Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: Android 4.4 KITKAT

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Android 4.4 KITKAT

    Cititi stirea aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...itkat-anuntat/

    De asemenea, am atasat cateva imagini cu un build "leak-uit" pe un Nexus 4, dar nu exista dovezi ca ar fi reale. Pana la negarea oficiala, eu unul sunt incantat de ce vad.

    Sursa: New leaked shots show redesigned Android 4.4 KitKat phone & messaging apps? | 9to5Google
    Attached Images Attached Images android-4.jpg android-kitkat-4.jpg android-kitkat-44-01.jpg kit-kat-44-02.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Meniul downloads in 4.4 vs 4.3
    Attached Images Attached Images nexusae0_wm_kitkat_downloads1.jpg nexusae0_screenshot_2013-10-08-13-38-38.png

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tips and tricks

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    A inceput sa fie distribuit si pentru Nexus 4/7/10.

  10. #10 SP
    is the man! trickz's Avatar
    L-am instalat pe Nexus 4, momentan e foarte interesant, mai ales legat cu Google Experience Launcher. Revin cu pareri dupa mai multe zile de utilizare

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am mai postat intr-un loc, dar la cati nervi imi face treaba asta, pun si aici:

    Bun, am probleme cu Android 4.4 KitKat. Mare surpriza mare.

    Nu ma asteptam decat la probleme de lag sau freeze, dar pana acum e ok. Problema mea e foarte stupida si nu gasesc nicio solutie. In caz ca vede cineva si are vreo idee, e invitatul meu sa ma lumineze cu logica de pe Android.

    Toate telefoanele au functia de double-tap space pentru punct. Adica apesi de doua ori pe space si iti pune punct propozitiei si un spatiu incat sa scrii ordonat. Toate bune si frumoase pana am schimbat meniul telefonului in limba romana. S-au dus naibii toate setarile.

    Desi e bifata optiunea asta, mie nu imi functioneaza. De ce? Habar n-am. Am schimbat si reschimbat limbile de o mie de ori si tot nu vrea. Am aflat ca pe la Android 2.1 se golea memoria cache. Desigur ca nu mai exista optiunea asta, asa ca am cautat pe Play Store o aplicatie de genul. Am gasit-o, am folosit-o si mi-a resetat tastatura. A functionat. Insa, totul era default, adica aveam auto-correct, swipe gestures pentru typing, vibratii si sunete la apasare, toate prostiile. Dupa ce am oprit toate prostiile care nu ma intereseaza, nu a mai functionat.

    Am repetat figura de cateva ori si nu vrea sa functioneze nicicum. Cu setarile default functioneaza, dar cum schimb ceva, e gata. Ce e ciudat e ca dupa ce golesc cache-ul tastaturii si toate datele (vreo 5MB), merge, cum fac o modificare, gen scot autocorrect, e gata.

    Am intrebat si pe un forum de androizi, dar acolo in afara de benchmark si root nu stie nimeni nimic altceva.

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Double space pentru punct este o functie inclusa in autocorrect. Dezactivezi una, dezactivezi tot, din cate stiu. Nu m-am interesat daca exista alternative, dar daca gasesc ceva postez

  13. #13 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    A inceput sa fie distribuit si pentru Nexus 4/7/10.
    17.11.2013 still no update.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    17.11.2013 still no update.
    La fel si pe Nexus 7 2013 cu 3G... Deh, doar e propriul lor device. Bine ca in schimb au inceput sa aparat la third parties

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    trickz:

    Jesus, ce porcarie.

    Dar da, ai dreptate, a functionat.

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La fel si pe Nexus 7 2013 cu 3G... Deh, doar e propriul lor device. Bine ca in schimb au inceput sa aparat la third parties
    Eu am versiunea wifi 2013, la cel cu 3G macar au anuntat ca nu o sa fie disponibil decat spre finalul anului.

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    17.11.2013 still no update.
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Eu am versiunea wifi 2013, la cel cu 3G macar au anuntat ca nu o sa fie disponibil decat spre finalul anului.
    Imaginile de fabrica au fost puse pe site-ul google/android pentru TOATE dispozitivele Nexus compatibile. Nu stiu cine a anuntat ca nu o sa fie disponibil decat spre sfarsitul anului pentru ca deja... este.

    Cat despre OTA, acesta vine pe valuri. In primul rand ca dispozitive, apoi ca tari. Momentan, din cate stiu, OTA este disponibil pentru Nexus 7 si 10, toate variantele. De obicei, in Romania ajung update-urile astea cam o saptamana mai tarziu dupa ce incep in US. Deci zilele astea trebuie sa apara...

    Daca nu doresti sa astepti, poti descarca imaginea de pe site singur, ca sa iti faci un sideload cu ADB, cum am facut eu.


  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @trickz: Cum merge pe Nexus 4?

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ceva mai fluent decat 4.3. Este clar mai polishat, au disparut multe bug-uri. Cu bateria e mai friendly, am aprox 1h de joc (asphalt 8, gt academy), 2h 30 screen time, 6h 30 pe baterie si sunt la 52%, cu wifi/3g on. Pe 4.3 jocurile astea imi mancau bateria instant...

    Cu aplicatiile restilizate de Google ma impac foarte bine, ador design-ul noului Mail si al dialer-ului. Google NOW oricum mi-a fost companion si pana acum, dar acum ca e integrat in launcher, e mai aproape de mine.

    Zilele astea vreau sa incerc si ART-ul, ca am auzit ca e si mai interesant dupa...

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu in Google Now nu am prea multe. In afara de meteo si ultima locatie cautata cu Maps, nu imi apare nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Wallpapers - Android By OEE in forum Android
    Replies: 10 Last Post: 01-07-2015, 09:04
  2. Android 4.4 KITKAT anuntat By trickz in forum Tech News
    Replies: 20 Last Post: 01-11-2013, 00:10
  3. Android de Romania By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 22-09-2011, 10:49
  4. Android Games By iUser in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 16-01-2011, 01:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts