Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Preluare puncte Wii gratis Ambasador

  1. #1 SP
    Junior Member narciz767's Avatar

    Preluare puncte Wii gratis Ambasador

    Salut. M-am gandit sa preiau topicul prin care ajut pe unul sau altul sa-si conecteze consola Wii la internet prin wireless si sa castigam impreuna cate 500 puncte.

    1. Primul pas, cum sa conectezi la internet.
    In primul rand va trebuie un router wireless compatibil, lista poate fi gasita aici:http://www.nintendowifi.com/


    Din Home Menu in Wii mergeti la Wii Options in stanga jos. Apasati Wii Settings. De acolo apasati sageata dreapta pana dati de "Country". Apasati si alegeti UK (numai asa merge internetul wireless momentan). Apasati OK si apoi mergeti inapoi in meniul Wii Options pana dati de "Internet". Apoi apasati "Connection Settings". Alegeti Connection 1, Wireless Connection, si apoi "Search for an Access Point". Asteptati cateva momente, pana cand apare o lista cu cele mai apropiate Access Point-uri, de acolo il alegeti pe cel care este al vostru sau la care aveti access. Apoi apasati OK, OK din nou, si va testa conexiunea. Daca a reusit, va aparea o cerere de update de sistem Wii. Apasati Yes to update.
    Acum inapoi in Wii System Settings, cautati si apasati WiiConnect24. Selectati On si confirmati sa salveze setarile. Acum aveti internet pe Wii si puteti accesa Internet Channel si Wii Shop Channel de unde puteti cumpara joculete (Virtual Console - jocuri NES, SNES etc; sau WiiWare - jocuri noi) cu puncte Wii



    2. Acum cum sa iei 500 de puncte Nintendo gratis (valabil doar in prima luna de cand ati conectat Wii-ul la internet)


    Sa consideram ca textul de mai sus te-a ajutat sa-ti conectezi consola la internet.
    Deschide canalul "Wii Shop Channel" si alege "Connection Ambassador" (apare doar dupa ce faci update de Wii Shop Channel). Alege apoi Person who has helped" (in partea dreapta). Aici introduci numarul meu de consola Wii = 3451 4494 2390 8839 si OK. Completeaza chestionarul si OK pentru a termina.
    Intra apoi in adress book (in partea dreapta - pliculetul), si alege hartia cu pix din stanga jos (Create Message). A aparut apoi in partea dreapta "Address Book", selectati si ar trebui sa apara un numar format din 12 cifre grupate cate patru (daca nu, apasati pe sageata minus in stanga ecranului). Notati pe o hartie tot numarul, si trimiteti-mi un pm pe forum cu numarul consolei voastre. De abia dupa ce inregistrez si eu iti poti lua cei 500 de puncte gratis pe care-i poti folosi in Wii Shop Channel.

    Sau postati codul consolei aici , trimiteti pe PM sau email [email protected]

    HAI SA FACEM PUNCTE WII !! ATENTIE OFERTA ESTE VALABILA 30 ZILE DE LA CONECTARE PE Wii Shop Channel..


    Preluat cu acordul lui samueljigga

  2. #2 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Rog de acum inainte sa folositi threadul asta, ca la mine nu mai e cazul. Multumesc.

  3. #3 SP
    Junior Member a1gery's Avatar

    30 de zile

    Quote Originally Posted by SamJigga View Post
    Rog de acum inainte sa folositi threadul asta, ca la mine nu mai e cazul. Multumesc.
    cele 500 puncte wii ambasador
    dupa procedeol de mai sus

    introduceti nr consolei mele: 5511- 9884- 3832-1815 si postati nr consolei voastre sau email la [email protected]

  4. #4 SP
    Junior Member hondapoker's Avatar
    salutari tot ambasador nou,pentru cei 500 puncte introduceti codul meu 4871 7967 1830 5272, si postati nr consolei voastre sau id:hondapoker

  5. #5 SP
    Junior Member ramoniktweety's Avatar
    buna..mai este valabila treaba cu 500 de punte?
    as vrea si eu sa atentez la ea..ms anticipat

  6. #6 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    Salut , eu inca sunt disponibil Cine vrea add me la 5886-2186-3504-7640 si da-ti-mi PM.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  2. Ajutor puncte wii By trabic in forum Nintendo Wii
    Replies: 8 Last Post: 19-04-2012, 16:06
  3. Replies: 10 Last Post: 04-11-2011, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts