Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Probleme Frecvente la Xbox 360

  1. #1 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar

    Probleme Frecvente la Xbox 360

    Ok dupa multa chinuiala si griji mi-am cumparat un xbox in favoare ps3-ului... Daca asi fi avut posibilitati asi fi cumparat ps3-ul dar .. ps3 in 350 euro, xbox 160....(am prins ceva oferta super in media markt la elite in austria)


    Pe net toti se plag rrod rrod rrod doar ca majoritatea au patit asta la modelele mai vechi.. al meu e jasper si dupa cate videouri cu rrod am vazut a intrat frica in mine il tin orizontal la departate de cam tot ce e langa el pe cutie ca sa aIba loc sa respire...


    Si ideea e ma gandeam sa-mi spuneti si mie cam cat tine in general un xbox??? Ce probleme apar?? Are cineva Jasper cu rrod??? si alte probleme de genu ms

  2. #2 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Problemele cu Xbox 360 tin de doua lucruri:

    1. Cum ingrijesti consola - trebuie mereu sa fie aerisita si menajata, nu trantita, miscata cand ruleaza etc.
    2. Noroc - Ca ex: x isi cumpara consola in aceasi zi cu y (amandoi ingrijesc consola la fel).. consola lui y da RROD si a lui x nu da niciodata - de ce? pentru ca a avut noroc.

    Degeaba stai cu frica-n san ca nu ai cum sa preconizezi cand iti va da RROD consola, ingrijeste-o cum trebuie (neaparat pune-o pe un stativ care sa nu acopere complet fundul consolei - de lemn/plastic.. ce ai prin casa) si nu te baga sa o desfaci pt. diferite "update-uri" hardware (ventilator sau alte prostii).

    Daca totusi iti da RROD (desi ai Jasper si "riscul" este destul de mic) si vrei sa o restaurezi, poti sa apelezi la Donely.

    Bafta !

  3. #3 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    ms mult o sa incerc sa fac ceva picioruse sa nu acopere venturile si sa stea mai sus sa intre aieru

  4. #4 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    am descoperit cea mai buna medota pentru a tine xboxul rece si e fff usor.. va trebuie unn scaun la care se ia joss partea pe care stai cu fundul, o iei jos si puiu xboxul acolo merge struna!!! dupa 7=8 ore nu are nimic, umpic caldut dar nimic altceva

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    De ce as face asta cand daca sta pe birou dupa si 12-13 ore de jucat e abia caldut ?

  6. #6 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by tmsgaby View Post
    am descoperit cea mai buna medota pentru a tine xboxul rece si e fff usor.. va trebuie unn scaun la care se ia joss partea pe care stai cu fundul, o iei jos si puiu xboxul acolo merge struna!!! dupa 7=8 ore nu are nimic, umpic caldut dar nimic altceva
    Solutia asta e cam extrema.... Mai ales ca Jasperul se incalzeste destul de putin!

  7. #7 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    da pai depinnde si de temperatura din camera... acuma vara e mai cald si cazul meu bate soarel pe birou... dar de cand cu scaunu xboxu e la temperatura camerei non stop cand ma joc

  8. #8 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Quote Originally Posted by tmsgaby View Post
    da pai depinnde si de temperatura din camera... acuma vara e mai cald si cazul meu bate soarel pe birou... dar de cand cu scaunu xboxu e la temperatura camerei non stop cand ma joc
    Trage draperiile
    Si probleme, nu prea, am xbox de la lansare si nu am avut rrod pana acum

  9. #9 SP
    Member kosashu's Avatar
    Asta cu RROD-ul la chipurile vechi (zephyr, xeon) era o certitudine, la falcon o posibilitate iar la jasper o intamplare! Sper ca la noul Valhalla sa fie de domeniul trecutului...... . Am avut toate versiunile sii nu am avut niciodata RROD sau vre+un alt defect. Cred eu ca e foarte important si cum folosesti consola si cum ai grija de ea.

  10. #10 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    acuma m-am intors la cj si aici e rece in camera, inainte era la zalau 30 grade in camera eu ma toepeam dapai consola

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Vad ca threadul asta a ajuns un fel de blog. Oricum exista atatea unde se pot dezbate problemele ce pot aparea, deci closed.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts