Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Okami

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    Okami

    am deschis acest thread, deoarece aceasta opera de arta....care este Okami...merita un thread...
    pentru cei care nu cunosc jocul...--> google/wikipedia...si cumparati jocul....parerea mea ca e superb...mai ales cum sunt si fan al culturii japoneze, pentru mine Okami e cel mai incredibil joc facut vreodata....cui i-a placut Zelda, si tot asteapta din 2006 (cand a aparut Twilight Princess) sa apara odata urmatorul Zelda....sa cumpere Okami, si nu va regreta...este superb!!!a si primit note foarte bune, are aprox. 90/100 la toate review-urile...si este mai bun, decat partea cu wolf-Link din Zelda....desigur, Zelda tot Zelda ramane... nu contesta nimeni....dar pana la urmatorul Zelda, eu zic sa jucati jocul asta...merita toti banii(l-am vazut in Cluj la Diverta Iulius Mall cu 189RON(ceea ce e cam 40-45euro),un pret decent zic eu ptr asa un joc).
    astept si parerea altor useri, care au jucat jocul...sau eventual versiunea de PS2.....
    versiunea de PS2 are avantajul unu "Ending Credits" foarte superb, care din motive de copyright(Clover Studios a fost inchis in 2006 dupa lansarea lui Okami ptr PS2, iar versiunea de Wii a fost portata de Ready at Dawn)...mare pacat...dar in rest jocurile sunt identice ca si continut....

    Gametrailers.com - Okami - Review

    YouTube - Okami ending, Eng subs ;]

  2. #2 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    L-am cumparat, e foarte bun dar, come on, Link's wolf form e mult peste. In primul rand ca e Midna cu tine. Which kicks ass to high heavens

    Oricum, bun joc. Face banii.

  3. #3 SP
    Member Leni's Avatar
    mie nu mi-a placut wolf link...deloc....pur si simplu cand eram cu wolf link parca nu jucam zelda.....si da, Midna kicks ass any day of any week ...dar Amaterasu imi place mai mult....i se potriveste mai bine sa fie wolf....ca doar, deeeh, that's what she is....dar wolf link mie mi sa parut cam comparabil de naspa cu werehog sonic....pur si simplu, no match

  4. #4 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Ce nu mi-a placut mie la Wolf Link fu the whole transformation thingy. Ar fi fost mult mai misto sa se transforme cum facea in Majora's Mask. What i'm trying to say is ca trebuiau sa show some ****ing pain cand se transforma

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    mda....true true....oricum, eu cum sunt si fan Japan/Made in Japan etc. ptr mine lucru mai fain nu este de la Zelda incoace decat Okami, am amanat pana si Wind Waker-ul pana cand termin Okami ...mi se pare super awsome...

  6. #6 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pacat ca-l amini pe WindWaker, sincer reprezinta peste 60 de ore de fun, nu cred ca m-am enervat de 3 ori pe tot parcursul jocului, chiar si asa mi-a trecut imediat la vederea scenelor ingame (they all are so funny).

    Asta nu inseamna ca Okami nu este un joc demn de jucat, chiar este o capodopera artistica (nu cred ca am mai vazut cell shading-ul folosit la nivelul asta).

  7. #7 SP
    Member Leni's Avatar
    neah......e un joc incredibil acest okami....dar pana la urma nu m-am putut abtine nici de la Wind Waker, si le joc in paralel......but i must finish Okami .......i'm struggling to put Zelda:WW on standby....but i just....can't

  8. #8 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    WindWaker-ul e mult peste Okami. Acuma oi fi eu biased pentru ca i'd go to bed cu seria Zelda da' na...

  9. #9 SP
    Member Leni's Avatar
    n-as zice ca e mult peste Okami Wind Wakerul....de fapt sunt indeajuns de diferite nu poata fi comparate direct....
    Zelda are avantajul urias ca nah....e Zelda n-are concurenta.....dar cum spuneam, eu fiind fan "Made in Japan", "Japanese chicks", "Japanese music and art"....ptr mine e like "wow, they made this game specially for me :X:X"

  10. #10 SP
    Member Leni's Avatar
    poate jocul asta sa ma incante mai mult de atat? ....am in prezent "la bord" 40ore de joc, si cand am crezut ca am ajuns la sfarsit...surprize surprize, mai este......superb acest joc....fara discutii la nivelul unui joc Zelda....

  11. #11 SP
    Member Leni's Avatar
    azi am terminat jocul, dupa 49ore 26min 8sec de jucat, fara sa ma chinui cu sidequesturi....e superb jocul, o adevarata alternativa pana cand asteptam cu totii cu nerabdare Zelda-ul urmator ptr Wii....tot cei care sunteti fani Zelda si n-ati jucat inca Okami, nu stiu ce mai asteptati.....e cel mai super non-Zelda adventure game....si primesti 50 ore de joaca ptr banii tai, ceea ce e ....foarte mult

  12. #12 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Okami e super.Insa l-am jucat pe ps2...
    Mie mi se pare Okami un fel de God of War(ca tot cu zeitati e) varianta japoneza.

  13. #13 SP
    Member Leni's Avatar
    din pacate eu n-am jucat GoW.......dar daca e ca si okami...trebuie sa-mi iau un P(l)ayStation... varianta de PS2 al jocului [Okami] are avantajul ca are un ending credits super misto....pe cand la varianta de wii se termina un pic brusc....dar e fain nevertheless

  14. #14 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Nu are absolut nici o legatura cu God of War. Okami e un adventure deosebit, plin de puzzle-uri si cu o poveste unica. God of War nu e altceva decit un action-adventure hack&slash cu o poveste sumbra si cu un personaj principal insetat de razbunare.

    Singurul joc care se aseamana oarecum cu Okami e Zelda TP.

  15. #15 SP
    Member Rblood's Avatar
    Intr-adevar, frumos jocul, daca vinde cineva varianta ps2 dati un pm va rog.

  16. #16 SP
    Member snk2's Avatar
    Okamiden - continuarea la Okami, exclusiv pe Nintendo DS, 2010.Cel-shaded, gen Zelda PH.

  17. #17 SP
    Member Leni's Avatar
    suuuuuper stire....mersi mult de info....m-am uitat si eu pe net....o sa fie super, abia astept

  18. #18 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pare a fi un screenshot din Okamiden (Okami DS). Leni sa nu faci criza .
    Attached Images Attached Images xaxaix.jpg

  19. #19 SP
    Member Leni's Avatar
    neah...doar astept cu nerabdare jocul...deci chiar imi doream mult un sequel la Okami, si faptul ca e pe DS e un plus.....deci my day got brighter

  20. #20 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Oooooo
    preeeeetty...

    Sper sa fie cel putin la fel de bun ca Phantom Hourglass.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Okami HD By OEE in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 06-04-2021, 13:02
  2. Okami HD anuntat oficial By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 10-07-2012, 11:36
  3. User Review: Okami (Wii) By Leni in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 07-10-2009, 21:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts