Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 265

Thread: Google Stadia

  1. #101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg ce-i cu ostilitatea asta a ta in exprimare si de ce continui sa o tii pe a ta in cazul asta.
    Daca nu este un produs/serviciu pentru tine, de ce continui sa intrii aici si sa citesti despre el?

    Eu spun ca serviciul asta nu este pentru cei ca noi si tu spui acelasi lucru

    + de asta, nu inteleg care-i faza cu jucat in 10fps pe mobil, din moment ce, repet, streaming-ul Stadia este in 60fps. Ce coboara sub 60fps, tine de internetul tau. Si atunci, de ce e vina lor?

    Si nu trebuie sa bagi niciun ban intr-un serviciu "cheap", din moment ce vei putea juca pe gratis daca nu vrei mai mult de 1080p. Desigur, jocurile trebuiesc cumparate, cum e normal.

    Cat de jocurile "serioase", cred ca glumesti. Se joaca pe ce ai la indemana in momentul respectiv. (ah si putina atentie, eu am zis de GTA 6, nu de 5. GTA V deja poate rula fara probleme pe hardware-ul telefoanelor actuale. tine cont de faptul ca este un joc last gen, iar ce avem noi acum in buzunar este mai puternic decat X360/PS3).

  2. #102 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pai sa presupunem ca nu mi-as fi permis sa intretin un PC.Crezi ca m-as fi uitat la stadia?Imi satisfaceam nevoile cu un PS4 cum inca o fac si aia era.Din nou, lux.

    ---------- Post added 08-01-2020 at 17:32 ----------

    Pai daca nu e pt mine nu inseamna ca nu ma pot interesa, man.Eu sunt nemultumit de ce fel este acum, poate pe viitor îi voi da o sansa

    ---------- Post added 08-01-2020 at 17:34 ----------

    Si lasa GTA V, spune-mi cum poti tu sa rulezi RDR2 pe un S9.Di aici am terminat, vad ca s-a ajuns prea departe.

  3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce treaba are RDR2, cand eu vorbeam de GTA VI (deci ceva in viitor, pe care o sa-l poti juca prin Stadia si pe telefon odata ce iese si pe platforma asta) si tu ai dat-o in GTA V (joc vechi de 7 ani) ca acum sa o dai in RDR2 (joc vechi de 1 an si 3 luni)

    Tu de fapt ce vrei? Vrei sa rulezi RDR2 pe un telefon Samsung? O sa poti face asta cu Stadia cand se lanseaza in Aprilie, dar nu in Romania.

  4. #104 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un articol interesant - Google Stadia: Cloud & Streaming Video-Game "Ecosystems" in the 2020s

    This is a dramatic turnaround from less than a decade earlier, when 80 percent of video games were sold as physical copies.
    U.S. computer and video game sales from 2009 to 2017, by delivery format, all platforms (imaginea de jos)
    Attached Images Attached Images image.jpg

  5. #105 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Deci mai sunt cativa ani si ma las de "gaming" Mie personal imi place sa am in format fizic jocurile pe consola iar la PC pe steam.

  6. #106 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E o diagramă care nu spune nimic. Ce înseamnă "all platforms"? Inclusiv mobile? Daca studiul numără și jocurile gratuite gen Fortnite e evident de ce se înclina spre digital.

  7. #107 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Statista
    Supplementary notes
    * Digital format sales include subscriptions, digital full games, digital add-on content, mobile apps and social network gaming.
    Figures for periods prior to 2018 come from previous reporting.
    • U.S. computer and video game sales - digital vs. physical 2017 | Statista

  8. #108 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mi se parea cam straniu... Ce-i drept cu mobile apps si jocurile de pe facebook & co. nu e de mirare asa o concluzie. Si eu unul sunt physical master race desi cam mai bine de o treime din jocuri le am digital (pe consola cel putin, fara sa adaug jocurile din subscriptii gen ps plus si pe PC totul pe steam)

  9. #109 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


  10. #110 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Yep, se pare ca trebuie sa incepem razboiul Anti-Digital

  11. #111 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt curios daca a testat cineva și de la noi
    https://www.eurogamer.net/articles/d...-google-stadia

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A testat fratele meu ieri (Division 2, nu stiu daca si altceva) si a ramas impresionat. Rezolutia maxima este 1080p, dar poti seta totul pe ultra si merge perfect (mai bine decat pe calc lui personal), cu input latency excelent, perfect jucabil, iar artefactele de randare se vad doar cand misti camera foarte repede stanga-dreapta (cu mouse, probabil pe gamepadd nu ai cum atat de repede).

    Puteti testa si voi daca aveti jocurile cumparate digital, avand un mod free cu limita de 1h pe zi.

  13. #113 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu o sa incerc varianta cu 3 luni gratuit și revin cu impresii

    LE: Avem topic separat? Mă gândeam să nu scriem aici daca avem.

  14. #114 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu am vazut sa avem, dar chiar ma gandeam sa deschidem. Aseara am downloadat si voiam sa incerc sa vad cum e pe un laptop de tip office, dar nu am mai apucat, o sa incerc diseara cu niste jocuri de pe Steam.

  15. #115 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am făcut un topic nou

  16. #116 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Niste noutati destul de interesante, care se pare ca daca nu sunt negative, nu au ajuns prin presa de specialitate:

    Division 2 Expansion has option for Stadia Crossplay
    Ar fi interesant sa introduca si crossplay intre console si PC.

    Pretty neat that GRID will automatically change the UI between Browser and Phone. Browser on left with monitor at 2560x1440 and Pixel 4XL on right with 3040 × 1440. Black side bars removed on mobile.
    Attached Images Attached Images division-2.jpg grid.jpg

  17. #117 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inca o chestie interesanta pe care au putut sa o bage, neavand procesarea local, tot la Division 2 au bagat "stream connect", deci vezi si ecranul de la ceilalti playeri cu care esti in grup
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  18. #118 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    I measured the load times from selecting my character and getting into the game. On Xbox One, it took nearly 2 minutes (1:58) to load into the game. For Stadia it took 0:14 (14 seconds)

  19. #119 SP
    Member ymess's Avatar
    Super interesanta partea cu generarea de creaturi noi.
    Ma gandesc ca dezvoltatorii in cativa ani vor face jocuri mult mai usor. Intai incepem generarea de artwork 2D dar tot pe ideea asta se vor face 3D, si eventual vor integra animatii si environmenturi complexe. Nu vom mai vedea diferente mari intre AAA si indie decat la capitolul license / marketing.
    La partea cu Gamebus eu nu cred in asa ceva. AI-ul este relativ compact, nu cred ca are nevoie de procesare complicata. Diferenta dintre un state-of-the-art si un AI naiv inca nu e uriasa, cred ca e mai mult buzzword sa primeasca mediatic coverege.

  20. #120 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Surprinzator/incredibil faptul ca se afirma asta despre un joc streamed - "looks great".

    Dar la partea cu lagu nu sunt de acord cu ei, pentru ca lagul este complet dependent de locatia si conexiunea fiecaruia.
    Din ce am vazut pe reddit, e "overwhelmingly positive" response despre Division 2 si Doom Eternal pe Stadia, spre deosebire de alte jocuri unde au fost diverse probleme.



    Oricum ei zic de lag 91ms si ca e greu de jucat asa, pe langa faptul ca sub 100ms nici nu era posibil inainte la ceva streaming.

    Totusi, eu nu inteleg cum pot spune ei (DF) ca 91ms e on the high side, cand tot ei au facut test pe xbox one x anul trecut si le-a iesit 160ms in nu mai stiu ce alt joc. Sa inteleg ca ala era de fapt "unplayable"?

    Chiar sunt curios. Faceti si voi testu asta - Reaction Time - sa vedem cat de repede reactionam. Vad ca media este intre 200-250ms in conditiile in care lumea sta efectiv si pandeste.

    Eu cel mai bun timp l-am scos 250ms.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 14 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Google Stadia (controller, chromecast 4k) By whisker in forum Bazar Diverse Console
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2021, 19:28
  2. Vand Consola Google Stadia - Sigilata By whisker in forum Bazar Diverse Console
    Replies: 7 Last Post: 19-01-2021, 20:26
  3. Google stadia By Giogio in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 24-03-2019, 09:44
  4. Google Nexus 7 By calin_kalf in forum Android
    Replies: 37 Last Post: 08-02-2014, 17:18
  5. Google+ By Alexandru in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 08-09-2011, 07:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts