Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 28 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 542

Thread: Forza Motorsport 4

  1. #81 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Doamne ajuta sa nu scoata dlc-uri cu achievementuri.Sa o tina cum a fost pana acu doar cu 1000 GS.

  2. #82 SP
    Member raptorscream's Avatar
    n'au de ce sa scoata, dlcuri al ei vor fi masini si eventual trasee

  3. #83 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Lasa ca nici Dirt nu avea Dlc-uri asta pana acu la DIrt 3.Scot astia pe banda dlc-uri numai pentru profit.Hoti nu sunt .....?!

  4. #84 SP
    Member raptorscream's Avatar
    n'ai inteles ... am zis ca nu or sa scoata dlc-uri cu achievementuri, dlc-uri or sa scoata lunar din ce ziceau ei

  5. #85 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    nici tu nu ai inteles.Eu ma refeream stric la Dlc-uri cu achievementuri asemeni si la Dirt 3.DIRT 1 si 2 au fost 1000 dar DIRT 3 e pana acu 1250 si mai creste.

    De asta nu m-ar mira sa faca la fel si cu Forza.Vom vedea.

  6. #86 SP
    Member raptorscream's Avatar
    am inteles ce ai zis si d'asta am si zis ca si ei au zis ca vor scoate dlc-uri lunar, dar nu cred ca vor adauga achiev ca nu prea au la ce odata ce scot doar masini si eventual trasee

  7. #87 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu pot paria ca vor scoate achievemnturi pt fiecare DLC. Foarte putine jocuri nu mai scot DLC acum, si chiar si mai putine nu scot DLC fara achievementuri. Nu e o situatie placuta....

  8. #88 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    trebuie sa intelegeti diferit problema: A vi se oferi DLC-uri (chiar daca contracost) e ocazia perfecta de a juca in continuare si de a obtine si mai multe puncte la achievementuri daca chiar asta urmariti.
    A te deranja ca ai epuizat jocul standard si ai 1000/1100 de puncte, in loc sa apreciezi faptul ca ai noi masini/trasee pe care sa le explorezi si sa castigi si puncte suplimentare care iti sunt atat de dragi nu e o judecata constructiva. (de ar avea macar valoare reala acele puncte, poate ne zice RonanN1 ce valoare reala au )

  9. #89 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu propun sa privim si altfel problema:A ti se oferi DLC contra cost, cand contentul DLCului a fost scos din jocul retail, pt a te mai mulge de bani....e constructiv, ce e drept, dar pt ei...aici nu e vb de achievemnturi, eu le vad doar ca un "incentive" de a mai stoarce ore de gameplay dintr-un joc.
    Cand am scris mai sus ca nu e o situatie placuta, exact las asta ma refeream....la faptul ca platesc mai mult pt ceva ce deja exista la lansarea jocului.

  10. #90 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Un pret mic pe care il platesti pentru ca seria sa continue fara probleme si tu sa savurezi acest joc, si nu numai, pe viitor. Si il platesti doar daca vrei.

  11. #91 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Un pret mic pe care il platesti pentru ca seria sa continue fara probleme si tu sa savurezi acest joc, si nu numai, pe viitor. Si il platesti doar daca vrei.
    Nu intelegi ce vrea sa spuna.El se refera la faptul ca nu-i convine sa plateasca pentru content scos intentionat din joc(ca mine de altfel) pentru a mai mulge bani de la clienti.Daca nu ar fi fost scos intentionat , atunci am avea dlc-uri la cateva luni de la lansare , nu luna de luna.

  12. #92 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Inteleg din ce spui tu ca daca lasau jocul asa cum vor ei sa il lanseze si nu anuntau niciun dlc tu erai complet multumit, nu? Adica era produs complet nu?
    Puneti gresit problema, jocul nu este incomplet; ai extra content la extra bani, nu e scos nimic intentionat pentru ca nu a fost niciodata bagat.
    Chiar vreau sa vad unul dintre acestia care va plangeti daca in Forza3 ati jucat absolut toate cursele din campionat si ati expermentat toate masinile pe toate traseele. Probabil erau prea putine.

    Sper sa aveti parte doar de jocuri fara dlc sa fiti complet multumiti.

  13. #93 SP
    Member raptorscream's Avatar
    au 500 de masini la lansare pe 2 dvduri, preferati sa se faca iar 1000 de masini la calitate care lasa de dorit (marea majoritate)? normal ca munca 'de calitate' in plus, bani in plus

  14. #94 SP
    Member mof990's Avatar
    Daca vor sa faca 1000 de masini de calitate , nu e nici o problema , nu le da nimeni un termen.Il lanseaza oamenii cand vor(oarecum).Asta nu inseamna ca vreau sa fie ceva in genul lui GT5 adica 200 masini de calitate(din 1000) si restul pauza cu timp de lucru de 5 ani.Cei ce lucreaza la forza , in doar 2 ani au facut peste 400 de masini atat cu exterior detaliat cat si cu interior de calitate.Daca ar lucra mai mult la joc cu siguranta ar putea sa bage mult mai multe masini.Ma rog , nu asta e problema principala , ci traseele , mai exact locatiile care sunt ff putine pentru un astfel de joc.Trasee sunt destule cam 3 in fiecare locatie insa lipsesc destul de multe circuite ca si Monza , Spa Francochamps , Istambul , Valencia , Monaco , Brands Hatch , Donington PArk , Hockenheim , Shanghai , etc.

  15. #95 SP
    Member raptorscream's Avatar
    turn 10 nu fac 400-500 masini in 2 ani, fac un joc in 2 ani care are si 4-500 masini, gt5u trebuia sa fie gata in max 3 ani la pasul alora de la t10
    in privinta traseelor, e greu cu aprobari cel mai sigur si daca de exemplu nu sunt F1 in joc nu cred k ar baga trasee de F1

  16. #96 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by raptorscream View Post
    nu sunt F1 in joc nu cred k ar baga trasee de F1
    Pai si Silverstone si Nurburgring GP ce-au fost in Forza 3?

  17. #97 SP
    Member raptorscream's Avatar
    da' alea sunt folosite si in alte clasa de curse. io ma refeream la alea strict f1, cum ar fi monaco, desi mi'ar place si mie monaco sa fie in joc

  18. #98 SP
    Member mof990's Avatar
    Ar fi bine sa fie si fenomene meteo , si zi/noapte.Se stie ceva de asta? In privinta circuitelor daca tot nu vor sa bage de f1 atunci sa bage cat mai multe fictive , nu ma deranjeaza chiar deloc.Nu tin sa fie neaparat circuite reale , dar vreau sa fie diversificate.

  19. #99 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Monaco e si pentru rally, nu dor F1....

  20. #100 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Anyway.Parerea mea e ca daca scot dlc-uri fara achievemente o sa cumpere cam 30% din jucatori,aceia care joaca doar de placere.Daca il scot cu achievemente atunci sigur peste 70% vor cumpara.

    Dirt 3 a scos dlc de 50 puncte si am vazut si cunoscut o gramada care au cumparat dlc-ul dar au injurat ca tre sa il cumpere doar ca sa aiba jocu facut complet.A fost hotie la drumu mare in cazu asta.Si cred ca cei de la Codemasters erau perfect constienti ca daca nu puneau si achievementuri la DLC nu il cumpara nici macar o treime din cati au cumparat dlc-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 28 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Forza Motorsport 5 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 94 Last Post: 01-05-2015, 10:19
  2. Forza Motorsport 2 By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 89 Last Post: 16-05-2012, 15:29
  3. Forza Motorsport 3 By Axeaxel in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1181 Last Post: 16-05-2012, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts