Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: NU Playcom !

  1. #1 SP
    Junior Member Bonzy's Avatar

    NU Playcom !

    Salutare tuturor!

    Haideti sa va povestesc despre "profesionistii" de la Playcom.

    Am luat de la ei un Wii gata "modat" de ei. Vreo saptamana a mers OK cu DVD-ul original cu care a venit, dupa care au inceput problemele. Nu mai citea nimic: nici DVD-ul original, nici vreo copie (nu ca ar fi mers pana atunci), imi dadea o eroare la citire. Am ajuns cu consola la garantie, s-au uitat la el si mi l-au dat inapoi (cu proba). Acolo a mers. Cand am ajuns acasa nu mai citea iar nimic. Cand am realizat ca degeaba ma duceam cu el la garantie, am apelat la Donely.
    Cand a vazut ca e luat de la ei, si-a dat seama ca va avea de munca. L-a desfacut si surpriza: firele treceau pe deasupra modchip-ului. Am zis OK, proasta instalare. A vrut sa vada cum s-a facut programarea modchip-ului si alta surpriza: nu era programat. A vrut sa il programeze, alta surpriza: nu mergea programat. In fine, am schimbat modchip-ul. Problema e ca nici asa nu vroia sa citeasca nimic. Problema: driver-ul unitatii de citire.
    Acum consola mea se afla la Donely, azi am fost la el. Urmeaza o pauza de Wii pana luni cand, sper ca poate sa-i dea de cap. De fapt sunt sigur.
    Poze cu "lucrarea" celor de la Playcom o sa posteze Donely.
    Am scris aceste randuri in speranta ca cei care vor citi, vor invata ceva din patania mea.
    Multa bafta la joace si fara febra musculara!!!!!!


    P.S. A doa zi era gata, gratie lui Donely. Nu stiu cat s-o fi zbatut cu ea, da' sunt sigur ca usor nu a fost. Un adevarat profesionist! Bravo lui!!!!
    Attached Images Attached Images dscn3316.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, sunt "renumiti" cei de la Playcom cu problemele. Si chiar nu-i inteleg, in atatia ani chiar nu au invatat nimic ? Lipsa de respect pt. cumparator mi se pare anti-reclama toata ziua. Cat despre partea tehnica... no comment.

  3. #3 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @Bonzy
    Ce sa ii faci daca nu ai cu cine.......

  4. #4 SP
    Member N3O2005's Avatar
    niste tarani

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    huoooo! Glumeam! E bine sa stim oricum de locurile pe care trebuie sa le evitam. Ma rog, majoritatea dintre noi au fost tzapitzi de aia deja...

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu am luat un controller de la ei Si ma gandesc zilnic sa se descompune in timp ce ma joc )

  7. #7 SP
    Junior Member Bonzy's Avatar
    Da. Din pacate au reusit sa tepuiasca pe multi. Sincer, ma gandeam sa le trimit OPC-ul pe cap. Pentru cei care traiesc cu teama ca au cumparat de la ei, le doresc multa bafta si sa nu treaca prin ce am trecut eu.

  8. #8 SP
    Junior Member mascatul's Avatar
    haideti nu exagerati montajul intr-adevar lasa de dorit si desi eu nu modez console stiu cum trebuie sa arate una modata dar pana la opc e cale lunga .Eu am cumparat consola de la ei nemodata si a fost modata la donely si overall e ok.

  9. #9 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Desi sunt neseriosi,oamenii aia au niste produse tare ieftine.Totusi,daca esti slab de inger si te gandesti sa-ti cumperi ceva de la ei ,mai bine lasa-te.Cand o sa ai probele cu garantia(nimeni nu doreste asta) va trebuii sa le faci ceva scandal ,altfel.....ciuciu.Si nemultumitii care spun ca trimit OPC-ul pe capul lor,sa nu mai vorbeasca,sa treaca la fapte.Deocamdata nu mi-am cumparat nimic de la ei,dar imi fac cu ochiul ceva accesorii de X360. Inainte sa le cumpar,o sa fac o rugaciune,sa nu ma lase lucrul cumparat,sa nu fiu nevoit sa ma intorc sa le fac " circ".

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SAY, cred ca ai uitat sa pui "ieftine" intre paranteze... sa nu incurci pe cineva. In afara de preturile mari (care hai sa zicem ca ar fi date si de chiria interesanta pe care o cere Unirea Shopping Center sau cum s-o chema), stilul de "vrei factura ?" sau "mai vrei sa stau sa-ti fac si garantie ?", sau faptul ca pt. cumparatorul X acelasi produs are un anumit pret, iar pt. cumparatorul Y are alt pret... Cum sa zic, ar trebui sa scrie mare "Bazar" si sa vanda ca la turci, unde nu conteaza pretul. Sau ca in reclama "Garantie ? Ce garantie dom'le, noi aici lucram pe incredere !"

  11. #11 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Playcom Sucks...Say cred ca vroiai sa spui ca au preturi mici...preturi ieftine suna aiurea,ah slab de inger nu de ingeri ca nu-i de mancare

  12. #12 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Da recunosc.Greseala mea.Nu am vrut sa spun :"tare ieftine...".Voiam sa zic ca au preturi ceva mai mici decat la alte magazine(decat unele produse,altele fiind estimate aiurea).Nu vreau sa fac publicitate(n-as avea nici un interes),dar nu am mai vazut pana acum PS3 cu hdd de 40 Gb +un joc gratuit la 12 mil jumate.Am ramas putin uimit.Mai ales ca ma batea gandul sa-mi iau si eu unul.
    Sunt pus la curent cu "problemele Playcom".Si nu numai ca am citit pe forumuri reclamatile cumparatorilor.Cunosc personal cativa amici care,urmarind pe site-ul lor porcaria aia de publicitate referitoare la consola X360 si la modarea acestora au facut niste alegeri care le-au adus numai nervi.Stim cu totii sa seful alora de la Playcom este fan Microsoft si cum el discrediteaza celelalte console.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Nu vreau sa fac publicitate(n-as avea nici un interes),dar nu am mai vazut pana acum PS3 cu hdd de 40 Gb +un joc gratuit la 12 mil jumate.Am ramas putin uimit.Mai ales ca ma batea gandul sa-mi iau si eu unul.
    Pai cam atat te costa cand iti aduci singur cu sacosica din Germania... Si garantia cam pe acelasi stil este

  14. #14 SP
    Junior Member Bonzy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    SAY, cred ca ai uitat sa pui "ieftine" intre paranteze... sa nu incurci pe cineva. In afara de preturile mari (care hai sa zicem ca ar fi date si de chiria interesanta pe care o cere Unirea Shopping Center sau cum s-o chema), stilul de "vrei factura ?" sau "mai vrei sa stau sa-ti fac si garantie ?", sau faptul ca pt. cumparatorul X acelasi produs are un anumit pret, iar pt. cumparatorul Y are alt pret... Cum sa zic, ar trebui sa scrie mare "Bazar" si sa vanda ca la turci, unde nu conteaza pretul. Sau ca in reclama "Garantie ? Ce garantie dom'le, noi aici lucram pe incredere !"

    FFF adevarata treaba cu "vrei factura?" I-am solicitat la cumparare sa-mi dea macar un bon de casa cu stampila pe el. N-ai sa vezi. Cica de abia se mutase si nu era legata casa de marcat. I-am cerut bonu' pentru garantie. Mi-a zis ca nu e nevoie, e suficienta garantia. In final, daca am vazut ca nu imi da nimic la mana cum ca i-am dat niste bani, i-am zis sa-mi scrie pe garantie ca nu e nevoie de bon pentru a ma prezenta cu consola la ei in service. Oricum, degeaba am insistat ca treaba iin service nu au facut si tot Donely m-a salvat.

  15. #15 SP
    Junior Member Bonzy's Avatar
    Quote Originally Posted by mascatul View Post
    haideti nu exagerati montajul intr-adevar lasa de dorit si desi eu nu modez console stiu cum trebuie sa arate una modata dar pana la opc e cale lunga .Eu am cumparat consola de la ei nemodata si a fost modata la donely si overall e ok.
    Ti se pare exagerat atunci cand soliciti un amarat de bon fiscal, care pana si la buticul din colt il primesti fara sa-l soliciti, sa ti se dea din umeri? Asta ca sa nu-ti amintesc ca e vorba de cateva milioane bune nu de 5 bani si pe langa asta isi desfasoara activitatea si in buricul Bucurestiului. Ca sa nu mai vorbesc de garantie.

  16. #16 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bonzy View Post
    Ti se pare exagerat atunci cand soliciti un amarat de bon fiscal, care pana si la buticul din colt il primesti fara sa-l soliciti, sa ti se dea din umeri? Asta ca sa nu-ti amintesc ca e vorba de cateva milioane bune nu de 5 bani si pe langa asta isi desfasoara activitatea si in buricul Bucurestiului. Ca sa nu mai vorbesc de garantie.
    Tu vorbesti aici de lucruri sfinte

  17. #17 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    cei mai mari tepari si se vad si distributori xbox 360 in ro ..Tipu ala nu stie pe ce lume traieste ..Bisnitar 100%

  18. #18 SP
    Junior Member Giovanny's Avatar
    Inca un forum pe care apare problema cu playcom o groaza de oameni si-au luat teapa de la ei..

  19. #19 SP
    Member slabunator's Avatar
    magazinul imaginar din acest topic (last post)

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...lului-concurs/

    este o parodie dupa playcon (de acolo m-am inspirat defapt)

    enjoy!

    Ps: hehe, fac un pic de reclama cu ocazia asta

  20. #20 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Astia merita sa stai in fata magazinului sa le faci anti-reclama. Cu ocazia asta mai faci si cate o fapta buna pt vreun nestiutor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts