Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 788 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 508 ... LastLast
Results 141 to 160 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #141 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Dias...la GTA4 nu stiu ce sa zic exact,dar la restul daca vezi ca ti se misca sacadat destul de mult mai ales in batalii,e posibil sa fie de la televizorul tau cu tub,care probabil nu functioneaza pe 60 Hz.Io am avut probleme de genul acesta cand aveam 360 si jucam pe televizorul vechi Gears of War,imi sacada,eh cum treceam pe monitor nu mai avem probleme.Dar in cazul lui Mass Effect stiu ca se mai produc sacadari pe unele portiuni datorita optimizarii lui,deci asta nu tine de noi.Daca ai posibilitatea sa ii faci o proba ceva printr-un cablu HDMI-DVI(in cazul ca ai un monitor cu intrare DVI) as zice sa incerci.Cablul nu costa prea mult,undeva in jur de 30 de lei.Daca ai monitoru pe VGA cauta un cablu la userul Donely.Si ai sa vezi ca pe un monitor vei fi mult mai multumit de claritatea imaginii,cat si de problema cu sacadarile,zic eu

  2. #142 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by dIAs View Post
    este o problema sau ? am un xbox 360 elite si un tv care nu este hd adica este tv din ala vechi cu tub dar este de o diagonala foarte mare ..iar la unele jocuri gen cum ar fii " mass effect " , dark sector , imi sacadeaza nu stiu din ce cauza sa fie din cauza tv sau ? la gta4 nu imi incarca texturile intra masina in asfalt si asa mai departe ...
    O intrebare mica : le joci original? Nu e o intrebare capcana. Daca joci back-up-uri de la ele este problema.

  3. #143 SP
    Junior Member dIAs's Avatar
    adevaru este ca nu am incercat pe alt tv sau monitor ...tv este pe 60 hz daca dau pe 50 de hz imi zice ca nu ma lasa...si sa setez pe 60 de hz am sa incerc pe un monitor sau pe un tv hd sa vad daca este vreo diferenta ... joc back-upuri dar nu sunt zgariate nu nimic sunt scrise la 2.4x Verbatim numa asa folosesc si sunt made in Singapore . Am sa incerc si asa am primit un sfat de la cineva Xbox 360 Clear Cache Te duci la slide-ul System --> Memory, apesi A , apoi Y si apesi ordinea asta:

    X , X , LB , RB , X , X .... ok Multumesc pentru Sfaturi

  4. #144 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu conteaza cu ce viteza sunt scrise sau ca sunt din Singapore. Asa fac back-up-urile la jocuri alde Mass Effect si GTA IV. C'est la vie.

  5. #145 SP
    Banned dragosh's Avatar
    conteaza foarte mult si dvdwriterul,nu numai firma.gta4 nu imi face nici o problema,pentru ca lam scris din nou cu un dvdwriter cumparat special pt backupuri de 360 (am cautat pe forumuri cele mai recomandate writere pt double layer,si xbox in special),de atunci nu mai am nici o problema.un dvd mai vechi,scris cu alt dvdwriter (nu pot zice ca e prost,e bun,dar se pare ca nu e cel mai bun pt a scrie jocuri pt 360) imi facea probleme.cand mergeam cu o masina repede,nu se incarcau texturile pe sosea,cladiri,etc.

  6. #146 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cu aceasta, o sa va rog sa incheiati discutiile despre cum se pirateaza la noi... Ce face fiecare acasa e treaba lui, noi nu suntem politia, insa aici nu promovam si nu vom face niciodata asa ceva. Astfel de discutii nu-si au rostul. Case closed.

  7. #147 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Demo Force Unleashed pe Live

    @ Axel... cum sa iti mearga daca ai acelasi ip si pe consola si pe pc? pai intra in conflict.. si da, iti trebuie un router sau o a doua placa de retea in pc
    Sa inteleg ca nu o sa-mi mearga decat in momentul cand imi iau un router nu ? Cu switch-u nu rezolv nimic ?

  8. #148 SP
    Banned dragosh's Avatar
    si eu am o problema.de cateva zile nu imi mai mege conexiunea la live.imi zice ca am o problema la MTU.acum o saptmana mergea totul struna.nu am facut nici o schimbare,si dintro data nu a mai mers.
    am pcul si xboxul conectat la un switch.pe pc netu merge fara probleme.aveti idei?

  9. #149 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    De la switch sau de la provider este, poti sa le dai un tel sa-i intrebi daca ti-au micsorat MTU.Si eu am avut prob la inceput cu MTU dar si-a revenit singur.

  10. #150 SP
    Member mishu's Avatar
    am halo 3 original,dar consola mea e modata;daca joc halo online exista sanse sa iau ban?

  11. #151 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Daca e modata software nu.

  12. #152 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Myshu cel putin pana acum nu s-a intamplat sa se baneze asa ceva. Eu am dintotdeauna consola modata, si joc numai originale (o poti moda pt. a scadea turatia la DVD = less noise). Si asta de ceva ani. Insa nu poate sti nimeni daca nu cumva OS-ul din Xbox nu face undeva un checklist, un log ceva unde sa treaca daca a vazut firmware modificat, etc... si la un moment dat sa dea iar un val de ban-uri. So, nobody can say 100% sure.

  13. #153 SP
    Banned dragosito's Avatar

    Live

    Am o intrebare putem juca live numai cu cei din Romania sau se poate sa jucam cu toti ? Adica eu as vrea sa cumpar un joc naruto si nush daca o sa am cu cine sa joc live.......... nush daca sunt asa multi in romania care joaca acest joc online ........ ar fi interesant sa putem juca cu cei din afara !

  14. #154 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ti-am raspuns pe celalalt thread. Poti juca cu oricine din lume orice joc

  15. #155 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    jucam azi uefa euro`08 ( nu original), dupa un timp a inceput sa faca frame-uri , cca 1 min dupa care si-a revenit . intrebarea e daca a dat acele frame-uri din cauza jocului sau a consolei?

    ps . consola era deschisa de 15 min.mersi

  16. #156 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LOL. Au ajuns sa-i faca oda lui Halo 3:

  17. #157 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    E clar ca baiatul nu a mai jucat si altceva in afara de Halo 3

  18. #158 SP
    Member N3O2005's Avatar
    mda ... l4m3z0r

  19. #159 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pot sa-i dedic ceva ?
    Attached Images Attached Images 7c505ec10a27-xl.jpg

  20. #160 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Este si el un fan inrait Ce este rau in asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 788 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 508 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts