Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Live

  1. #1 SP
    Junior Member d1zzye's Avatar

    Live

    Salut baieti

    As dori sa imi cumpar un xbox360 weekendul asta, din altex, varianta 250 cu mw3 inclus.

    Asta o sa fie prima data cand pun mana pe o consola, si as dori sa stiu daca este vre-o setare anume pe care trebuie sa fac cand ma inregistrez pe xbox live, fiindca am citit ca Live nu suporta tara noastra. Si unde / cum se face plata pentru asta? Primesc ceva trial gratis sau?

    As mai dori sa stiu cam in cat timp o sa ma obisnuiesc cu controllerul. Am folosit mausu pana acum, banuiesc ca o sa fie cam ciudat. Voua cat v-a durat?

    De asemenea, as dori sa stiu daca e posibil sa ma joc (mw3 in special) cu americani, sau sistemul ne aranjeaza pe regiuni / tari? As dori sa imi iau o casca bluetooth, ce ziceti, merita sau nici nu o sa il folosesc?

    Multumesc mult

  2. #2 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Cand te inregistrezi la tara poti trece US sau UK, depinde de preferinte... US au ofertele in dolari iar UK in lire; US au alte servicii decat UK (spre exemplu la US ai Netflix iar la UK ai Sky). Atunci cand iti cere o adresa intrii pe FakeNameGenerator si o copiezi de acolo.
    Primele 3 conturi create pe consola au cate 1 luna trial de LIVE fiecare gratuita.
    Poti cumpara LIVE Gold direct din dashboard-ul consolei cu PayPal sau alte metode de plata sau un cod de pe site-urile ce se ocupa cu vanzari de genul asta.

    In CoD parca sistemul te introduce in lobby-uri cu cei care au ping-ul cat mai mic iar asta depinde de provider-ul tau de internet si regiunea in care te aflii dar in cele mai multe cazuri te baga cu cei mai apropiati de tara in care te aflii. O sa intalnesti si americani si englezi dar mai rar, o sa intalnesti multi germani (cel putin d-astia intalnesc eu cel mai mult in MW3 pentru ca am inteles ca "tevile" de la RDS trec pe acolo).

    Cu controller-ul o sa fie foarte tare, iti va parea ciudat la inceput dar daca continui sa joci chiar daca nu te pricepi si iei bataie, dupa o vreme o sa te obisnuiesti. Eu ma joc cu el de ~1 an cu pauze lungi iar in CoD am doar lvl 75 dar pot spune ca e un progres vizibil, imi e mai usor sa tintesc si sa ma uit in jur ca atunci cand am pus prima data mana pe el.

    Casca cu bluetooth nu stiu cat de utila e decat atunci cand vorbesti foarte mult... eu as zice sa o folosesti pe cea standard pana te obisnuiesti unpic cu consola si dupa daca crezi ca ai nevoie de una o cumperi.

    Bafta... asa eram si eu ca tine acum 1 an cand mi-am cumparat consola, crede-ma o sa fie cea mai buna achizitie pe care ai facut-o!

  3. #3 SP
    Junior Member d1zzye's Avatar
    Mersi, rapsunsul era foarte detaliat, am dat comanda, sper sa-mi ajunga maine

  4. #4 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts