Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 29 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 568

Thread: Xbox 360 Slim

  1. #421 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Super, acum ca e hacked, am mai multe motive sa il cumpar ...

    not




    ...will you ever learn?

  2. #422 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Asa ca... pune minuta si mai studiaza legile tarisoarei in care traiesti.

    De garantie se ocupa firma /magazinul de unde ai cumparat si care a eliberat certificatul de garantie (asta in cazul in care nu e specificat altceva pe acel certificat) care la rindul lui are garantie la distribuitor care are si el la importator, asta in cazul in care distribuitorul nu e importator.

    Sint cazuri in care daca magazinul/ firma care vinde produsul da faliment, garantia este preluata de distribuitor dar nu e ceva general.
    Asa ca.. te rog frumos sa te informezi inainte sa vorbesti.Majoritatea firmelor care comercializeaza Xbox 360 folosesc serviciile firmei TNT Games,firma care se ocupa de import/distributie si de garantie,nici un magazin care comercializeaza console,electronice in general nu se ocupa de garantie.
    Sa spunem ca se defecteaza unitatea optica,crezi ca magazinul de unde ai luat consola iti pune unitate optica?
    Magazinul de unde ai luat-o te pune sa o lasi acolo si ei iau legatura cu firma de import/distributie.
    Sau in caz ca magazinul a dat faliment,pe foaia de garantie este firma care se ocupa de import/distributie.

  3. #423 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Este foarte adevarat ce spune ZEROSKILLNOOB :applause:

  4. #424 SP
    Banned demonikul's Avatar
    nu inteleg de ce unii spun ca e pacat ca l-au hackuit
    eu ma bucur,am asteptat 2 luni,am niste banuti si tot asteptam sa vad daca poate fi modat sau nu
    sper ca intr-o luna sa se poata si aici in romania

  5. #425 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Offtopic, dar postul tau e contradictoriu. Zici ca mai bine cauti o firma mare si platesti mai mult...pai Ultra Pro a fost o firma FOARTE mare, printre cele mai mari din Romania. Asta nu i-a ferit de faliment. Eu prefer sa caut o firma mica (dar nu una de apartament), dar care se ocupa de client.
    Da, si tu ai dreptate. Au fost o firma mare. Sincer nici nu stiu ce sa mai zic. Tot ce stiu este ca nu mi s-a mai oferit garantie nicaieri, au dat din umeri si au zis ca asta este. Sincer cred ca au dat faliment din cauza preturilor exorbitante pe care le practicau. Habar nu am cine cumpara de la ei, in afara de mine lol
    Eventual se bazau pe en gros...nu stiu.

    Quote Originally Posted by ZeroSkillNoob View Post
    De garantie nu se ocupa firma de la care ai cumparat consola...se ocupa firma importatoare din cate stiu eu asa ca ....
    Cred ca Ultra-Pro erau si distribuitori. Si nu intotdeauna se transfera garantia. Vezi mai sus ce am zis.
    Plus ca, uneori, garantia se mai poate rezolva direct la magazinul de unde ai cumparat produsul.

    Stiu pe cineva la mediagalaxy in Brasov si mi-a spus ca daca te duci cu Xbox-ul cu RRoD in garantie, ti-l schimba pe loc, intrucat ei lucreaza cu Best Distribution (gameshop.ro). Acum nu stiu daca manca iarba verde omul asta. El asa mi-a zis, probabil ca asa se intampla.


    Deci sunt cazuri si cazuri...

  6. #426 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Da, si tu ai dreptate. Au fost o firma mare. Sincer nici nu stiu ce sa mai zic. Tot ce stiu este ca nu mi s-a mai oferit garantie nicaieri, au dat din umeri si au zis ca asta este. Sincer cred ca au dat faliment din cauza preturilor exorbitante pe care le practicau. Habar nu am cine cumpara de la ei, in afara de mine lol
    Eventual se bazau pe en gros...nu stiu.



    Cred ca Ultra-Pro erau si distribuitori. Si nu intotdeauna se transfera garantia. Vezi mai sus ce am zis.
    Plus ca, uneori, garantia se mai poate rezolva direct la magazinul de unde ai cumparat produsul.

    Stiu pe cineva la mediagalaxy in Brasov si mi-a spus ca daca te duci cu Xbox-ul cu RRoD in garantie, ti-l schimba pe loc, intrucat ei lucreaza cu Best Distribution (gameshop.ro). Acum nu stiu daca manca iarba verde omul asta. El asa mi-a zis, probabil ca asa se intampla.


    Deci sunt cazuri si cazuri...
    Da man ai dreptate era vorba de faliment ..faza cu schimbatul direct probabil a fost intelegerea cu Best Distribution sa nu mai faca clientul sa astepte o consola noua,schimbul sa il faca direct.

    Ultra Pro e alta poveste .ei se ocupau mai mult cu Computere aveau service propriu etc etc..

  7. #427 SP
    Member raptorscream's Avatar
    ca vorbiti de ultrapro,era firma mare si a dat faliment dat preturilor mari pe care le prestau,
    si ceva referitor de garantie in caz k da firma faliment... unui prieten i s'a stricat pcu cumparat din real (garantie la ultra pro), ultra pro fiind falimentat cand s'a dus cu pcu la real pt garantie i'au fost returnati bani

  8. #428 SP
    Member novi's Avatar

    Wink

    Sunt in VIENA pana sambata si am fost azi in magazinul SATURN si au XBOX360 SLIM arcade de 4 GB la 199 EURO si XBOX 360 SLIM 250GB la 249 de EURO!

    Daca e cineva interesat poate sa imi zica!

  9. #429 SP
    Member kosashu's Avatar
    Un super gest! Bravos!

  10. #430 SP
    Member novi's Avatar

    Wink

    Merci!

    Azi e ultima zi cand pot sa cumpar daca e cineva interesat!Sunt prin oras deci doar la telefon ma puteti contacta!

    Nr de tel este 00436509784942

  11. #431 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by ZeroSkillNoob View Post
    Asa ca.. te rog frumos sa te informezi inainte sa vorbesti.Majoritatea firmelor care comercializeaza Xbox 360 folosesc serviciile firmei TNT Games,firma care se ocupa de import/distributie si de garantie,nici un magazin care comercializeaza console,electronice in general nu se ocupa de garantie.
    Sa spunem ca se defecteaza unitatea optica,crezi ca magazinul de unde ai luat consola iti pune unitate optica?
    Magazinul de unde ai luat-o te pune sa o lasi acolo si ei iau legatura cu firma de import/distributie.
    Sau in caz ca magazinul a dat faliment,pe foaia de garantie este firma care se ocupa de import/distributie.
    Invata sa citesti inainte sa scrii, este o lege nescrisa. Am spus ca de garantie si nu de service se ocupa magazinul de unde ai cumaparat dispozitivul. Tu ai spus acelasi lucru ca si mine numai ca ai folosit alte cuvinte. Sint magazine care au service si-si permit sa rezolve loco, dar sint si magazine care nu au si te pun sa lasi dispozitivul (asa cum tu ai spus) ca sa-l trimita catre distribuitor.

    Mai informat de atit iti spun eu ca nu am cum sa fiu, pentru ca eu asta fac, cu asta ma ocup, le fac lor service.

    PS: te rog nu mai vorbi din amintiri sau povestiri, eu ce spun e sustinut legal, iti dau si legile ce stabilesc normativele.
    Totul depinde de ce e trecut pe certificatul de garantie.

  12. #432 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  13. #433 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Pai tot timpul a fost asa, accesoriile separate au costat enorm, asa-si mai recupereaza producatorii din pierderile (sau profitul foarte mic) generat de vanzarile de console ieftine. Asa e si a Microsoft si la Sony, sa fim seriosi - un dual shok original 200 lei ? Cand consola (cu controller cu tot) e un pic peste 1.000 lei. Microsoft au fost si mai nesimtiti, cu adaptorul wireless de vreo 300 lei (mai ales cand el trebuia sa fie standard, inclus in consola, macar la vechile elite-uri).

    Hai sa ne gandim un pic, pana si un amarat de cablu HDMI costa enorm daca e Microsoft sau Sony, nu-ti convine, nu cumperi. Slava Domnului, alternative sunt - am vazut controller Logitech Chillstream pt PS3 la 69 lei in Domo, ma tenteaza rau unul, desi am deja doua six-axis-uri originale.

  14. #434 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Chillstream e wired si nu are suport pentru sixaxis, de aia e si asa ieftin. Insa e un controller bun si robust chiar si cu aceste lipsuri. Legat de preturile la accesorii cred ca tot timpul va fi asa, dar cum zice si RaverX noroc ca exista alternative.

  15. #435 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    De regula controlerele originale sunt cele mai bune. Rar am intalnit exceptii. Sa dau totusi cateva exemple:

    - Xbox 1: controler Logitech wireless, net superior celui original, precizie mult mai mare, stick-uri analog de calitate superioara, nu are pic de lag.
    - N64: nu mai retin exact producatorul, forma mai ergonomica, analogul excelent, precis, rezistent, ca defect pot puncta apasarea cam greoaie a butoanelor.
    - PS2: Zero-G, wired si wireless, ar fi licentiat, dar nu este fabricat de Sony. Rezistent, o forma mult mai ergonomica decat originalul.

    Chillstream l-am testat, nu cred ca se apropie de originalul Sony. Este bun, dar nu excelent.

    Exemplele pot continua. Ar trebui deschis un topic pe aceasta tema, daca nu exista deja.

  16. #436 SP
    Junior Member selea's Avatar
    buna are cineva consola ca vreau sa mi-o cumpar

  17. #437 SP
    Junior Member Hypnotic's Avatar
    Quote Originally Posted by selea View Post
    buna are cineva consola ca vreau sa mi-o cumpar
    daca are cineva noul slim?
    poti cumpara consola, intrebarea ta fara '?' e ciudata

  18. #438 SP
    Junior Member marius_alex's Avatar

    SALUT

    salut ! am si eu o nelamurire am un xbox 360 slim si am cerut de la un prieten un controler sa joc in multiplayer si nu imi merge .

    controlerul pe care l-am cerut este de la un xbox 360 simplu . sunt diferite controlerele de slim fata de cele obisnuite ?

  19. #439 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Trebuie sa sincronizezi controllerul cu consola ta. Ai un buton pe consola si unul pe joystick. Google...

  20. #440 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by selea View Post
    buna are cineva consola ca vreau sa mi-o cumpar
    Normal ca sunt destui care au consola, vezi si un review aici : http://www.consolegames.ro/forum/f46...x-360-sub-ire/
    Pe viitore n-ar strica sa mai pui cate o virgula in posturile tale...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 29 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts