Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Controller Xbox pe PC

  1. #21 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by abcdef View Post
    Salu am un controller Genius Maxfire Grandias 12 cu fir, dar nu merge cum trebuie in jocuri, sunt amestecate comenzile si merg si gresit. Cum il setez sa mearga controalele? Imi trebuie preset-uri pentru fiecare joc?
    Man de ce ai renuntat sa iti cumperi un controller de Xbox si ti-ai luat "rahatul" ala de Genius ? Un controller de Xbox cu fir se vinde sh pe la 70-90 de lei ! Si este suportat oficial de majoritatea jocurilor. La celelalte (Genius, Serioux,bla, bla bla) nici nu se pupa' cum trebuie cu jocurile, trebuie sa iti faci separat setari pe fiecare buton, in fiecare joc, etc. La celelalte firme serioase (Razer Onza, Logitech) vin cu drivere mult mai bine puse la punct ....DAR ... sunt la fel de scumpe ca controlllerul de Xbox si atunci care-i smecheria ?

    Iti zic ca ai facut o afacere proasta, trebuia sa mai intrebi si eventual sa si asculti pararea celor carora le-ai cerut-o ! Altfel ne racim gura de pomana si data viitoare cand vei avea belele ne vom face ca ploua ( gen : ce rost are sa-l ajut cu un sfat daca eu vorbesc, eu execut)...

  2. #22 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Cred ca poti cu un pic de efort sa il faci sa mearga, daca folosesti X360CE:
    Downloads - x360ce - XBOX 360 Controller emulator - Google Project Hosting

    Iti permite sa transformi outputul controllerului tau in output de Xbox 360 controller. Eu l-am folosit cu success cand jucam FIFA12 pe PC si initial nu imi recunostea stick-ul analog dreapta. Aveam un Genius, cred mai praf ca al tau (Maxfire G-12U).

  3. #23 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Man de ce ai renuntat sa iti cumperi un controller de Xbox si ti-ai luat "rahatul" ala de Genius ? Un controller de Xbox cu fir se vinde sh pe la 70-90 de lei ! Si este suportat oficial de majoritatea jocurilor. La celelalte (Genius, Serioux,bla, bla bla) nici nu se pupa' cum trebuie cu jocurile, trebuie sa iti faci separat setari pe fiecare buton, in fiecare joc, etc. La celelalte firme serioase (Razer Onza, Logitech) vin cu drivere mult mai bine puse la punct ....DAR ... sunt la fel de scumpe ca controlllerul de Xbox si atunci care-i smecheria ?

    Iti zic ca ai facut o afacere proasta, trebuia sa mai intrebi si eventual sa si asculti pararea celor carora le-ai cerut-o ! Altfel ne racim gura de pomana si data viitoare cand vei avea belele ne vom face ca ploua ( gen : ce rost are sa-l ajut cu un sfat daca eu vorbesc, eu execut)...
    Stai ma linistit ca nu am renuntat sa cumpar, si chiar o sa imi iau unul de xbox wireless cand am timp. Stiu ca este cel mai bun si eu sunt de aceeasi parere cand e vorba de calitate. Prefer intotdeauna ce e mai bun, chiar daca e mai scump. Asta e al unui prieten

    blackjack2150 merci o sa incerc
    ////Da, am incercat si tot merge ca un rahat. Abia merg butoanele in jocuri asa amestecate, sau chiar deloc in GTA 4 de exemplu. Programul 360ce in sine merge perfect cand il incerc acolo, dar in jocuri nu merge deloc.

  4. #24 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Daca imi amintesc bine, trebuie ca dupa ce iti faci configurarile sa copiezi exe-ul lui x360ce impreuna cu celelalte fisiere ce tin de el in folderul jocului, langa executabil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts