Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Erori majoritatea jocurilor Xbox 360 Slim

  1. #1 SP
    Junior Member moshu's Avatar

    Erori majoritatea jocurilor Xbox 360 Slim

    Va salut oameni buni! De curand mi-am achizitionat o consola Xbox 360 Slim la mana a doua modata RGH si ma comfrunt cu o problema...sa ii spunem ciudata. Majoritatea jocurilor rulate pe ea prezinta erori cidate: fie ramane shoot-ul blocat si trage incontinu, daca jocul e shooter, (ARMY OF TWO, HALO4, FUSE), fie nu salveaza -la alte jocuri, fie pur si simplu nu functioneaza Dead eye shoot la Red Dead Redemption..etc. Acestea au fost cateva exemple dar mai am jocuri cu probleme. Ce este iarasi foarte ciudat unele jocuri merg perfect fara nici un fel de eroare si problema. Am testat controlerul si functioneaza ok....Ce parere aveti? De la ce ar putea sa apara aceste erori? Oare sa fie o eroare de modare. Va multumesc mult oameni buni

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut moshu si bine ai venit pe CG! In primul rand iti recomand sa citesti Regulament ConsoleGames.Ro. Aici nu discutam despre piraterii (am sters partea aceea din post).

    Din ce spui tu pare a fi mai mult o problema hardware cu consola ta (odata ce pe un altul functioneaza OK). Ori e overheating, ori sunt probleme cu RAM-ul (desi extrem de rar am vazut asa ceva). As fi banuit HDD-ul, dar daca spui ca ai folosit unul extern...

  3. #3 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Acum depinde si de hdd-ul extern, mai ales de caddy. Daca e un hdd chiar si de calitate, intr-o carcasa chinezeasca ai sanse sa apara probleme. Daca insa apar erori de genul la un joc rulat de pe hdd-ul consolei,sau de pe un disc original, atunci poate fi ceva in neregula. Toate bune, si cum spunea si @Monky, bun venit intre noi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Erori DNS - nu merge netul By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 23-04-2010, 19:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts