Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 678 of 788 FirstFirst ... 178 578 628 668 676 677 678 679 680 688 728 778 ... LastLast
Results 13,541 to 13,560 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13541 SP
    Manager paul's Avatar
    De asta nu-ti merge, pentru ca Romania nu are Live oficial. O sa introduca o optiune de "migrate" si sa alegi o tara noua. Poti astepta sau faci alt cont pe UK de exemplu.

  2. #13542 SP
    Junior Member funkstah's Avatar
    Am o nelamurire si sper sa ma ajutati voi baieti. Treaba sta in felul urmator : am incercat sa joc unele jocuri mai noi (fifa 12, wrc 3 , etc) si unele dintre ele imi cer un update. Am conectat consola la internet si am descarcat acel update insa in timpul instalarii imi apare black screen cu eroarea e66.
    La wrc3 la fel, consola nu era conectata la internet, cred ca si-a luat update-ul de pe dvd insa din pacate cu acelasi rezultat - e66.

    Este un update universal? (de dashboard?) Il pot instala de pe un stick?

    Va multumesc mult, poate rezolv treaba asta pana la urma!

    L.E. : Tin sa mentionez ca virgula consola este modata cu LT 3.0.

  3. #13543 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    trebuie sa faci update pe net daca vrei sa-ti mearga jocurile noi

  4. #13544 SP
    Junior Member funkstah's Avatar
    Ok pai am facut asta dar in timpul instalarii updateului imi apare eroarea e66. Poti fi un pic mai explicit, te rog?

  5. #13545 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    atunci inseamna ca "te-au vazut" cu consola modata si primesti eroarea aia fiindca FW drive-ului de DVDROM nu se pupa cu ce dashboard-ul poate recunoaste...ceva de genul, probabil ca te-au si marcat baietii pt viitorul BAN-Hammer. Bad luck

  6. #13546 SP
    Junior Member alex333's Avatar
    salut am si eu o problema .... nu pot activa cloud save xbox 360 spune ka nu suntt membru ..... ce pot face in cazul asta pentru c
    a nu se salveaza jocurilee .....am o consola xbox 360 4 gb ....... astept raspunss mss frumoss ...

    ---------- Post added 07-01-2013 at 04:04 AM ----------

    nu pot activa clound save games spune ca sunt membru .....ce pot face ...?

  7. #13547 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Excessss de ssss
    Scuze!

    Ti-ai facut cont de XBL? Fara sa verific dar cred ca ai nevoie de Gold pt Cloud

  8. #13548 SP
    Junior Member webdevst's Avatar
    Cloud este disponibil doar pentru cei are au un cont xbox gold.

  9. #13549 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    atunci inseamna ca "te-au vazut" cu consola modata si primesti eroarea aia fiindca FW drive-ului de DVDROM nu se pupa cu ce dashboard-ul poate recunoaste...ceva de genul, probabil ca te-au si marcat baietii pt viitorul BAN-Hammer. Bad luck
    Nu ar trebui sa se dea ban direct? Ce rost are sa mai astepte Ban Hammer?

  10. #13550 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Din cate stiu Microsoft nu baneaza individual, ci lanseaza acele Ban Hammer la anumite perioade de timp. Si indiferent ca mai intri in live sau nu, te tin minte si in ziua X...hop surpriza

  11. #13551 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Bai oameni buni dar ce-i cu ura asta specific crestineasca ?nu esti ca mine..mars..mori in chinuri..a si zis omu ca face update sa se joace originale nu ?pedepsirea pacatosul sau indreptarea lui?

  12. #13552 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Pedepsirea pacatosului si apoi indreptarea lui... its the natural way.

    Si nu e nici o ura, din partea mea cel putin. My view este ca daca vrei xbox live trebuie sa platesti, si nu doar abonamentul Gold. Daca nu il vrei, din punctul meu de vedere poti sa stai offline cu 500 de jocuri, nu am nici o problema, e treaba ta, cat timp nu te lauzi aici pe forum ca furi.

  13. #13553 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu e vorba de ura aici, dar tot tot o arzi cu discuri arse ..macar informeaza-te inainte sa scoti capul din cutie ca poate frige afara
    Probabil nu i-a spus nimeni ca o consola modata nu are ce cauta pe Live ...

  14. #13554 SP
    Junior Member funkstah's Avatar
    Ok acuma nu prea mai inteleg cine - cui i se adreseaza insa problema sta in felul urmator.
    Stiu ca o consola modata nu are ce cauta pe Live. Eram si sunt foarte constient de riscul ban-ului, dar pur si simplu nu imi pasa.Din acest motiv nici nu am adus in discutie treaba cu live-ul.
    Am cautat un pic si am inteles clar care e problema si ce trebuie sa fac.
    Poate pe aici "baietii rai" ce detin console modate nu au voie sa vorbeasca despre lucrul asta,poate e chiar in regulament si am omis. Nu am nici o problema cu asta insa raspunsuri cu nasul pe sus si alte chestii de genul asta nu cred ca isi au locul.
    Asta e o generalizare,gresita poate insa sper pe viitor daca mai intampin vreo problema sa dau de useri mai la locul lor, respectul e reciproc, vorba aia.
    Bottom line, va multumesc oricum ca mi-ati raspuns. Numai bine!

  15. #13555 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    .a si zis omu ca face update sa se joace originale nu ?
    Unde a zis? Oricum nu mai conteaza, are impresia ca suntem suparati pe el...

  16. #13556 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Da, Regulamentul oficial al ConsoleGames specifica evitarea discutiilor despre Piratare (nu despre modare ), deci in mare despre ceea ce s-a discutat in ultimele posturi se incadreaza in regulament. Eu sunt unul dintre cei care la marele val de ban-uri din 2009 sa ars rau de tot. Intre timp mi-am vandut phat-ul modat si banat cu 600 de lei si mi-am cumparat un slim de 250 gb nemodat + Live Gold (pe langa jocurile originale care le aveam mi-am luat si alte jocuri mai noi) . Pana la urma ideea e ca fiecare face ce vrea cu consola lui, dar pe pielea lui. Microsoft oricum stie ce facem in cosole si PC-uri si din cand in cand ne si demonstreaza asta

  17. #13557 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by funkstah View Post
    Ok acuma nu prea mai inteleg cine - cui i se adreseaza insa problema sta in felul urmator.
    Poate pe aici "baietii rai" ce detin console modate nu au voie sa vorbeasca despre lucrul asta,poate e chiar in regulament si am omis. Nu am nici o problema cu asta insa raspunsuri cu nasul pe sus si alte chestii de genul asta nu cred ca isi au locul.
    1. Chiar nu vad unde ti s-a raspuns cu nasul pe sus.
    2.Daca cineva te impunge cu degetul in coaste primele 4-5 dati ti se pare amuzant, apoi enervant, si apoi ai vrea sa il strangi de gat. Daca ti se va raspunde vreodata cu nasul pe sus din cauza pirateriei pe forumul asta, sa te gandesti la analogia asta, de obicei se aplica.
    3. Pt a fi elegant, iti sugerez lectura:
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...odezi-consola/

  18. #13558 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Exact asta am patit si eu acum vreo 3 ani cu Xbox-ul meu, l-am vandut pe 500 lei parca unuia care avea de gand sa stea modat oricum...si am cumparat consola noua si jocuri originale! Aveam cred ca in jur de 50 de jocuri din care terminasem 3 sau 4...in fine nu mai conteaza pt ca acum mi-e rusine de treaba asta.. dar am evoluat si m-am indreptat

  19. #13559 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Deci ajungem la vorba mea:

    Pedepsirea pacatosului si apoi indreptarea lui... its the natural way.

  20. #13560 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Da, am obsevat din prima mentiunea ta, dar n-am vrut sa comentez extra
    Insa la mine treaba asta a functionat cu succes, tot eu am pierdut niste bani, timp, nervi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts