Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 788 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 176 576 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #1501 SP
    Junior Member Eleetist's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Am si eu niste casti Sennheisser primite cadou dar deocamdata nici nu le-am scos din cutie. Sunt de calitate?
    Sennheiser sunt cam ultimul nume in ce inseamna audio, desi nici cu Plantronicsurile mele (Pulsar 590A with Universal Bluetooth Adapter) nu mi-e rusine. Desi pentru mine mult mai important e A2DP-ul, wirelessing is teh awesomez.

  2. #1502 SP
    Member alalalt's Avatar
    Superba

  3. #1503 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Hmmm! Si mai ziceati ca astia cu PS3 sunt aroganti si mistocari.

  4. #1504 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    Superba
    Man, sper ca nu ai RROD!

  5. #1505 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Man, sper ca nu ai RROD!
    Nu cumva E74 ?

  6. #1506 SP
    Member mariusonweb's Avatar

  7. #1507 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Quote Originally Posted by mariusonweb View Post
    Vrei sa dai peste 45 de lei pe o bucata de tabla si o cheie in stea? Eu mi l-am desfacut folosind o surubelnita subtire (imposibil sa nu ai una prin casa) si un set de surubelnite (erau 4 in set, 2 mi-au folosit la carcasa de metal + placa de baza si la acel xclamp care are niste suruburi mai mici) in stea pe care am dat 5 lei la un magazinas de scule de prin cartier.
    La acele cleme unde se foloseste bucata de metal din link tragi de cele doua bucati de carcasa in directii opuse (in limita bunului simt, desigur) dupa ce ai scos grila de plastic, sa ai cum sa agati si folosesti surubelnita. Simplu!
    solutia asta am adoptat-o si eu, dar au cedat cateva picioruse de plastic si ma gandeam k pe viitor, poate si pt o viitoare consola sa am o tabla daia
    Daca se tin tensionate cele doua bucati nu trebuie apasat decat pana se aude click, asa se elimina orice risc de a le rupe.

    Parerea mea

  8. #1508 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    solutia asta am adoptat-o si eu, dar au cedat cateva picioruse de plastic si ma gandeam k pe viitor, poate si pt o viitoare consola sa am o tabla daia eh......

  9. #1509 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    la casti Sennheiser wired se aude de 1000 de ori mai bine decat la orice casti wireless , castile wireless deterioreaza calitatea sunetului , cat despre A2DP , toate castile de calitate au pentru ca altfel nu s-ar putea asculta muzica la ele

  10. #1510 SP
    Member kane86's Avatar
    Cand joc GTA IV pe live imi apare uneori un mesaj de genul "...your router/NAT is at risc" si ma deconecteaza din multiplayer. Nu imi apare la un interval fix, e ceva aleatoriu. Precizez ca Xbox-ul este conectat la router. Ma poate ajuta cineva cu informatii ? MS.

  11. #1511 SP
    Member alalalt's Avatar
    Care este mesajul exact?

  12. #1512 SP
    Member kane86's Avatar
    Ce anume nu intelegi? Intrebarea e daca a mai patit cineva asa ceva si daca ma poate ajuta cu ceva.

  13. #1513 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Cand joc GTA IV pe live imi apare uneori un mesaj de genul "...your router/NAT is at risc" si ma deconecteaza din multiplayer.
    Eu cred ca tu nu intelegi prietene . Eu te intrebam care este mesajul exact care iti apare in joc.

  14. #1514 SP
    Member kane86's Avatar
    sry...acum iar m-am uitat mai cu atentie si imi apare asa " Disconnected because your router/NAT is too strict". La router NAT-ul nu e activat sau ma rog...nu e bifat acolo... nu ma pricep foarte bine.

  15. #1515 SP
    Member alalalt's Avatar
    Daca din router mai iese inca ceva (in afara de xbox), atunci cel mai probabil ai deja NAT activat. Tot ce ramane de facut este sa-l deschizi. In functie de router, poti sa cobori nivelul de securitate (poti incepe prin a dezactiva firewall-ul), sau sa incerci dupa cum urmeaza (din setarile router-ului - de obicei http://192.168.0.1):
    - verifica daca ai Universal Plug aNd Play (UPNP) activat. Asta permite redirectionarea automata a porturilor necesare catre un anumit dispozitiv
    - redirectioneaza porturile specifice xbox live (TCP 80 UDP 88 UDP 3074 TCP 3074 UDP 53 TCP 53) catre consola
    - treci consola in demilitarized zone (DMZ)
    - pentru routere d-link cauta si bifeaza "enable xbox support"

    Dar cel mai bine, inainte sa te apuci sa faci ce am scris mai sus, baga cablul direct in consola si vezi daca primesti acelasi mesaj. Daca nu, atunci e de la router. Daca primesti, atunci e de la provider, caz in care nu prea ai ce sa faci decat sa discuti cu el.

  16. #1516 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    se gaseste si la noi interfata aia pe care o pui pe consola la portul hdd-ului si poti sa o conectezi la pc pe usb?

  17. #1517 SP
    Member kane86's Avatar
    OK. ms mult

  18. #1518 SP
    Member Istrate's Avatar
    Platforma Jasper va fi disponibila si pentru consolele Premium/Elite ? Nu prea as vrea sa cumpar Arcade datorita accesoriilor limitate, si de aceea intreb.

  19. #1519 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by Istrate View Post
    Platforma Jasper va fi disponibila si pentru consolele Premium/Elite ? Nu prea as vrea sa cumpar Arcade datorita accesoriilor limitate, si de aceea intreb.
    Banuiesc ca da, dar momentan arcade, din cate stiu eu.

  20. #1520 SP
    Member leggollas11's Avatar
    cine ma poate ajuta si pe mine cu achizitionarea unui card de 2100 ms points? Nu am posibilitatea de a cumpara personal; ma gandeam cineva care accepta sa ii pun bani in cont, sa cumpere punctele si sa`mi dea codul pe PM... Daca e cineva dispus sa ma ajute imi puteti spune aici sau pe PM..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 788 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 176 576 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts