Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: N3II: Ninety-Nine Nights

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #2 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    Crede-ma , Si pt mine are o valoare sentimentala... E tare jocul...Ma dispera numai tipa aia mica ca e greu de jucat cu ea cel putin la LVL 1

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca ar invata cateva tricks de la Dynasty Warriors... as fi cel mai fericit om cu N3 II

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Luparu View Post
    .Ma dispera numai tipa aia mica ca e greu de jucat cu ea cel putin la LVL 1
    Tyurru, micuța vrăjitoare! - o iubesc!
    Attached Images Attached Images n3-tyurru3.jpg n3-tyurru1.jpg

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    DEMO pe Marketplace, apărut de c�teva minute!

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Din 27.05 a aparut demo-ul.

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Din 27.05 a aparut demo-ul. :P
    ...eu am verificat ieri și nu era. Am verificat azi și era. L-am luat și acum iar nu e.

    ***Later Edit***

    It's apparently available everywhere that's not Austria, Belgium, Denmark, Finland, India, Ireland, Mexico, Netherlands, Norway, Portugal, Sweden, and Switzerland, but the link to the game's Marketplace space doesn't appear to be working for us just yet so it might be a little time before it appears in the regions that're supposed to be getting it. We shall see.
    LoL

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci ati apucat sa jucati pana la urma ? Sau va jucati de-a "ia-l de unde nu e" ?

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci ati apucat sa jucati pana la urma ? Sau va jucati de-a "ia-l de unde nu e" ?
    Da, imediat �i fac un mic review - cum l-am terminat am și adormit

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    N3II: Ninety-Nine Nights DEMO - 606MB

    DEMO-ul se joacă din perspectiva lui GALEN și conține două misiuni (mă rog un sfert de misiune și un sfert dintr-un boss battle):
    1. Orphea Castle Gates (Win: Enter Orphea Castle / Lose: You are defeated)
    2. The Behemoth (Win: Defeat the Behemoth / Lose: You are defeated)
    Fiecare misiune conține o listă de obiective [principale (�nsemnate cu albastru) și secundare (�nsemnate cu galben)], fiecare prezentate printr-un filmuleț. C�teva exemple:
    • Defeat enemies in vicinity and head to Orphea Castle
    • Destroy the three summoning towers and defeat all the enemies
    • Destroy all summoning towers and escape from the trap
    *pentru boss este implementat un sistem classic de quick time event (movie) ( sau ) - mie mi-au venit ambele (am murit prima dată). Prbabil imput-ul diferă �n funcție de dificultate...

    1. Prima misiune se termină imediat după ce este ucis un mid-boss (destul de enervant - dacă te loveste paralizezi instant și-ți dă p�nă te omoară...pe mine mă cam disperă tactica asta ieftină de defeat. Am traume cu alte jocuri din trecut. Poți să ai viață O TONĂ că-ți dă �n timp ce �ncerci să te ridici...).
    1. A 2-a misiune, după cum am spus mai sus, este un boss fight super ușor. După prima parte (unde intervine quick time event-ul) urmează un mic labirint...după care se termină. Va urma lol...
    Ca equipment, GALEN, are două săbii (Avenger) de Lv.1 - default. �n prima misiune am găsit o a 2-a armă, sau un al 2-lea set de săbii, (Blades of Torment) de Lv. 5. Diferența dintre cele două este puterea de atac:
    • Avenger |
    • Blades of Torment |||
    ...mai adaug că și GALEN poate crește �n level, �n DEMO este Lv. 1
    • HP ||||
    • ATK (�n funcție de setul de săbii ales) | sau |||
    • SPD ||||||
    Cele două tipuri de skill-uri, �n DEMO toate la Lv. 1:
    1. Active (Strike LB+, Charge LB+, Sweeping LB+, Quake LB+)
    2. Passive (Virtue, Force armor, Quick Melee, Colossal)
    ...skill-urile se pot schimba. Pe l�ngă cele default, �n prima misiune am mai găsit:
    • Active (Blaze și Lightning Bolt)
    • Passive [Quick Magic și Endure Fire (foarte folositor �n lupsa cu Behemoth)]
    Ca și item-uri, le avem pe cele classice de regenerare și de multiplicare (red orbs).

    Alte aspecte:
    • Muzica excelentă (�ți dă o stare de spirit...speciala - așa de aventură )
    • Inamici mulți și proști (haha! )
    • Control oki (mi-a făcut unele probleme la boss) - oricum diferă de la personaj la personaj...
    • Grafica oki (pe mine nu mă interesează, �n mod deosebit, acest aspect).
    • �n comparație cu DEMO-ul N3: Ninety-Nine Nights, acesta este mult mai scurt.
    • Mici chestii personale
    �mi place

    ...dacă am uitat ceva să-mi fie cu pardon

    Ah da, e genul ăla de joc �n care dacă răm�i fără baterii (acumulatori...mă rog) nu se pune pauză automat. Deci - mare atenție
    Attached Images Attached Images img_1555.jpg img_1556.jpg img_1557.jpg img_1558.jpg

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...and some videos to go with it (Clip 1 - Orphea Castle Gates; Clip 2 - The Behemoth):

  12. #12 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Wants it on PS3. You can have our God of War 1&2 for it

  13. #13 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A apărut jocul? - am deja prieteni care-l joacă, pe youtube deja sunt clipuri cu el (cap coadă), mi-a zis cineva că deja există un DLC...

    Pe shopto și pe suami salami sunt la pre-order...

    Nu mai �nțeleg nimic.

    *later edit*

    Gata, am rezolvat misterul. Versiunea PAL apare mai t�rziu (deja existente sunt cele NTSC-J/U). Ce prostie...

    Există deja c�țiva cu 1000/1000

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai RonanN1, parca aveai o consola NTSC/J, nu ?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai RonanN1, parca aveai o consola NTSC/J, nu ?
    Yes, am - i-am și dat comandă azi dimineață de pe play-asia (Total value US$ 62.65)

    Acum doar trebuie să stau 40+ de zile p�nă ajunge - hehe, bine c-am ce juca p�nă atunci

  17. #17 SP
    Junior Member dreus's Avatar
    Am 60 de ore de gameplay la el si am renuntat sa-l termin si pe Hard la ultimul boss de la Levi (30 de ore degeaba )
    Jocul mi-a placut foarte mult si-mi pare rau ca din cauza faptului ca nu-mi mai cumpar Gold nu pot sa fac unele arhive de Live.
    Pastrez salvarile si te astept Ronan sa-mi dai si mie pontu' cum sa-l bat pe ultimul boss de la Levi.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Al meu e �ncă pe drum!

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Al meu e �ncă pe drum!
    Si al meu... trebuia sa vina deja, dar...
    dreus, ce nota ii dai per total ?

  20. #20 SP
    Junior Member dreus's Avatar
    Imi e greu fiindca pe cat de mult mi-a placut cand l-am jucat pe Easy pe atat de mult l-am urat pe Hard
    (asta e o problema personala pentru ca nu mai rezist sa reiau un checkpoint de zeci de ori) iar jocul asta are checkpointurile la foarte mare distanta intre ele.
    Cu skilurile potrivite si upgrade-uri facute dificultatea Hard nu prezinta o problema in sine dar am clacat la unii bossi.
    Aia pe Gamespot i-au dat 3.5 si nu sunt deloc de acord cu ei fiindca jocul e foarte misto.
    Campanie lunga, zeci de item-uri, arme, costume misto plus povestile celor 4 camarazi (Sephia, Maggni, Zazi si Levi) fac din el un joc bun.
    Nota 7.5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 15:18
  2. Ninety-Nine Nights II Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 09-07-2010, 09:30
  3. Data de lansare pentru Ninety Nine Nights 2 By naz in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 06-06-2010, 14:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts