Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 582 of 788 FirstFirst ... 82 482 532 572 580 581 582 583 584 592 632 682 ... LastLast
Results 11,621 to 11,640 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #11621 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by n.vasiliu View Post
    Pot schimba cumva regiunea din account settings? Sa fac VPN-uri si alte minuni nu prea merge.
    In legatura cu caracterele - le-am introdus corect.


    Mersi.
    Nu poti schimba regiunea. Fa-ti alt profil cu regiunea pentru care sunt punctele, da redeem, cumpara ce vrei de pe Marketplace si poti folosi acele contents cu profilul principal. Insa sa nu cumperi avatar items pentru ca sunt profile locked.
    Quote Originally Posted by Robert07 View Post
    deci nu are nimic daca mi-am bagat degetul de curios ce sunt

    ---------- Post added 10-01-2012 at 02:54 PM ----------

    si in portul ala de usb ce fel de cabluri pot baga?
    De exemplu controllerele cu fir.

  2. #11622 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Sau stick-uri flash.

  3. #11623 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Sau stick-uri flash.
    Sau un ventilator USB

  4. #11624 SP
    Junior Member n.vasiliu's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu poti schimba regiunea. Fa-ti alt profil cu regiunea pentru care sunt punctele, da redeem, cumpara ce vrei de pe Marketplace si poti folosi acele contents cu profilul principal. Insa sa nu cumperi avatar items pentru ca sunt profile locked.
    Mersi de raspuns.

  5. #11625 SP
    Member Plavs's Avatar
    va salut cu cel mai al draq respect

  6. #11626 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    Salutare, am nevoie de ajutor(ca toti care scriu aici) am bagat netu in xbox, m-am conectat, imi zice ca trebuie sa ma fac membru gold si sa platesc nu stiu cate lire pe o anumita perioada de timp, asta am inteles ca trebuie sa platesc ca sa am youtube,facebook, etc dar sa joc online nu pot fara sa platesc ceva?
    Va rog mult, sunt un tata disperat de fi-su care nu poate sa joace multiplayer online.

  7. #11627 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Salut...nu poti sa te joci online fara sa platesti ceva...trebuie sa ai acel Live GOLD subscription.

  8. #11628 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    Quote Originally Posted by cata max View Post
    Salutare, am nevoie de ajutor(ca toti care scriu aici) am bagat netu in xbox, m-am conectat, imi zice ca trebuie sa ma fac membru gold si sa platesc nu stiu cate lire pe o anumita perioada de timp, asta am inteles ca trebuie sa platesc ca sa am youtube,facebook, etc dar sa joc online nu pot fara sa platesc ceva?
    Va rog mult, sunt un tata disperat de fi-su care nu poate sa joace multiplayer online.
    Deci trebuie sa iti faci cont pe america sau anglia sau franta sau ce tara vrei tu (deobicei se face pe america sau anglia) asta inseamna ca trebuie sa dai o adresa valida din tara respectiva (eu am luat o biserica din anglia - gasesti un tutorial pe aici cum se face) dupa care sa cumperi Gold de 1 luna sau 3 sau 12. ATENTIE GOLDUL se cumpara functie de regiunea in care ai facut contul adica SUA iei de SUA, ANGLIA iei de UK & EUROPA.
    Te sfatuiesc ca atunci cand iti faci contul sa iti faci in prealabil o adresa noua de email (recomand hotmail) in care sa declari ca esti cetatean (englez sau american functie de regiunea pe care ti-o alegi)

    bafta si distractie placuta pustiului.

  9. #11629 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    Multumesc mult, cred ca e destul de complicat.Am facut aseara un cont pe UK, am dat adresa de mail personala(deci in Romania) si eram conectat cred, ca aveam o oferta de 15 lire jumate de an parca. Cum fac, platesc de pe card si am puncte sau asa ceva? Daca are cineva rabdare sa-mi explice pasii mai departe, cum sa fac, platesc, devin membru gold,, ce facilitati am, pot sa si joc si sa am si alte beneficii sau trebuie altceva?
    Va multumesc anticipat si rog intelegeti poate dif. de varsta in ale tehnologiei.

    ---------- Post added 11-01-2012 at 02:03 PM ----------

    Si inca ceva, nu trebuia sa am o luna free de membru gold? am luat un xbox si avea in pachet 2 jocuri,unul fizic si unul trebuia descarcat. Nici asta nu stiu cum sa fac. Poate se indupleca cineva.Ms mult.

  10. #11630 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Voi ce setari aveti din consola pentru o "vedere" mai buna la TV? Nu stiu de ce la Forza 3/4 am dungi pe masina.... E foarte stresant.

  11. #11631 SP
    Junior Member Robert07's Avatar
    deci asa trebuie ca locul ala sa se deschide daca bagi mana in el...nu e o imperfectiune a xbox-ului meu?
    Attached Images Attached Images elite5.jpg

  12. #11632 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu e nicio defectiune. Nu ti se pare normal sa poti accesa cele 2 porturi USB ? Uita-te si tu putin acolo, ca le-ai fi vazut. Cum altfel sa poti accesa porturile, fara ca sa se deschida usita ?

  13. #11633 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    m reusit sa ma conectez la xboxlive si acum am alta problema, cum fac sa activez youtube?
    Imi da un cod sa-l introduc in youtube/activate dar nu merge.Are cineva idee despre asta?

  14. #11634 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @cata max, este foarte simplu...nu trebuie decat sa citesti instructiunile de pe ecarn...si anume cand intri pe consola, youtube, acolo unde iti da acel cod scrie in clar ca trebuie sa mergi la adresa www.youtube.com/activate sa introduci codul dat
    Deci nu aveai de facut decat sa citesti ce-ti spun berbecii aia de la Microshift acolo pe ecran .

  15. #11635 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    Exact asa am facut, dar nu merge, m-am dus pe calculator, mi-am facut adresa de gmail, sa ma pot loga la youtube si am introdus codul.Si-mi zice ca e incorect.
    Exista alta posibilitate de activare, asta intrebam, e de vina contul pe youtube? sau trebuie adresa din contul de xboxlive, ca numai inteleg.
    Multumesc oricum pentru sfaturi.

  16. #11636 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @cata, trebuie sa ai un cont valid de youtube (nu cred ca este necesar cel de gmail)
    Intra pe contul tau de yourtube, mergi pe consola si REgenereaza codul de activare, dupa ce iti este afisat, mergi pe PC in contul tau de youtube, modifica sus in URL astfel incat sa arate asa www.youtube.com/activate , introdu codul si ar trebui sa mearga!
    Eu asa am facut, ar trebui sa fie ok si al tine tot asa...

    Contul de Gmail probabil te ajuta sa-ti confirmi contul de youtube de care este legat. (google detine youtube) si din acest motiv...ai grija sa nu ai ceva prin mail care trebuie confirmat.

    mai sapa trebuie sa iasa

  17. #11637 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    Multumesc mult, o sa incerc asa cand ajung acasa. Acum eram la serviciu si am incercat sa bag de aici codul si mi-a dat eroare. Poate este si asta o cauza ca sunt pe alta retea, nu stiu, nu prea ma pricep.Eu trebuie sa rezolv toatea astea pt baietelul meu care creste in epoca internet, nu cea de aur ca mine.

  18. #11638 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    haha, atunci lasa-l sa-si bata capul singur se va descurca el

  19. #11639 SP
    Junior Member cata max's Avatar
    Gata asta am rezolvat, credeam ca poti sa folosesti youtube ca pe pc, dar m-am inselat.
    Acum sa vad cum cumpar puncte, cea mai simpla modalitate care ar fi? sa cumpar fizic si sa razuiesc codul sau prin card, dar asta presupune faza cu adresa de UK si mi se pare mai complicat. Un sfat? ceva? orice? Multumesc mult baieti.

  20. #11640 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Daca ai cont de paypal este cel mai simplu sa cumperi de pe site-uri de genul XboxLiveuk76 - Xbox Live Gold,Microsoft points,Playstation Network,World of Warcraft (de aici am cumparat eu gold si sunt ok). Cred ca sunt site-uri de unde poti sa cumperi si cu cardul direct, dar nu stiu cat de sigur este. Codul ti-l trimite pe mail.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts