Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Filme HD pe tableta

  1. #1 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Exclamation Filme HD pe tableta

    Salutare!Ok deci sa trecem direct la subiect, vreau sa vizionez si eu filme HD pe tableta insa nu pot din cauza limitarii fat-ului la fisiere de peste 4 gb...am un card sd si am incercat formatarea lui insa atunci nu-l mai vede tableta...stiti vreo solutie sau aplicatie care sa nu necesite root?Multumesc!

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai nu poti sa faci un media server, cum este la PS3? stiu ca la ipad este posibil si practic faci streaming de pe pc

  3. #3 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    nu stiu cum...

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incearca sa formatezi cardul in exFAT (nu NTFS sau FAT16/32). Acesta nu are limitarile de 4GB... insa nu stiu sigur daca ti-l va vedea tableta ta. Give it a try.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Despre ce tableta este vorba?

  7. #7 SP
    Junior Member Zetrix's Avatar
    Cel mai usor ti-ar fi sa folosesti airdroid, si sa trimiti direct din pc in tableta prin wi-fi.


  8. #8 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Despre ce tableta este vorba?
    Un Vonino Speedstar S

  9. #9 SP
    Junior Member ciuflingar's Avatar
    Personal, pe Nexus 7 2013, folosesc bsplayer pentru full HD si mai foloseam XBMC pentru sd (comedy shows).
    Abele te lasa sa accesezi share-uri normale de windows (samba pe linux) de unde isi iau si subtitrari.
    Doar share-uiesti din windows folderul cu filme si accesezi din bsplayer, optinea lan, de unde creezi un "server" folosind IP-ul la masina cu share-ul de filme.
    In XBMC ii mai usor, te duci la videos si dai "add surce", alegi "Samba share" la care iti va da o lista cu mainile din retea, doar ca la mine pe tableta nu are accelerare hardware la fel de buna ca bsplayer-ul.
    Ambele stiu h264 high profile si containere mkv.

  10. #10 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Android citeste carduri formatate NTFS, insa nu poate scrie pe ele. Daca vrei doar pentru filme, formateaza cardul asa, si pune filmele de pe calculator.
    Despre exFAT nu stiu daca este suportat.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau iti iei asa ceva si ai acces wireless la HDD, no PC & no root required: Wireless Hard Drive, iPad Hard Drive | Seagate.
    Sau iei un HDD extern si pui adaptor USB la tableta. Sau un NAS device si-l accesezi prin retea. Solutii sunt o groaza. Eu am crezut ca vrei sa le accesezi doar cu tableta la dispozitie.

  12. #12 SP
    Banned Venom's Avatar
    Vonino speedstar S suporta OTG, asa ca poti cu ajutorul cablului sa bagi un stick formatat NTFS. Si o sa vezi filmul fara probleme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Tableta Nokia RT By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 3 Last Post: 27-08-2013, 20:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts