Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Pro sau contra modatului la Xbox

  1. #1 SP
    Junior Member Popescu Ilie's Avatar

    Pro sau contra modatului la Xbox

    Salutare tuturor membrilor si vizitatorilor acestui site, voi ce parere aveti sa modez un xb360? Imi puteti care sunt dezavantajele modari ( ce pierzi cu modarea consolei inafara de garantie) si avantajul modari. Si la final sa mi spuneti daca sunteti pro sau contra unei modari. Va multumesc, toate bune.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member Popescu Ilie's Avatar
    Deci ai fi pro modări?

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tu asta ai inteles? Eu ti-am dat un link sa te informezi, nu ti-am prezentat opinia mea. Asta fiind si ideea din spatele topicului respectiv.

  5. #5 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dupa ce am avut 2 Xbox-uri modate, am ajuns in al 6-lea an ca posesor de Xbox sa am in casa 2 Xbox-uri NE-modate: un Xbox360E si un Xbox One (bineinteles) ne-modat. Si am tras dupa mine inca 2 prieteni pe drumul ne-modarii si folosirii originalelor.
    De ce? Simplu, pentru jocurile online (Destiny, PvZ GW, World of Tanks, etc), pentru jocurile gratuite de la Games with Gold (2-3 jocuri gratuite pe luna pentru 10 lei/luna e chiar pomana), pentru Party Chat, pentru distractie, pentru a nu avea consola banata....sunt extrem de multe motive.
    Majoritatea care au cumparat consola si si-au modat-o au ajuns in final sa nu se mai joace deloc pe ea din doar 2 motive:
    - jocurile extrem de multe de pe torrente ajung sa plictiseasca si fie time-consuming, astfel jucatorul nu are timp sa termine zecile/sutele de jocuri incepute
    - lipsa altor jucatori on-line tinde sa plictiseasca repede jucatorul si nu ii ofera un imbold de a deschide seara de seara consola pentru a vedea ce joaca prietenii.

    Daca vrei sa asculti un sfat al cuiva care a avut console de ambele parti ale legii, crede-ma ca ne-modarea este chiar si financiar mult mai avantajoasa decat modarea.

  6. #6 SP
    Banned Venom's Avatar
    XBox360 (si PS3 pentru carcotasi) este o consola moarta, asa ca faci ce vrei cu ea. Nu inteleg de ce ne intrebi pe noi. Eu zic s-o modezi pentru a accesa programe de la terti, functii noi. Daca vrei sa te joci exclusiv, nu merita efortul (bani cheltuiti aiurea, limitari de tot felul).

  7. #7 SP
    Member eneea's Avatar
    Plus ca jocurile de X360 sunt foarte ieftine, le gasesti si pe forum la preturi de nimic

  8. #8 SP
    Junior Member Popescu Ilie's Avatar
    Scuze-le mele nu mi am dat seama ca este un link

    ---------- Post added 27-01-2016 at 13:12 ----------

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tu asta ai inteles? Eu ti-am dat un link sa te informezi, nu ti-am prezentat opinia mea. Asta fiind si ideea din spatele topicului respectiv.
    Scuze le mele nu mi am dat seama ca i un link acolo..

  9. #9 SP
    Member florent's Avatar
    Pe de alta parte , daca cineva cumpara o consola SH care are firmware-ul de DVD modificat nici nu isi da seama , nu afecteaza in nici un fel functionarea cu jocuri originale sau pe Xbox Live

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Pro sau contra The Last of Us 2 (spoilere) By MRC in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 21-06-2020, 14:49
  2. Cumpar PS4 Pro sau simplu 5.05/Modat By Daniel Tanase in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 10-03-2019, 21:55
  3. Cumpar controller Xbox One sau Xbox 360 By BigLebowski in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 23:16
  4. Vand sau Schimb PS4 pro 1 tb, garantie Auchan, 1300 RON By Speed in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 20-05-2018, 11:36
  5. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts