Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: XBOX 360 Controller energy!

  1. #1 SP
    Senior Member mark's Avatar

    XBOX 360 Controller energy!

    Ma gandeam sa deschid un topic in care sa relatati cu ce anume va hraniti controlerul Xbox-ului 360. Momentan sunt in dubii ce sa iau si as vrea sa vad cam ce aveti. Stie cineva ce capacitate are bateria reincarcabila originala de la Microsoft?

  2. #2 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ma gandeam sa deschid un topic in care sa relatati cu ce anume va hraniti controlerul Xbox-ului 360. Momentan sunt in dubii ce sa iau si as vrea sa vad cam ce aveti. Stie cineva ce capacitate are bateria reincarcabila originala de la Microsoft?
    Nu văd necesitatea acestui thread, dar ca să fiu on și să te susțin :
    Eu folosesc acumulatori GP de 2700, am 6 dar nu �i folosesc pe toți, ma ține �n jur de două săptăm�ni bateria...

  3. #3 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mersi mult, exact de - detaliile astea am nevoie. Nu sunt dumirit daca merita sa iei un acumulator original sau unul aftermarket.

  4. #4 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Cel original - 2 acumulatori 2700 mAh. Am doua bucati. Unul se foloseste, celalalt este incarcat. Se descarca primul, schimb si de la capat.

  5. #5 SP
    Senior Member mark's Avatar

    XBOX 360 Controller energy!

    Ai cu quick charge sau charge & play? Imi era frica ca cel original nu ar avea mai mult de 2000 mAh dar se pare ca m-am inselat. Thanx Mo.

  6. #6 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Picior din ala de intra 2 acumulatori in el. Cred ca quick charge este.

  7. #7 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Cel original - 2 acumulatori 2700 mAh. Am doua bucati. Unul se foloseste, celalalt este incarcat. Se descarca primul, schimb si de la capat.
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Picior din ala de intra 2 acumulatori in el. Cred ca quick charge este.
    Salut Dj Mo....cam cat costa si in ce magazine as putea gasi un pachet de 2 acumulatori originali Microsoft?....mersi anticipat

  8. #8 SP
    Junior Member aleph's Avatar

  9. #9 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzu16 View Post
    Salut Dj Mo....cam cat costa si in ce magazine as putea gasi un pachet de 2 acumulatori originali Microsoft?....mersi anticipat
    Nu exista acumulatori originali facuti de Microsoft. Cand am luat 360-ul avea niste baterii Duracell in el care m-au tinut destul. Dupaia m-am hotarat sa merg pe Duracell si am cumparat niste acumulatori Duracell de 2650mAh care ma tin in jur 10 zile (ma joc in jur de 6 ore/zi, iar in week-end putin mai mult).

  10. #10 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Picior din ala de intra 2 acumulatori in el. Cred ca quick charge este.
    Dap, Quick Charge Kit. Tot dintr-asta folosesc si eu, ma declar multumit.

  11. #11 SP
    Senior Member mark's Avatar

    XBOX 360 Controller energy!

    Cred ca cea mai ieftina varianta ramane: un kit charge & play. E la 60 ron pe forum sigilat, si daca mai luam un controler mai luam o baterie reincarcabila originala si gata, suntem ca si controlerele DS3 de pe PS3.

  12. #12 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Eu am acumulatori.
    Cand se descarca ii las la incarcat peste noapte / cand sunt la scoala.
    La Bucuresti am in total 6 acumulatori (3 perechi)

  13. #13 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    merg pe baterii de calitate, acumulatori si cred ca o sa-mi iau un kit d-ala, play and charge cred ca se numeste. dar cam uit sa-mi incarca acumulatorii si stau juma de ora cateodata sa caut baterii uitate prin sertare...

  14. #14 SP
    Senior Member mark's Avatar
    M-am uitat la niste clipuri pe youtube si am vazut ca acumulatorul original de la microsoft are in componenta lui 2 baterii reincarcabile de 2100 mAh. In consecinta o sa cumpar un incarcator cu baterii reincarcabile de 2700 mAh pt a tine mai mult bateriile (si asa tin mult, nu mai zic la 2700...). Intrebarea e: ce parere aveti de firma GP. Am vazut ca au preturi mai mici si baterii tot de 2700 ca si un Sony, Panasonic, Varta sau Duracell. Cei de la Flanco mi-au spus ca sunt f ok si tin ca si un Duracell pt ca au aceeasi putere...

  15. #15 SP
    Member Xbox's Avatar
    eu am unele alcaline .. le incar cam la 1 luna sa zic .. si ma joc pe consola cam 15 ore pe saptamana .. deci fa si tu calculul

  16. #16 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am luat pana la urma un charger Foton Smart + 4 baterii. 2 baterii Panasonic de 2700 mAh si 2 Sanyo tot de 2700 mAh. Tin mai mult de o gramada.
    Attached Images Attached Images card-138-.jpg

  17. #17 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Nu exista acumulatori originali facuti de Microsoft.
    gresit, eu am acumulatori originali de la MS si sunt superbi.

    @mark ia-ti sanyo eneloop = 1000+ incarcari, autonomie mare, pret mic.

  18. #18 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Vezi bine sus ce mi-am luat deja. Altceva nu mai cumpar ca-mi ajunge.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt fan GP. Prin urmare am un GP PowerBank Smart (incarca AA-uri de 2700mAh in 99min si AAA-uri de 1100mAh in 90min). Folosesc numai GP-uri de vreo 10-12 ani. In anii astia nu stiu daca mi s-au dus mai mult de 4-5 acumulatori... si aia de batranete. Raportul pret/calitate mi se pare imbatabil

    P.S. Nu va cumparati din .ro GP-uri. Iesiti de pe eBay.co.uk la jumatate de pret (cu shipping inclus).

  20. #20 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    Recomand Sanyo Eneloop. sunt incredibil si tin foarte mult, cel putin in camera foto duc foarte mult. pe xbox ma joc cam rar si ma tin in jur de 3 luni

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts