Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast
Results 181 to 200 of 239

Thread: Games with Gold - Xbox 360

  1. #181 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Mare pacat ca GoW 3 nu merge luat din Romania...
    Merge luat. Iei TunnelBear pe telefon (iOS in cazul meu, a mers perfect), activezi contul, si pui United States. Apoi te loghezi din browser de pe telefon in contul tau, si iei jocul

    Doar asa merge, cu VPN de State, cu orice alta tara nu a mers.

  2. #182 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Merge și downloadat pe consolă după?

  3. #183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Normal. Daca-l iei pe cont, pe consola-ti va aparea ca si cumparat.

  4. #184 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Merge luat. Iei TunnelBear pe telefon (iOS in cazul meu, a mers perfect), activezi contul, si pui United States. Apoi te loghezi din browser de pe telefon in contul tau, si iei jocul

    Doar asa merge, cu VPN de State, cu orice alta tara nu a mers.
    Confirm. la fel am procedat si eu dar cu Tunnelbear pt Chrome pe desktop. VPN doar in browser pt US, login, cumparat, logout.

  5. #185 SP
    Member florindragos21's Avatar
    care este procedura mai exact, trebuie conectat un laptop la xbox sau ceva de genul?

  6. #186 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Normal. Daca-l iei pe cont, pe consola-ti va aparea ca si cumparat.
    Nu e chiar asa. Am cateva jocuri luate prin Games with Gold, care apar ca si cumparate, sunt in libraria mea, dar nu le pot downloada pe consola. Halo:Reach si Gears of War 1 sunt 2 exemple la care mi se intampla acest lucru. Cand ajunge aproape de final download-ul, da mesajul "Can't download".

  7. #187 SP
    Member solaru's Avatar
    pt cei care vor sa-l cumpere doar sa-l aiba in librarie (pt BC pe Xbox One) e suficient.

  8. #188 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #189 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Super frate,chiar vroiam sa le cumpar.

  10. #190 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Suuuper ! Nu jucasem niciun Metro si de mult mi le doream. M-au nimerit la fix luna asta.

  11. #191 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Merge Metro 2033 pe Romania?

  12. #192 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Da, merge descărcat.

  13. #193 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Xbox Live Games with Gold for September 2015 |

    Septembrie Crysis 3 si Battlestations Pacific,mda , le-am jucat.....

  14. #194 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu-i problema, le joci din nou

  15. #195 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Nu merge sa iau Battlestation Pacific...Prima data cand mi-am activat GOLD a fost luna trecuta si am reusit sa iau Metro Last Light.
    Am vazut ca lumea vorbeste de VPN-uri si alt chestii, nu prea stiu ce inseamna.
    Or sa caut pe aici niste tutoriale, daca lasa cineva un link as aprecia.

  16. #196 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Deja bătea la ochi, era al patrulea joc consecutiv pe care îl puteai descărca...
    Sper să putem lua Crysis3 de pe 16.

  17. #197 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Legat de VPN si tunnelbear. Daca folosesc tunnelbear si am consola pe UK, setez VPN-ul pe US sau UK?

  18. #198 SP
    Junior Member shtef91's Avatar
    Eu am incercat pasii descrisi de JamiroQuai si nu am reusit sa conectez consola la internet...am deschis vpn-ul, am conectat cablul, am deschis consola, am facut share conexiunea (am incercat sa fac share si la wireless-ul meu si la reteaua de vpn pentru ca nu stiam sigur la care din cele 2 trebuie) pentru "Ethernet" in cazul meu, pentru ca acea retea imi aparea cand se deschidea consola dar nu se conecteaza la internet. Am facut niste teste de conexiune pe consola si la pc se conecteaza dar mai departe nu se conecteaza la internet.

    Are careva vreo idee sau vreun sfat?

    PS: jocul il am in download history pentru ca initial am incercat sa-i dau download pe consola din chrome folosind vpn-ul (din consola direct nu mergea pentru ca imi dadea eroarea cu zona) in speranta ca o sa se downloadeze, insa a picat, asa cum era de asteptat pe la un 70 %

  19. #199 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Deviez putin de la discutie:
    Ac si AC2 sunt la promotie (cate 2.49E fiecare) dar merge luat din Romania doar AC2, deci limitarea de tara nu tine de un anumit producator (imi imaginam ca un anumit producator ori are toate jocurile blocate ori nu).

  20. #200 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Woop woop. Jocurile din octombrie anuntate http://majornelson.com/2015/09/24/xb...-october-2015/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1000 Last Post: 27-07-2023, 23:35
  2. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  3. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  4. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts