Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 779 of 788 FirstFirst ... 279 679 729 769 777 778 779 780 781 ... LastLast
Results 15,561 to 15,580 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15561 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    La fel și încurajarea sau discuțiile despre piraterie!
    Și nu a fost vorba de nicio ofensă sau făcut mișto, este o soluție care nu dă greș niciodată.

  2. #15562 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Am si eu o întrebare , de câteva zile încoace observ ca jocurile sacadează puțin , sau merg așa in mai reluare. De ex. Mi-am luat acum Need FOR speed most Wanted 2012 si merge chiar nasol , are un FPS mic. Din ce cauza pățesc așa ?

  3. #15563 SP
    Junior Member tripluc's Avatar
    Salut, mi-am cumparat un xbox 360 din SUA, iar de aici(din ro) mi-am luat Fifa 13 si NFS Most Wanted, iar ambele imi dau aceeasi eroare (region code incorrect). Jocurile nu le mai pot returna deoarece sunt desigilate (si cica nu pot fi primite inapoi). Pot schimba codul regiunii consolei/jocurilor? Are vreun efect daca imi modez consola?
    Multumesc!

  4. #15564 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    ^vorbeste cu Donely, il gasesti aici pe forum.


    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Am si eu o întrebare , de câteva zile încoace observ ca jocurile sacadează puțin , sau merg așa in mai reluare. De ex. Mi-am luat acum Need FOR speed most Wanted 2012 si merge chiar nasol , are un FPS mic. Din ce cauza pățesc așa ?
    Ai incercat sa joci jocul direct de pe disc fara sa il mai copiezi pe hdd?

  5. #15565 SP
    Junior Member kobyshor's Avatar
    Salut , am o problema cu un controler xbox 360 wireless pentru pc (windows 8.1) , controlerul a innebunit cand sunt in joc ex: pro evolution socces 2015 controlerul functioneaza singur fara sa apas vreo tasta sau un analog sa misc ,se apasa rondom pe anumite butoane si practic nu poti sa joci cu el fotbal , l-am curatat cu spirt tot l-am asamblat si la fel face , ma poate ajuta cineva cu vre-un sfat ceva? se mai poate repara? am atashat un scree shoot , practic eu nu il ating si el merge .
    va multumesc anticipat
    Attached Images Attached Images controller-nebun.png

  6. #15566 SP
    Junior Member tripluc's Avatar
    Salut,mi-am cumparat un xbox gift card in valoare de $50 si i-am dat redeem in contul de microsoft de pe site. Acum cand incerc sa cumpar un joc de pe consola (grid 2) imi apare ca e 160 de lei si nu-l pot cumpara, adica am balanta goala.. cum rezolv asta? multumesc

  7. #15567 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Dacă ai cumpărat un gift card în dolari atunci acei bani îi poți folosi pe un cont US. Din ce înțeleg, tu ai făcut contul pe RO. Verifică dacă chiar ai dat redeem la code, iar dacă da atunci va trebui să faci o migrare de regiune pe US.

  8. #15568 SP
    Junior Member Cae1umX's Avatar
    Salut!
    Sunt nou in aceasta arie a xbox-ului si am o intrebare:daca de exemplu activez un trial de live gold de 48h pot sa iau jocul lunii februarie?

  9. #15569 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Salut,


    Codurile trial nu îți oferă acces la games with gold.

  10. #15570 SP
    Junior Member Cae1umX's Avatar
    Mersi frumos!
    Si mai am inca o intrebare:la xbox am primit si CoD BO II cod digital, am ca si tara UK si tot nu merge. Din cate am citit pe forum se poate doar cu VPN. Intrebarea mea este daca mai este vreo medota prin care se poate lua.

  11. #15571 SP
    Junior Member Lorand187's Avatar

    Consola banata xbox live

    salut. aveam consola modata si am vrut sa ma joc pe live. tipul care mi a modat consola mi a zis ca nu mai pot da jos chipul asa ca am incercat sa intru pe live prin metode netraditionale sa zic ( xbls...am schimbat keyvault ul etc ) dar cum era de asteptat si a facut update la soft si acum am consola banata. L am sunat inca odata pe baiatul care mi a pus chip ul si de data asta mi a zis ca intelesese gresit si chipul se poate da jos fara nicio problema chiar gratuit. long story short: exista vreo sansa sa imi ' debanez ' consola sau trebuie schimbata ?

  12. #15572 SP
    Junior Member tzacanit's Avatar
    Cand imi fac cont pe xbox live , tre sa il fac pe Anglia ? sau pot pe romania linistit?

  13. #15573 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Lorand187: Cand te prostesti cu piraterii, asta patesti. Nu cred ca ai sanse sa o debanezi. Iti recomand daca mai cumperi vreo consola sa folosesti jocuri originale, sa vezi cum dispar problemele.

    @tzacanit: Este preferabil sa faci pe o tara straina, majoritatea au pe UK sau US.

  14. #15574 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Daca ai de gand sa cumperi jocuri de pe marketplace sa iti faci pe US pentru ca jocurile au acelasi pret ca in UK, diferenta o simti cand cumperi cu bani romanesti. Adica: 60£=60$ mai exact, 352 Ron > 231 Ron.

  15. #15575 SP
    Junior Member MeRCeNaRy's Avatar
    Warr upp guys
    Am si eu o nelamurire , am un xbox 360 modat si jocul gta 5 , m-am decis sa cumpar gold membership pe 3 luni si sa ma apuc de gta 5 online
    Mica mea nelamurire este urmatoarea : daca incep sa joc online exista vreo posibilitate ca cei de la Microsoft sa imi blocheze contul sau orice altceva minune in cazul in care eu am consola modata ?

    Si o alta chestie ar fi , cum as putea sa scap de aceasta modare ? nu ma ajuta cu nimic (am cumparat consola doar pentru gta 5 / fifa 15)

    Thanks guys

  16. #15576 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    O vinzi si cumperi alta.

  17. #15577 SP
    Junior Member mihaitza2006's Avatar
    Buna seara, am achizitionat un joc pentru fiul meu, xbox 360, batman arkham city, de la magazinul altex. Problema este ca acesta are nivelele blocate, in afara de unul singur, care este cam de antrenament, dupa care mi se cere un cod pentru a activa personajul catwoman si deblocare nivele blocate. Am trimis mail la firma producatoare Warner Bros cu toate datele achizitiei dar nu am primit niciun raspuns, la fel cei de la altex nu stiu de ce in carcasa jocului nu am un cod de activare. Mentionez ca in magazin a fost desfacut un alt joc si la fel nu avea in carcasa vreun cod, doar cd ul. Daca aveti vreo solutie sa ma ajutati si sa faceti un copil fericit, va multumesc anticipat

  18. #15578 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din cate imi amintesc de cand a aparut jocul, misiunile cu Catwomen sunt DLC, adica nu sunt incluse in joc si trebuie cumparate ulterior. Poti insa juca versiunea standard a jocului. Difera inceputul si sfarsitul jocului, acolo fiind misiunile cu Catwoman.. La lansare se dadea codul gratuit de la anumiti selleri, acum dupa 2-3 ani nu stiu cum e situatia.

  19. #15579 SP
    Junior Member mihaitza2006's Avatar
    Multumesc, cred ca voi cumpara codul pana la urma.

  20. #15580 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu te sfătuiesc să încerci să returnezi jocul la Altex și să comanzi tot de la ei varianta GOTY. Cu acea ediție ai toate dlc-urile și totul la doar 20 lei în plus. (Dacă le-ai cumpăra pe toate separat, probabil ai da peste 100 lei...)

    Batman: Arkham City - Game of the Year Edition Xbox 360, RPG, 18+ | ALTEX

    Legat de DLC, în 2011 fiecare copie a jocului avea inclus un cod pentru a downloada dlc-ul cu Catwoman. Ulterior cred că a fost scos...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 779 of 788 FirstFirst ... 279 679 729 769 777 778 779 780 781 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts