Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 517 of 788 FirstFirst ... 17 417 467 507 515 516 517 518 519 527 567 617 ... LastLast
Results 10,321 to 10,340 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #10321 SP
    Member emanuel's Avatar
    am si eu o intrebare: pot juca jocuri 3D pe Xbox 360 ? din cate stiu, sunt cateva titluri (De blob 2, MK)
    daca da, este nevoie de vreun update mai special ca la sp3 ? sau alte chestii ? Multumesc

  2. #10322 SP
    Junior Member CostynRo's Avatar
    vin si eu cu o intrebare: ce model de socket au radiatoarele puse peste GPU si CPU ?
    as fi recunoscator daca ati veni si cu niste idei de coolere
    Vreau sa scot dvdromu inafara si sa pun pe fiecare cate un cooler fiecare cu vent inclus si sa le alimentez la un adaptor de 12V

  3. #10323 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    Quote Originally Posted by CostynRo View Post
    vin si eu cu o intrebare: ce model de socket au radiatoarele puse peste GPU si CPU ?
    as fi recunoscator daca ati veni si cu niste idei de coolere
    Vreau sa scot dvdromu inafara si sa pun pe fiecare cate un cooler fiecare cu vent inclus si sa le alimentez la un adaptor de 12V
    socket 775 si GPU se potriveste orice radiator de placa video

  4. #10324 SP
    Junior Member CostynRo's Avatar
    am uitat sa specific eu vreau un cooler care sa se potriveasca in gaurile lui

  5. #10325 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Cred ca s-a mai raspuns pe undeva intrebarea asta dar parca s-a ascuns de mine raspunsul.

    Daca cumpar un joc direct din consola si peste o anumita perioada schimb consola cat de complicat este sa-l transfer pe noua consola? Este gen Steam, ma loghez pe live si il downloadez din nou, sau trebuie transferat cu un hdd extern?

  6. #10326 SP
    Junior Member sande's Avatar
    Am xbox arcade cu dvd Samsung modat cu ultimul LT, ieri a facut update la dash si numai merge nici un joc, trebuie sa il modez din nou?

  7. #10327 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by tazman View Post
    Cred ca s-a mai raspuns pe undeva intrebarea asta dar parca s-a ascuns de mine raspunsul.

    Daca cumpar un joc direct din consola si peste o anumita perioada schimb consola cat de complicat este sa-l transfer pe noua consola? Este gen Steam, ma loghez pe live si il downloadez din nou, sau trebuie transferat cu un hdd extern?
    Poate fi downloadat de n ori de pe acelasi gamertag.
    Da, esta ca la Steam. (aproximativ)



    Quote Originally Posted by sande View Post
    Am xbox arcade cu dvd Samsung modat cu ultimul LT, ieri a facut update la dash si numai merge nici un joc, trebuie sa il modez din nou?
    Trebuie să nu mai pui astfel de �ntrebări pe acest thread.

  8. #10328 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu tine numai de gamertag. Trebuie sa faci transfer de licente de la o consola la alta, iar chestia asta merge doar o data pe an parca.

  9. #10329 SP
    Manager paul's Avatar
    Daca joci offline iti trebuie licenta. Daca intri pe Live cu gamertagul posesor al jocului nu iti trebuie licenta pentru ca se verifica daca l-ai cumparat sau nu.

  10. #10330 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Toate raspunsurile sunt corecte. Practic orice content cumperi este dublu autorizat, pe gamertag si pe consola pe care esti logat cand il downloadezi prima data.

    Astfel, daca spre exemplu vinzi consola fara sa stergi contentul de pe hard, viitorul posesor se va putea juca ce arcade games sau dlc-uri ai acolo, pana cand o deautorizezi migrand licentele pe cea noua.

    Manevra cu migrarea licentelor am facut-o eu de curand si e f simpla, instructiuni ai aici : Transferring Content Licenses to a New Console - Xbox.com.

  11. #10331 SP
    Junior Member pingo's Avatar
    am incercat toate posibilitatile direct cu cablu de la rds , prin router, prin stick de la rds , nici nu mai stiu cum sa incerc ca da o eroare Error: Your network does not have a sufficient MTU setting mentionez ca folosesc 2 placi de retea cablu cros cont vpn. in router este setat MTU 1364. de pe pc am cumparat harta Escalation pt Black Ops numai ca nu o pot descarca in xbox pt ca nu se conecteaza la xbox live trece de tot numai cand sa faca conexiunea la xbox live imi da eraoarea aia cu MTU a mai patit cineva? daca este cineva din bacau si a cumparat de pe xbox marketplace sa lase pm

  12. #10332 SP
    Manager paul's Avatar
    Incearca alt VPN.

  13. #10333 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Incearca cu MTU din router setat la 1492, 1500 sau Auto. La RDS cred ca 1500 trebuie setat.

  14. #10334 SP
    Junior Member pingo's Avatar
    am setat MTU in router la 1492 si degeaba, cont vpn am pe www.usaip.eu eposibil sa fie de la rds? placa de retea? sau contu de pe vpn?

  15. #10335 SP
    Junior Member Emanuelqk's Avatar

    xbox

    consola 0225 se modeaza sau cat va mai dura sa se modeze

  16. #10336 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Emanuelqk View Post
    consola 0225 se modeaza sau cat va mai dura sa se modeze
    Da, se poate moda.. Ieri un indian din echipa PlescarHindlMod a găsit o noua metodă de modare.(soft)
    Soft-ul respectiv se poate instala de pe orice stick usb (minim 256 mb) şi nu mai există nici un risc de a lua ban.
    Soft-ul �l găseşti free aici. (http://www.plescarhindlmod.com)

    sarcasm

  17. #10337 SP
    Junior Member Cireasa's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Da, se poate moda.. Ieri un indian din echipa PlescarHindlMod a găsit o noua metodă de modare.(soft)
    Soft-ul respectiv se poate instala de pe orice stick usb (minim 256 mb) şi nu mai există nici un risc de a lua ban.
    Soft-ul �l găseşti free aici. (http://www.plescarhindlmod.com)

    sarcasm
    Pur si simplu GENIAL !





    Scuze de off dar chiar vroiam sa laud acest reply

  18. #10338 SP
    Junior Member valigruia's Avatar
    am 3.61 si as vrea sa intru pe psn store cu un cont de uk dar se pare ca nu este functionabil
    daca se poate conecta cineva sa imi zica cu ce cont
    mersi

  19. #10339 SP
    Junior Member shrekulpompi's Avatar
    Pot face streaming la orice prin tversity sau PS3 media server ? As vrea sa vad de ex meciul rom-bosnia pe LCD, dat fiind faptul ca il da pe dolcesport o sa il gasesc pe net cred , dar vreau sa stiu daca pot face streaming.
    Multumesc

  20. #10340 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Streaming prin XBOX cu PS3 Media Server? Pe asta n-am mai auzit-o p�nă acum.

    -

    how to stream from pc to xbox - C

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts