Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: No next-gen consoles until 2012?

  1. #21 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Nu cred ca scade interesul in consola odata cu modarea. Cand PS3 o sa inceapa sa se modeze o sa aiba o crestere la vanzari substantiala.
    PS2-ul care se modeaza cred ca e cea mai vanduta consola. (am zis CRED sa nu aruncati cu oua )

  2. #22 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Adevarat ii cresc vanzarile dar le scad la producatori de jocuri interesul sa faca jocuri de calitate datoria pirateriei .. in loc sa ai un joc de calitate preferi sa ai unu tras de pe net ? nu cred O sa vedem ce si cum in viitor .Play on !

  3. #23 SP
    Member zempty's Avatar
    bineinteles ca fiecare ar vrea sa aiba jocurile originale ... dar fiecare dupa posibilitati

  4. #24 SP
    Banned thebog's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    bineinteles ca fiecare ar vrea sa aiba jocurile originale ... dar fiecare dupa posibilitati
    Cu unele exceptii. La PSP, de exemplu, mi se pare mai sanatos un card de 16GB (sau de 8), pe care sa ai jocurile, decat o valiza de UMD-uri in carcasa.

  5. #25 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Daca vrei sa le ai pe card nu trebuie neaparat sa nu iti cumperi originale, le cumperi si iti faci tu singur back-up cu un homebrew.

  6. #26 SP
    Member obidan's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaif27 View Post
    Nu cred ca scade interesul in consola odata cu modarea. Cand PS3 o sa inceapa sa se modeze o sa aiba o crestere la vanzari substantiala.
    PS2-ul care se modeaza cred ca e cea mai vanduta consola. (am zis CRED sa nu aruncati cu oua )
    Sony pierde bani la fiecare vanzare a Ps3-ului...singurul mod prin care fac bani din PS3 este vanzarea jocurilor...deci mare pierdere pentru sony cand se modeaza

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    On-topic: pot sa fac pariu ca Nintendo va scoate o consola next-gen mult inainte de 2012. Ma gandeam... chiar anul viitor, spre Craciun, asa ?

  8. #28 SP
    Member cloud's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Sony pierde bani la fiecare vanzare a Ps3-ului...singurul mod prin care fac bani din PS3 este vanzarea jocurilor...deci mare pierdere pentru sony cand se modeaza
    daca mai pierd bani, nu cred ca o sa mai dureze mult situatia. am inteles ca shrink-ul la cell si chip-ul grafic o sa se faca. din cate citeam se chinuie sa reduca costurile si la unitate optica. cred ca cel mai probabil termen pentru o consola nextgen e 2010 si e posibil sa fie nintendo.

  9. #29 SP
    Junior Member d3xmeister's Avatar
    Nu stiu cati dintre voi s-a gandit pana acum la aceasta varianta dar eu ma gandesc serios ca pana in 2012 vom vedea o consola de la Apple. Marea lor problema la ora asta sunt jocurile, au o retea online de distributie filme, au studio de filme, sunt maestrii in materie de soft, cred ca se indeplinesc toate conditiile, eu cred ca e doar o chestiune de timp pana vom vedea o consola Apple

  10. #30 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    Quote Originally Posted by d3xmeister View Post
    Nu stiu cati dintre voi s-a gandit pana acum la aceasta varianta dar eu ma gandesc serios ca pana in 2012 vom vedea o consola de la Apple. Marea lor problema la ora asta sunt jocurile, au o retea online de distributie filme, au studio de filme, sunt maestrii in materie de soft, cred ca se indeplinesc toate conditiile, eu cred ca e doar o chestiune de timp pana vom vedea o consola Apple

    totul ese posibil doar ca ar pleca de jos, ori se aliaza cu sega sau cu cineva care a mai facut sa puna mana p franciza ... ori altfel nu vad cum ar fii posibil. E greu sa scotzi 500-600 jocuri ... fara un background si sa mai ai si increderea ca itzi vei recupera banii investitzi in 5-10 ani

  11. #31 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu nu ma plang. Ba chiar sunt fericit. Si ar fi chiar o prostie sa scoata mai recent. Pai nici nu iei o consola bine si hop sa apare si alta ? No thank you. Ar trebui sa castig la loto mai intai ca sa fiu fericit.

  12. #32 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Apple au mai incercat si in trecut prin 1989 si nu au avut succes, dar cine stie. Nintendo a confirmat Wii HD pentru finele lui 2011.

  13. #33 SP
    Junior Member d3xmeister's Avatar
    Am informatii ca Apple face eforturi disperate sa nu mai fie asa neinsemnati la capitolul jocuri. Nu stiu daca pun la cale o consola sau o modificare drastica a sistemului lor de operare mac os pentru a putea rula jocuri next-gen, stiu doar ca e una dintre marile lor probleme si ca vor face tot posibilul ca in viitor sa poata oferi fanilor si clientilor Apple jocuri , ei sunt constienti ca pierd foarte multi clienti din cauza asta.

    Imaginati-va un sistem de operare Mac OS Leopard care poate rula perfect sau chiar mai bine TOATE jocurile de pe PC. Sau imaginati-va o consola Apple in tandem cu celelalte produse ale lor si o varianta de Xbox Live cu semnatura Apple...Apple Live ? . Cred ca vor face o mutare catre gaming cat de curand

  14. #34 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    Quote Originally Posted by d3xmeister View Post
    Am informatii ca Apple face eforturi disperate sa nu mai fie asa neinsemnati la capitolul jocuri. Nu stiu daca pun la cale o consola sau o modificare drastica a sistemului lor de operare mac os pentru a putea rula jocuri next-gen, stiu doar ca e una dintre marile lor probleme si ca vor face tot posibilul ca in viitor sa poata oferi fanilor si clientilor Apple jocuri , ei sunt constienti ca pierd foarte multi clienti din cauza asta.

    Imaginati-va un sistem de operare Mac OS Leopard care poate rula perfect sau chiar mai bine TOATE jocurile de pe PC. Sau imaginati-va o consola Apple in tandem cu celelalte produse ale lor si o varianta de Xbox Live cu semnatura Apple...Apple Live ? . Cred ca vor face o mutare catre gaming cat de curand
    Informatii / zvonuri ? de unde - o sursa sigura?

  15. #35 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    me want no next-gen console . actualele console isi fac treaba foarte bine.

  16. #36 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    me want no next-gen console . actualele console isi fac treaba foarte bine.
    woooord.

  17. #37 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    da, am cam comis-o . .

  18. #38 SP
    Junior Member d3xmeister's Avatar
    Quote Originally Posted by level View Post
    Informatii / zvonuri ? de unde - o sursa sigura?
    Steve Jobs a spus pe la inceputul anului ca Apple o sa aiba in curand un cuvant de spus in industria jocurilor, ceva de genul asta nu mai gasesc interviul

  19. #39 SP
    Member collector's Avatar
    vorbiti cumva despre asta ?

  20. #40 SP
    Member SpitFire's Avatar
    OMG

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 10-03-2015, 20:23
  2. Replies: 8 Last Post: 08-10-2014, 11:15
  3. Next-gen Prius By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 1 Last Post: 21-10-2008, 00:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts