Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: GwG Battlefield Bad Company 2

  1. #1 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar

    GwG Battlefield Bad Company 2

    Same ****. This item isnt available from your current location. Cont UK. A reusit cineva cu cont de UK sa il downloadeze? Ma refer la cei cu domiciliu in Romania.

  2. #2 SP
    Member luciteck's Avatar
    E clar. Acum imi pare rau ca am activat goldul pe 12 luni. Dar promit sa nu mai repet greseala. Oare la fel se intampla si cu gwg de pe xbox one?

  3. #3 SP
    Junior Member Psichokillah's Avatar
    Da. Nu merge. Am incercat toate posibilitatile cu VPN, fara VPN, consola cu IP de US, cont in browser cu IP de US, etc.

  4. #4 SP
    Junior Member schickeria's Avatar
    Si chiar nu există nici o rezolvarea?

  5. #5 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Exista o rezolvare, nu mai cumparam Gold . Mi se pare aiurea sa astepti cu sufletul la gura un joc si sa iti dea in cap cu o eroare. Daca face asa si la DarkSiders II modez consola

  6. #6 SP
    Junior Member raiderous's Avatar
    "Exista o rezolvare, nu mai cumparam Gold . Mi se pare aiurea sa astepti cu sufletul la gura un joc si sa iti dea in cap cu o eroare. Daca face asa si la DarkSiders II modez consola "

    "Like" Sa fiu eu, si eu la fel

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by sebycu13 View Post
    Exista o rezolvare, nu mai cumparam Gold .
    Ce rezolvare mai e si asta? Tu iti cumperi gold doar pt. jocuri free? Ai uitat de MP? si de alte beneficii?


    Quote Originally Posted by sebycu13 View Post
    Mi se pare aiurea sa astepti cu sufletul la gura un joc si sa iti dea in cap cu o eroare.
    Eu de obicei cand astept un joc cu sufletul la gura IL CUMPAR (dupa care primesc eroare, lol - am patit) si salut. Stau io 100 de ani pana apare free...bine ma...

    Quote Originally Posted by sebycu13 View Post
    Daca face asa si la DarkSiders II modez consola
    Din cate observ chestia asta cu limitarea...apare (in general) doar la jocuri MP. Cred ca DarkSiders II va merge (ala ma intereseaza si pe mine). Daca merge bine, daca nu il iau cu 40 de lei de la cineva care-l vinde sau de pe net si sanatate buna. Daca-s niste nemernici eu ce sa le fac?

  8. #8 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Desi jocurile sunt region locked, incercati cu toate setarile consolei pe UK, regiune, plata cu Paypal, limba, ceas pe UTC, si un VPN destept, de preferabil prin pc. Cu siguranta trebuie bibilit un pic si va merge. Daca va trebuiesc clase de ip-uri reale de UK, va pot ajuta. Spor.
    Ps: Folositi si Chat-ul, mai mereu e cineva online.

  9. #9 SP
    Junior Member virgil.luica's Avatar
    a mers din browser ! sa vad daca il si downloadeaza pe consola cand ajung acasa !

  10. #10 SP
    Member eneea's Avatar
    stiti meme-ul ala din south park?
    If you pay the xbox live gold subscription to donwload free games, you are gonna have a bad tine...

    Nasoala treaba ca suntem iar tratati ca utilizatori de rang secund...si uite asa se creaza un cerc vicios, ei ne trateaza naspa ca noi piratam in draci si noi piratam in draci ca ei ne trateaza naspa

  11. #11 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Bine zis @eneea. E un mare cerc vicios.
    Un pic contradictoriu ce zice Microsoft aici:

    Games with Gold is available to all Xbox Live Gold members. To download free games, you just need to be an Xbox Live Gold member at the time of redemption of any Games with Gold offering.

    Is Games with Gold available in my region?

    Games with Gold is available in the following countries and regions:

    Argentina
    Australia
    Austria
    Belgium
    Brazil
    Canada
    Chile
    Colombia
    Czech Republic
    Denmark
    Finland
    France
    Germany
    Greece
    Hong Kong SAR
    Hungary
    India
    Ireland
    Israel
    Italy
    Japan
    Mexico
    Netherlands
    New Zealand
    Norway
    Poland
    Portugal
    Russia
    Saudi Arabia
    Singapore
    Slovakia
    South Africa
    South Korea
    Spain
    Sweden
    Switzerland
    Taiwan
    Turkey
    United Arab Emirates
    United Kingdom
    United States.


    Games with Gold is available to all Xbox Live Gold members, dar nu pentru romani.

    ---------- Post added 02-10-2014 at 10:50 ----------

    @virgil.luica Daca deja apare ca si cumparat, cu siguranta va trebui sa setezi un VPN cu ip de uk sa il downloadezi pe consola.

  12. #12 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by cj_quest View Post
    Games with Gold is available to all Xbox Live Gold members, dar nu pentru romani.

    ---------- Post added 02-10-2014 at 10:50 ----------

    @virgil.luica Daca deja apare ca si cumparat, cu siguranta va trebui sa setezi un VPN cu ip de uk sa il downloadezi pe consola
    N-are nicio treaba, eu am cont de UK si locuiesc in Belgia, nu am putut sa trag HALO Reach, aceleasi problmeme ca si voi.
    Se pare ca trebuie sa ai aceasi regiune ca si IP-ul. O sa migrez contul weekend-ul asta sa vedem ce iese (Sper sa nu mi le traga in Franceza)

  13. #13 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Nu am luat gold doar pentru jocuri free, doar ca tocmai ce mi-a bubuit consola disc-ul de multiplayer la Battlefield 3 si aveam chef de ceva multiplayer la un shooter ( Halo, Bad company 2 ) . P.S. Daca joaca cineva Borderlands 2 Co-op, dati-mi mesaj pe privat

  14. #14 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Bai fratilor eu imi iau gold doar ca sa vorbesc in party cu pretinii. Ce jocuri gold ca si asa is coapte.

  15. #15 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Am si eu o intrebare. Pentru ce mama naibii faceti thread nou la fiecare joc care il dau astia la Gold?!

    Deja mi-am facut o parere despre majoritatea userilor de pe aici. Multi sunt degeaba... 10000 de threaduri cu cate 10 postari in loc de un singur thread cu 10000 de postari. Makes sense... not!

  16. #16 SP
    Member luciteck's Avatar
    Marinake ai dreptate, poate ar trebui un moderator sa uneasca threadurile in care se vb de problemele cu jocurile de live gold intr-unul singur si sa fie mutate toate postarile viitoare acolo.

  17. #17 SP
    Member cj_quest's Avatar
    luciteck, @Marinake a pus punctul pe i. Prea multi utilizatori noi nu isi fac temele, sa citeasca macar cu doua pagini in urma pe un thread. Si ca persoana dornica sa ajuti, iti cam vine lehamite dupa ce explici acelasi lucru, iar si iar, altui utilizator in parte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts