Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Cum Desfac carcasa de la xbox 360

  1. #1 SP
    Junior Member bmth5's Avatar

    Cum Desfac carcasa de la xbox 360

    dece am nevoie pt a desface carcasa de la 360 si de unde sa le cumpar.Sunt din Bucuresti
    Am vazut niste tutoriale pe mess dar habar nam de unde sa cumpar suruberinte torx si celelalte chestii.

    ---------- Post added 05-06-2010 at 06:33 PM ----------

    scuzatima acuma am obervat din greseala am scris"Am vazut niste tutoriale pe mess",in loc sa scriu pe net

  2. #2 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    La BricoStore au surubelnite Torx de toate marimile.

  3. #3 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Torx 6 iti trebuie la carcasa de metal pe care e fixata placa de baza!IN rest ai nevoie de o chestie subtire si rezistenta pentru desfacerea pinilor din spate...Sa iti fac asa un gid pas cu pas(dar vezi si video-uri pe youtube)
    1. Scoti masca din fata a.k.a faceplate se trage de jos usor usor sa nu rupi vre-un "clestisor"
    2. Apesi acei pini de plastic din spate si in acelasi timp ti umpic ridicat in sus sa iasa partea de sus a carcasei,vezi si tu ca se apasa cate unu si ti ridicat de ea sa nu intre la loc la final(cred ca sunt cinci pini de plastic in partea dreapta si 2 in partea stanga din spate)
    3. In fata unde era faceplateu' ridici clemele acelea dar ai grija sa nu intre la loc pini din spate,folosesti aceiasi metoda ca si la pasul nr.2.
    4. Cand ajuni la suruburile Torx desfaci doar sase din ele dar cel mai bine vezi un video pe youtube sa stii exact care sa nu desfaci dracu' procesoarele ,cert e ca cele care trebuie desfacute sunt cele pentru Torx 6.Apoi tragi carcasa in sus.
    5. Faci ce ai nevoie si al asamblare iti va fi foarte usor,practic reverse la ce ai facut mai devreme...
    Bafta si ai grija sa nu strici ceva

  4. #4 SP
    Junior Member bmth5's Avatar
    ms mult de tot consol3

  5. #5 SP
    Member Xbox's Avatar
    prt eu iti desfac consola cu o surubelnita normal adik dreapta in cap .... eu unul o desfac in 5 minute si tio si asamble la loc .. e foarte simplu doar ca trebuie sa ai grija la alege "grilaje" de deasupra hdd-ului si de desuptul consolei , asta ca sa nu ii rupi acele picioare care intra in carcasa principala.. in rest e floare la ureche doar desurubezi ... bafta

  6. #6 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Xbox View Post
    prt eu iti desfac consola cu o surubelnita normal adik dreapta in cap .... eu unul o desfac in 5 minute si tio si asamble la loc .. e foarte simplu doar ca trebuie sa ai grija la alege "grilaje" de deasupra hdd-ului si de desuptul consolei , asta ca sa nu ii rupi acele picioare care intra in carcasa principala.. in rest e floare la ureche doar desurubezi ... bafta
    Desuptul?

  7. #7 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Desuptul?
    Cred ca desfacea o consola in timp ce posta.

  8. #8 SP
    Junior Member bmth5's Avatar
    dar in hipermarketuri cum ari fi Cora Auchan etc.... nu se gasesc surubelnite TORX ?

  9. #9 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by bmth5 View Post
    dar in hipermarketuri cum ari fi Cora Auchan etc.... nu se gasesc surubelnite TORX ?
    Cauta in ceva targ sau magazin de unelte/scule(stiu ca suna aiurea)aah da in tutorial am uitat sa iti spun si de partile laterale,sorry!

  10. #10 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    poti cauta torx in bricostore.

  11. #11 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    In BricoStore sunt sigur, am vazut eu toate marimile.

  12. #12 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Eu am vazut la vitacom surubelnite torx, incearca si acolo.

    In alta ordine de idei nu te sfatui sa-ti desfaci singur consola daca nu ai cunostinte minime de hardware, mai bine lasi pe altii care stiu cu ce se maninca indiferent de ce vrei sa faci. Unul din acei cunoscatori este Donely.

    Succes.

  13. #13 SP
    Junior Member bmth5's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Eu am vazut la vitacom surubelnite torx, incearca si acolo.

    In alta ordine de idei nu te sfatui sa-ti desfaci singur consola daca nu ai cunostinte minime de hardware, mai bine lasi pe altii care stiu cu ce se maninca indiferent de ce vrei sa faci. Unul din acei cunoscatori este Donely.

    Succes.
    O sa incerc la Bricostore,Vitacom e prea departe si am nevoie sal desfac pt a mai monta un cooler,nu cred ca e asa complicat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts