Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Killswitch la Xbox 360.

  1. #1 SP
    Member reborn2603's Avatar

    Killswitch la Xbox 360.

    Dupa sugestia lui RonanN1, postez stirea si aici.
    Xbox Tester Reveals Several Interesting Things: Secret Xbox Suicide Command and Metal Gear Solid 4 is Coming to Xbox 360 - 8bitjoystick.com
    In alte cuvinte, M$ poate sa iti prajeasca consola cand vrea. Initial spuneau ca vor folosii aceasta metoda in cazul in care pirateria va ajunge la un nivel foarte inalt.
    MGS 4 pe 360 suna foarte bine

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...re-postez și aici:

    It is not technically illegal for them to do this since attempting to hack an Xbox 360 is a violation of the Xbox Live Terms of Service EULA and a violation of the Digital Millennium Copyright Act.
    ...bă ma lași? Ce-i doare pe ei ce fac cu 360-ul meu odată ce l-am cumpărat? Ah, e dat gratis sub contract? E ceva experiment monitorizat? etc, așa da...e proprietatea lor. Dar din moment ce-am dat un ban pe banalitatea aia de CD/DVD Player (ca practic asta e ce să mai...) pot să fac ce vreau cu el.

    Dacă vreau �l sparg...dacă vreau �l donez �n secunda doi la un copil sărac (care-l sparge), dacă vreau mă ^&#*% pe el, dacă vreau �l modez (software, hardware, estetic, etc).

    Atunci să nu se mai mire de ce lumea �i hăck-uiește și face clipuri ironice pe youtube la adresa lor sau a produselor lor. Uite de aia...că-s niște nesimțiți.

    *Later edit*

    Ei vorbesc de așa ceva? De �ncălcarea drepturilor (sau așa ceva?). Dar oare ei c�te drepturi și norme de calitate au �ncălcat? C�nd �n repetate r�nduri CD/DVD-player-ul lor explodează?...ani la r�nd, versiune după versiunie, update după update?

    ...aici nu se mai g�ndesc. Păi ce-i asta?

    Da, tu �nchizi? tu banezi? tu restricționezi? tu limitezi? da? păi atunci fă tu o consolă stas care să nu explodeze fără motiv și atunci mai vorbim! Dacă nu...marș de-aici cu tehnologia ta și răm�i acolo la proiectare Windows (care și ala e vai de capul lui - copy cat).

    No cam așa stă treaba. Sper că s-a prins principala idee a postului meu.

  3. #3 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Da, si cand opresc calculatorul trebuie sa intorc monitorul cu fata la perete pentru a nu ma supraveghea "Guvernul".
    Ati ajuns sa credeti toate barfele si dejectiile mintale ale unora care urmaresc doar cresterea "rating"-ului ?

  4. #4 SP
    Member collector's Avatar
    ce prostie ... bun deci am consola modata , imi da e 74 , mi-o schimba la garantie .. cine pierde ? eu ca stau 2 zile fara xbox sau ei ?

  5. #5 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ronan, asa vorbesti tu despre obiectul aflat in centrul vietii tale de gamer si in care investesti zeci de ore saptamanal? Dracu' te mai intelege!

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ronan, asa vorbesti tu despre obiectul aflat in centrul vietii tale de gamer si in care investesti zeci de ore saptamanal? Dracu' te mai intelege!
    ...și �ncă am două lol. But...I still hate them. Nu pot sta indiferent c�nd văd c�te chestii aiurea se petrec.

    Am zis-o �ntr-un alt topic. �n generația asta de console am ales să merg pe m�na 360-ului (chiar dacă �n trecut am mers pe sony1, sony2). Că-l detest, că-l iubesc...n-am ce face. Cu el merg p�nă la următoarea generație.

    Continui să cumpăr jocuri, gadgets, and stuff...

    ...eu singur mi-am semnat sentința.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Si daca nu ma conectez pe Live cum stiu ei ca mi-am modat consola sau cum activeaza "killswitch"-ul? Wireless? lol

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Si daca nu ma conectez pe Live cum stiu ei ca mi-am modat consola sau cum activeaza "killswitch"-ul? Wireless? lol
    Nu, vine unu mic negru prin firul de la telefon si, noaptea cand dormi, cu manuta lui, iti activeaza killswitch-ul.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...piesa asta merge perfect cu topicul

    Killswitch Engage - This Fire Burns

  10. #10 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Da, si cand opresc calculatorul trebuie sa intorc monitorul cu fata la perete pentru a nu ma supraveghea "Guvernul".
    Ati ajuns sa credeti toate barfele si dejectiile mintale ale unora care urmaresc doar cresterea "rating"-ului ?
    Nu le rostii numele!!!
    They have eyes everywhere...

    ---------- Post added at 03:35 PM ---------- Previous post was at 03:35 PM ----------

    LE: Tare ii melodia

  11. #11 SP
    Member dogdan's Avatar
    nu mai credeti tot ce citi! sa fim serios killswitch ? LOL NU !

  12. #12 SP
    Member Atrium's Avatar
    Ar fi super. Poate dupa asta o sa ia foc si casa... ca totusi macar de se razbuna sa faca o treaba cum trebuie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts