Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 21 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 417

Thread: Noutati: XBOX 360 Jasper in magazine

  1. #241 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    iti da inapoi ce au in stoc (jasper probabil), exact la asta m-am gandit . si nu cred ca ar fi nicio problema . iar cei 3 ani garantie reprez un avantaj

  2. #242 SP
    Member cobain's Avatar
    E foarte bine in acest caz, pentru ca si eu m-am grabit un pic si mi-am luat o consola fabricata pe 08.2008. Nu mai aveam rabdare sa astept sa apara peste tot jasper

  3. #243 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    In caz ca iei un rrod pe un falcon si mergi cu ea in garantie, iti dau un jasper in schimb ? sau iti dau inapoi tot falcon ?
    La GameShop se intampla asa:

    In cazul nefericit in care o consola are o problema (RROD de ex.) se va schimba cu una din stoc, acelasi model. Cand spun model ma refer la Pro, Arcade sau Elite, nu la chipset, acest lucru nu se verifica.

    Daca modelul respectiv de consola nu este in stoc in acel moment si nu se poate aduce repede, se returneaza banii in scurt timp si se poate lua alta consola apoi.

    Deci indiferent de chipset puteti sta 3 ani linistiti.

    Ca idee - din ce am vazut eu in piata ideea de RROD la noi cel putin este mai mult psihologica, rata de probleme pe care le-am inregistrat in timpul lung de cand ma ocup este extrem, extrem de mica. Nu vreau sa minimizez problema, doar va spun ca cele care s-au intors la noi sunt extrem de putine.

  4. #244 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    @RvsS: Nu stiu ce ai vazut la tine la firma, dar eu ma uit pe aici, pe la comunitatea noastra de gameri consolisti si raman ingrozit de rata RROD la XBox 360. Probleme au fost si sunt cu blocul optic la PS3, dar nici macar 3% n-au avut necazurile celor de la XBox 360. Problema nu este "psihologica", ci este reala. Adica nu cred ca suntem noi nebuni.
    Totusi, asa este omul: daca-i spui sa nu se duca intr-un loc ca se murdareste de c_acat, el acolo se duce. Deh! Unii mai au noroc si scapa.
    Tebuie sa recunosc ca din punctul meu de vedere XBox 360 are jocuri mai "mandre si mai cornute", dar nu mi-as' cumpara niciodata consola asta. O consider "Piece of ..."!

  5. #245 SP
    Member Istrate's Avatar
    Uite ca la fel gandeam si eu inainte, dar din lipsa de fonduri pentru jocurile originale am luat un XBOX 360. Si acum sunt mandru de fapta mea, am inceput sa tin enorm la aceasta consola. Orice-ai avea, pentru ca este lucrul tau, te atasezi repede de el. Sper ca Jasper sa salveze problema RROD-ului, si sa lase in umbra murdaria facuta de XBOX pana acum.

  6. #246 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Chifteluta - desigur, nu am zis niciodata ca nu exista problema sau ca e cineva nebun. Rata de intoarcere la cele vandute de noi este extrem de mica, atat. Poate faceti un poll sa scrie cine a avut o consola si a avut RROD, sa vedem procentual cat apare. Oricum, eu as presupune ca userii de aici o folosesc mai mult decat un user obisnuit, sunt pasionati.

  7. #247 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    1.eu mi-am luat consola de la CEL acum 6 luni si am garantie 1 an.daca imi da rrod pana imi expira garantia si ma duc cu consola la ei,ar trebui sa mi-o schimbe fara probleme ,nu?
    2.dupa cum spuneam am consola de 6 luni si mai am cam 4 luni garantie,daca nu imi da rrod pana expira garantia,ce imi sugerati sa fac ca sa o "fortez" sa dea rrod?
    3.scuzati-ma ca am postat aici stiu ca nu este locul potrivit,dar nu am gasit in alta parte unde sa postez,si vreau sa rezolv aceasta dilema.

  8. #248 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    2.dupa cum spuneam am consola de 6 luni si mai am cam 4 luni garantie,daca nu imi da rrod pana expira garantia,ce imi sugerati sa fac ca sa o "fortez" sa dea rrod?
    Ar fi al drq de ironic sa nu-ti dea cand o fortezi, ci la 1 zi dupa ce se duce garantia lol

  9. #249 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    si chiar asa se intampla de obicei :X ne auzim peste 4 luni

  10. #250 SP
    Member verde's Avatar
    eu ieri am fost la media galaxy in mures si adusesera stocul de chestii xbox...erau vreo 14 xbox-uri premium expuse...2 elite si 3 arcade-uri ...toate erau jaspere si cred ca mai erau deoarece nu mai aveau loc sa le expuna...o adus creca toata jocurile tari posibile si tot felul de accesori....manete de toate culorile ..cabluri...harduri ...carduri pentru salvari...conturi xbox live...si am vazut ceva chiar foarte interesant...un cablu cu care iti legi xbox-ul la monitormaine imi iau si eu eliteul

  11. #251 SP
    Member Atrium's Avatar
    Cam la ce preturi erau HDD-urile si de cati GB ?

  12. #252 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    In caz ca iei un rrod pe un falcon si mergi cu ea in garantie, iti dau un jasper in schimb ? sau iti dau inapoi tot falcon ?
    Depinde ce au ei pe stoc in momentul acela.

    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Cam la ce preturi erau HDD-urile si de cati GB ?
    Da un search pe google si ai sa vezi sau de ce nu un search pe forum.

  13. #253 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Daca iti cumperi Elite si e Jasper zi-ne si noua lotul si data fabr..

  14. #254 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by quik_123 View Post
    Depinde ce au ei pe stoc in momentul acela.


    Da un search pe google si ai sa vezi sau de ce nu un search pe forum.
    Pentru ca ma intereseaza specific pretul la media galaxy, si pe site-ul lor scrie ca au hdd doar de 20gb. Poate kagula a vazut ca sunt si hdd-uri mai mari.

    Multumesc pentru sfat ... nu stiu ce ma faceam fara tine. lol

  15. #255 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    kagula, la ce pret erau Elite-urile ?

  16. #256 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    conturi xbox live..
    wtf?

  17. #257 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    probabil faceplate sau stickere

  18. #258 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    wtf?
    La Subscription Live Gold cred ca se refera.

  19. #259 SP
    Member alalalt's Avatar
    Au aparut si la noi carduri? Iar simt ca traiesc pe marte lol

  20. #260 SP
    Junior Member R@Z0R's Avatar
    Am fost in Auchan si aveau Xbox 360 Pro cu gears of war expus la 11.2 mil (din pacate tot Falcon ) , la fel si la domo doar ca difera pretul - 12 mil. si garantie ofereau doar 2 ani fata de gameshop -3 ani

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 21 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Noutati din PlayStation: The OFficial Magazine By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 11-01-2010, 16:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts