gasesti modele vechi de console, Elite sau Arcade, Pro nici atat; asta fiindca nu se mai fabrica, iar vanzatorii au reusit sa scape destul de repede de ele. Pe site-uri din strainatate ai mai avea o sansa, insa nu pot sa te indrum decat catre amazon.uk: uite aici Xbox 360 Elite Console (120 GB Hard Drive): Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/11aAf9LkL-L.@@AMEPARAM@@11aAf9LkL-L dar sunt preturi destul de mari si nu stiu daca merita.
    Cel mai bine alegi Slim-ul, varianta noua, ori cel de 4GB, ori pe cel cu HDD de 250GB. Alegerea iti apartine.

  20. #9680 SP
    Junior Member wizard24's Avatar
    multumesc de raspunsul rapid iar legat de noile modele de X, am inteles ca acestea inca nu se pot "modifica" cum au reusit cu modele mai vechi,iar eu as inclina mai mult pe partea cu "modificarea" deoarece mi sa-r parea mai ok,
    acum nu stiu ce sa zic...trebuie sa ma mai gandesc,
    again, mersi de raspuns
    PSarca era cineva aicea pe forum care putea sa aduca de pe amazon,aveti un link daca se poate?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts