Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 73 of 73

Thread: Microsoft Points

  1. #61 SP
    Junior Member andrei932000's Avatar
    Am incercat pe toate site-urile, la unele imi da erori de genul ,,This transaction failed because we were unable to verify this credit card through our card validation process. In order to proceed with your transaction, please select a different funding method or add a different credit card." am vorbit cu un prieten sa ii bag lui bani pe card si sa imi cumpere el ca lui ii merge dar cand sa ma duc la bancomat sa scot 200ron imi zice fonduri insuficiente.Asa ca ma duc acasa verific email-ul la spam si descopar ca am primit un email de la site-ul Gamehubs.com ,,Hi ********
    Thank You for ordering from Gamehubs.com

    This is to inform you that we have received your order as below. Your Order Number is #*****. Your order will be processed as soon as the payment is verified and cleared. Feel free to contact us if you require any assistance."
    Cred ca acest site mi-a extars banii, dar nu sunt sigur maine daca nu primesc codul ma duc la banca sa fac un extras de cont si sa vad care site mi-a luat si sa le dau email sa ii anunt.

  2. #62 SP
    Junior Member andrei932000's Avatar
    Am fost la banca de dimineata si am observat ca am 180ron blocati.Acum chiar ca nu stiu ce sa mai fac, voi cei care ati patit asa ce ati facut?

  3. #63 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Salut,
    A bagat MS posibilitatea de a adauga cont de paypal la contul de XBOX Live. Am cumparat prin paypal puncte direct de la ei(am cont pe US) fara probleme.
    Finally! Nu mai avem nevoie de intermediari.

  4. #64 SP
    Junior Member florinake's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyquark View Post
    Salut,
    A bagat MS posibilitatea de a adauga cont de paypal la contul de XBOX Live. Am cumparat prin paypal puncte direct de la ei(am cont pe US) fara probleme.
    Finally! Nu mai avem nevoie de intermediari.
    Care cont e pe US ? XBOX Live sau cel de Paypal ? A incercat cineva cu cont Paypal de Romania ?

  5. #65 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Nu prea cred ca ai cum sa ai cont PayPal de US. Si daca ai nu cred ca ti-ar fi prea bine cand te vor verifica Banuiesc ca se refera la contul de xbox.

  6. #66 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei932000 View Post
    Am fost la banca de dimineata si am observat ca am 180ron blocati.Acum chiar ca nu stiu ce sa mai fac, voi cei care ati patit asa ce ati facut?
    Sal....calmeaza-te, acei bani iti vor reveni in cont. Mi -sa intamplat si mie la fel, nu am putut atasa 3 carduri diferite si pace....acum poti plati cu paypal si ai rezolvat.

  7. #67 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cat costa punctele ms cumparate cu paypal?

  8. #68 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Deoarece nu se vand la aceleasi "gramaje" ca si cardurile nu le poti compara direct, trebuie sa folosesti un ms points calculator gen, daca nu ma insel facusem un calcul ca la 1200 de puncte am dat cu 2 lire mai putin decat la cheapxbl unde sunt cele mai ieftine de pe piata.

  9. #69 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Uitati ca am gasit https://live.xbox.com/en-US/Flows/Bu...ooseOffer.aspx
    500 Microsoft Points - �4.25 1000 Microsoft Points - �8.50 2000 Microsoft Points - �17.00 5000 Microsoft Points - �42.50 6000 Microsoft Points - �51.00


    la 2100 iesi mai ieftin pe cheapxbox

  10. #70 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Marele avantaj e ca poti sa-ti iei cat ai nevoie, clar asta. Mai ales tinand cont si de reward points, apare un dlc de 560, daca mai aveai maruntis pe cont iei 500 si ai rezolvat, nu mai suntem obligati sa luam cate 2100. Cardurile de valori mai mici sunt f scumpe la intermediarii aia online.

  11. #71 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Quote Originally Posted by bulk View Post
    Care cont e pe US ? XBOX Live sau cel de Paypal ? A incercat cineva cu cont Paypal de Romania ?
    Contul de XBOX Live e pe US, contul de paypal e pe RO, bineinteles.

  12. #72 SP
    Junior Member florinake's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyquark View Post
    Contul de XBOX Live e pe US, contul de paypal e pe RO, bineinteles.
    Multumesc, e o mare usurare ca scap de cumparat puncte de pe diverse site-uri

  13. #73 SP
    Junior Member Didutzzz's Avatar
    Vand 2100 MP UK... Cine e interesat poate sa imi dea PM. Le dau cu 80 RON. Eu am cont pe US si am luat din greseala UK...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts