Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Xbox 360 - Credit card

  1. #1 SP
    Junior Member silviu99's Avatar

    Post Xbox 360 - Credit card

    Buna ziua ! Sa ma scuzati daca postez gresit !
    Nu ma pricep cu Xbox-ul asa tare , dar in ultima vreme am vazut ca se fac reduceri mari la unele jocuri bune si as dori sa cumpar si eu cu cardul , dar pana acuma nu am avut un card pentru xbox si de aceea va intreb , sper sa va faceti putin timp pentru a-mi explica , cum as putea sa fac , daca am bani pe un card , ce as putea sa fac ? Dau datele de la acel card pe xbox unde imi arata '' credit card '' sau ceva de genul ?
    Din cate vad se cumpara jocurile cu Euro, dar cardul este cu bani romanesti. Cum trebuie sa procedez ? Daca am bani romanesti , ei o sa accepte asa si o sa-mi traga din bani atatia bani romanesti in euro ? Cei de la microsoft o sa-mi ia bani suplimentari de pe card fara as fi platit cu ei un lucru ? Va rog frumos sa nu raspundeti cu raspunsuri de genul '' du-te ca nu ai tu fata de bani si de astea... ''
    Scuzati daca nu m-am exprimat corect !! Astept raspunsuri bune. Va multumesc tuturor!!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca Microsoft nu ofera Xbox Live oficial pe Romania, iti recomand sa nu mergi pe card de credit, ci sa cumperi credit cu ajutorul Gift Card-urilor. Ai aici un ghid pentru Xbox One, care se aplica si pt. Xbox 360: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ghid-xbox-one/. Ai link-uri la site-uri care vand asa ceva... si poti folosi un card de credit embosat (international) Visa/Mastercard sau poti folosi PayPal (la care atasezi cardul respectiv). In momentul in care cumperi cu un card international, desi tu ai suma pe card in RON, banca (sau sellerul) iti va face conversia in mod automat, indiferent in ce moneda cumperi. Hope this helps...

  3. #3 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Ty so much !
    Have a good night !

  4. #4 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Revin din nou la acest topic..am achizitionat un card Maestro, pe Paypal nu merge , zice cu '' we have disabled this credit card ... ''
    Ce inseamna asta? Am banii pe el si as vrea sa imi cumpar ceva jocuri. Ce as putea sa fac ? Thx

    ---------- Post added 23-02-2015 at 17:35 ----------

    In context , am rezolvat , am facut cont pe paypal , dar banii sunt romanesti (RON) , l-am atasat la consola , dar cand dau sa cumpar ceva imi da o eroare : '' Sorry we couldn't get authorization for this. Use a different or new way to pay,or check that your billing adress is correct. If you have more questions,please ask your bank. Find more info by looking up status code 8016711''

  5. #5 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu mai merge să plătești pe Xbox Games Store cu Paypal... Trebuie să cumperi Gift Cards, le dai redeem din contul de xbox și apoi cumperi din dashboard (Știu... destul de complicat).

    Eu cumpăr de pe cdkeys.com și dacă intri pe pagina lor de facebook poți lua și un cod de reducere de 5%.

  6. #6 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Sus, de tot pe pagina e un banner de reclama. Si de acolo poti cumpara cu incredere. Eu azi am luat un gift card de 10 lire. Ai grija sa cumperi card potrivit pt regiunea pe care ai tu contul de xbox.

  7. #7 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Am inteles..cand ii dau sa cumpere imi da eroare..apropo , banii pe cardul dvs sunt in RON ? sau in Euro sau Dolari ?

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Majoritatea celor de aici au carduri in lei, nu in dolari/euro. Nu conteaza moneda cand cumperi vouchere de pe siteuri pentru ca se face de cele mai multe ori conversia pe loc. Vezi allromedia.com pentru preturi foarte bune. De asemenea se misca foarte rapid si primesti codul de reedem in aproximativ 5 minute pe email.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Invalid Credit Card Number - PSN By remakE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18 Last Post: 28-01-2014, 17:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts