Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Mdea.. Jasper cu RROD ..

  1. #21 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    Am sa vin cu poze, poate va sare ceva in vedere care ar putea fi ars.. desi toti condensatorii arata ok..

    Tin totusi sa mentionez, nu m-am gandit ca asta ar fi o problema... dar s-au intamplat lucrurile in felul urmator -> frate-meu acum ceva timp a mers sa o de-modeze, iar eu acum 2 zile, am mers sa o re-modez (as fi facut eu, dar nu am cele necesare acasa..) (toate fiind la dvd, LT, deci fizic nu s-a umblat pe placa).. Sa-i dau un turn on fara dvd-rom sa vedem daca merge ? Auzisem pe undeva ca daca fac asta m-ar bana pe live cand intru.. si .. nu vreau asta..

    Stiu ca nu e forum de modare si alte hack-uri, dar ar putea fi o cauza, ma gandesc..

    ---------- Post added 18-06-2014 at 14:18 ----------

    Quote Originally Posted by aconstedani View Post
    Am sa vin cu poze, poate va sare ceva in vedere care ar putea fi ars.. desi toti condensatorii arata ok..

    Tin totusi sa mentionez, nu m-am gandit ca asta ar fi o problema... dar s-au intamplat lucrurile in felul urmator -> frate-meu acum ceva timp a mers sa o de-modeze, iar eu acum 2 zile, am mers sa o re-modez (as fi facut eu, dar nu am cele necesare acasa..) (toate fiind la dvd, LT, deci fizic nu s-a umblat pe placa).. Sa-i dau un turn on fara dvd-rom sa vedem daca merge ? Auzisem pe undeva ca daca fac asta m-ar bana pe live cand intru.. si .. nu vreau asta..

    Stiu ca nu e forum de modare si alte hack-uri, dar ar putea fi o cauza, ma gandesc..
    Nu e asta.. la fel face si fara dvd... deci 2 variante -> sursa sau placa de baza..

  2. #22 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Vezi ca ala de a de-modat-o / re-modat-o o fi atins ceva pe placa de baza si oi avea un scurt-circuit pe undeva. Vezi ce patesti daca te plimbi cu consola pe la "profesionisti" ??? Cum sa dai vina pe Xbox si Microsoft daca lasi pe oricine sa-si bage mainile in consola ta!
    Doamne!!!

  3. #23 SP
    Member eneea's Avatar
    Hai sa vad daca am inteles: te-ai dus la un "service neautorizat" sa-ti modeze consola, apoi fratele tau s-a dus sa o de-modeze, si apoi tu te-ai gandit ca ar fi o idee buna sa ti-o re-de-remodezi? Si chiar credeai ca nu o sa se-ntample nimic?

  4. #24 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    Nu e de la modare... Am presupus ca ar fi de la modare dar nu e.. Doar a fost scos dvd-romu si conectat la PC, stiti prea bine cum se modeaza.. Apoi a functionat foarte bine si dupa vreo 3 - 4 ore de GTA 4, a luat-o razna..

    Daca ar fi fost de la modare, sa se fi atins ceva pe placa de baza.. mai mult ca sigur instant dadea rrod.. dar ea a dat dupa cateva ore bune chiar...

    Adica sincer inca nu stiu ce are... Cand merge vreo juma de ora, cand intra rrod, cand intra rrod din prima... Tare ciudat..

  5. #25 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Are un scurt-circuit pe undeva, nu te mai juca cu ea ca o arzi de tot. Nu are RROD dupa cum povestesti, dute la cineva care e elecronist sa vada ce ti-a stricat "moderul". Tu zici ca doar a scos dvd-rom ul dar daca a fortat si atins ceva?

  6. #26 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Are un scurt-circuit pe undeva, nu te mai juca cu ea ca o arzi de tot. Nu are RROD dupa cum povestesti, dute la cineva care e elecronist sa vada ce ti-a stricat "moderul". Tu zici ca doar a scos dvd-rom ul dar daca a fortat si atins ceva?
    Este posibil, tot ce-i posibil... Am sa caut pe cineva care se pricepe , dar mai intai vreau sa-i fac o proba cu o alta sursa.. Daca e sursa, e super ok, daca nu..

  7. #27 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Daca nu cumperi alta si gata, ce atata tam-tam. Daca ai avut bani de modat si demodat si din nou de modat, ai bani si de alta consola.

  8. #28 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    GREAT news !! The bitch Lives !! Sursa era de vina, acum are 1h de cand merge in idle cu o sursa de xenon si sa tot mearga Ar trebui dati in judecata astia de la E-on.. Va multumesc ca ati fost alaturi de mine si m-ati sustinut, ati venit cu sfaturi, idei , da stiu, am luat si decizii idioate, voi fi mai atent pe viitor. Ty .

    Chiar nu ma pricep, dar am o intrebare de "natarau".. Sursa poate oferi cu 50 W mai mult ca cea veche, care oferea 150W total. Consumul si caldura emanata de GPU, ramane aceeasi nu ?

    Rog sa mai fie lasat vreo 2 zile topicul deschis, tot am eu un "feeling", dar sper sa ma insel..

  9. #29 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Acuma te preocupa si consumul? Nu ti se face mai cald in camera, stai linistit.

  10. #30 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Acuma te preocupa si consumul? Nu ti se face mai cald in camera, stai linistit.
    Clar nu ! Bine ca functioneaza .

    Se poate inchide, sursa era cea care "fura curent" (la propriu) , 360-ul e ok, se pare ca mai are multe zile de gaming

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Jasper risc de RROD ? By maravela in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 99 Last Post: 11-02-2011, 16:41
  2. Problema XBOX 360 Jasper RROD By Razzosinni in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2010, 18:19
  3. XBox RROD By Danny in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 14 Last Post: 10-08-2010, 14:48
  4. RROD? By G3ox in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 43 Last Post: 18-01-2009, 22:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts