Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 47 of 47

Thread: Conectare Xbox Live

  1. #41 SP
    Junior Member DragosDnB's Avatar
    Salutare,

    Un sfat, pentru a scapa de toate problemele astea, un rounter de la asus (e.g. Asus wg550p), se fac setarile de net pe el (pt rds) si nu mai trebuie sa faci nici o setare la xbox, il lasi default, isi ia ip local de la router. De asemenea aveti posibilitatea de a folosi si comp-ul pe net in acelasi timp.
    Sa nu va stergeti conexiunea RDS de pe comp, in cazul in care aveti probleme cu netul, cei de la RDS nu va vor oferi asistenta pt router.

    Have fun

  2. #42 SP
    Member axel's Avatar
    Am un router wireless(MSI 108M) conectat la 2 calculatoare,unul prin cablu si celalalt prin adaptor wireless.Intrebarea mea este:Cum conectez xbox 360 la internet?Conectez direct la router prin cablu sau trebuie sa cumpar un adaptor wireless pentru consola? Am internet de la RDS.

  3. #43 SP
    Member pufy's Avatar
    salut am router dlink si un wireless netw adapt pt xbox 360 mi-l vede dar nu imi merg IP-urile iar cand dau pe automatic nu le poate detecta ma puteti ajuta?

  4. #44 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    hey postu ii vechi da... pentru ttoi cei care aveti net rds ascultati aici... nu va trebe router... doar cablu din pc deci:
    1.Bagi cablu dai sa se conecteze da eroare, dai sa schimbi optiunile
    2.Pui ipu etc etc in prima caseta si in a doua o lasi goala, (ca sa afli macu si ipu faceti cum va spus grayhound) si la ppoe bagi useru si parola... net provideru ii chiar deloc important.
    3.dai conect o sa mearga pana la live si o sa dea failed, adr arata ca conectiunea e buna.
    4.pe a doua caseta sub ip dai sa iti puna datele automat( le scoate de la ip, deoarece e conectat acum la net)
    5. dai inca o data conect si merge!

  5. #45 SP
    Member pufy's Avatar
    eu am net prin fibra optica am cumparat adaptor wireless si router am bagat IP-ul in consola si tot nu merge

  6. #46 SP
    Junior Member selea's Avatar
    daca eu am router mai tr sa fac tote comenzile ale cu rds

  7. #47 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Daca ai router, pui Xbox-ul sa isi ia singur ip-urile, ii faci un test connection si ar trebui sa mearga

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Conectare la Xbox Live By thegreath223 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 10 Last Post: 11-02-2014, 13:24
  2. Problema conectare Xbox Live By AlexAlexT1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 07-07-2013, 10:56
  3. Conectare Xbox live By sherban1988 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 107 Last Post: 27-05-2013, 03:22
  4. Problema conectare live! Ajutor ! By IRRODGAMER in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 16-08-2012, 09:05
  5. Conectare la Xbox live pe wireless By petredragos in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 26-09-2008, 21:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts