Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 89 of 155 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1761 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Si la mine a durat ~50 min. Cel mai probabil cei care spun ca dureaza mai mult fac transferul prin altceva decat cablu ethernet, sau.. sunt hateri .
    Nu am transferat prin altceva, nici hater nu sunt . A durat 10 ore pentru 350 GB prin conexiune directa. Cablul nu a fost problema.

  2. #1762 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Abia astept sa tot scada preturile la ps4 seconduri. M-am hoarat, spun pas la pro...dau maxim 800 lei pe un ps4 cu vreo 4 jocuri...si de 1000 de lei gramad de alte jocuri, si nici nu dau toti banii odata. Merita compromisul de a fi invechit pt micul boost pe care pro il are (sau nu) in 1080p. Si pana la urma e vorba despre jocuri nu de badocul care le playazea. Ps3 am fat (si inca gamada de jocuri bune ieftine de luat care vreau sa la joc), ps4 bune e si primul model. Consolist am devenit pt un joc (god of war 1 de care m-am indragostit la prima vedere), nu pt aparatu care il rula si nici tv-ul crt pe care era, si pt senzatia care ti-o da controllerul (care e gadgetul meu preferat de la prima experient cu terminatorul cand ma dureau degetele de la el). Asa ca haideti cu ofertele pro-istilor, urmaresc olx-ul cu interes

  3. #1763 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    si-a facut treaba updateul de la tv de zilele astea, sunt valabil pe toata gama video cu tot cu HDR si gama de culori
    Attached Images Attached Images 2.jpg 1.jpg

  4. #1764 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Am sarit si eu pe trenul Pro. Am gasit si consola si SSHD la pret decent. Daca nu imbunatateste nimic pe Ps4 il bag in laptop unde ma chinui cu spatiul. Win win. O sa testez load times si imbunatatiri la fps pe Tomb Raider si o sa las impresii aici daca e careva curios.
    Attached Images Attached Images rsz_220161110_154628.jpg rsz_20161110_172529.jpg

  5. #1765 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De unde ?

    Sent from my EVA-L09

  6. #1766 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    A trebuit sa instalezi din nou OS ?
    A trebuit sa il reinstalez, da. Numai asa merge, daca ii schimbi HDD-ul.
    Nu-i mare chestie, numai ca trebuie sa iti reinstalezi toate jocurile si sa iti muti salvarile pe un stick ori sa te asiguri ca sunt updatate in cloud, daca ai Plus.

  7. #1767 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    Nu am transferat prin altceva, nici hater nu sunt . A durat 10 ore pentru 350 GB prin conexiune directa. Cablul nu a fost problema.
    Atunci imi pare rau, nu stiam sa existe o astfel de problema.

  8. #1768 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    De unde ?

    Sent from my EVA-L09
    Nu-s local. Londra

  9. #1769 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Atunci imi pare rau, nu stiam sa existe o astfel de problema.
    No worries, si eu am fost surprins

  10. #1770 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Nu-s local. Londra
    Dartford

    Sent from my EVA-L09

  11. #1771 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Haha. Vezi ca vinde Maplin la 79 si am vazut si pe Amazon la 75. A fost testat de D foundry pe ps4 in articolul de mai jos si sunt imbunatatiri clare la unele jocuri, scroll jos pt rezultate. Ma astept sa functioneze in aceeasi masura si pe Pro. Urmeaza sa-l instalez maine.

    Is it time for a PS4 SSD upgrade? • Eurogamer.net

  12. #1772 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cam asta este opinia mea dupa cateva ore de jucat pe PRO BF1

    consola e gandita pt 2/4k .. se vede ok si in 1080p cu ea , dar nu straluceste ca pe un 4k cu hdr si gama full de culori (mai multe fata de ps4 standard).. de exemplu BF1 nu are inca patch pt PRO ( vine pe 16 ) si deci ruleaza in 1080p ca si ps4 de baza , diferenta este ca in MP nu mai cade rezolutia deloc si tot timpul vezi jocul in 1080p in timp ce cu ps4 de baza mai tot timpul rezolutia este "dinamica"... uneori ne putand distinge in distanta daca e inamic sau nu .. consola se incalzeste cam ca si primul ps4 , insa nu ii auzi ventilatorul deloc , in timp ce aia veche ziceai ca decoleaza uneori..

    cert e ca atunci cand intra 4k in actiune imaginea este super detaliata , de exemplu in meniu acum se vad iconitele userilor super detaliat, aveam pe cineva in lista cu o iconita ca si o emblema cusuta , ei bine pana sa am PRO-ul il vedeam ca si un desen cumva, acum ii vad atele alea cusute in detaliu ca si cum m-as uita foarte de aproape

    culorile sunt mult mai vii si iti scoate cumva in evidenta detalii ca si cum ti s-ar prezenta fiecare element in parte, e misto si merita mai mult consola asta in combinatie cu 4k + HDR , gasesti ceva ok si pe la un 5-6000ron ca tv , daca vrei "piesa" undeva pe la 8-9000 , insa acum cu noul update pt tv-uri gama mai vechiuta (pana sa se schimbe trendul cu HDR ) se vad super ok si alea din gama de pret 5000ron .

    dupa asa reclama facuta din partea unui "consumator" , as putea sa-mi depun C.V. -ul la SONY pe partea de marketing !

  13. #1773 SP
    Banned asperas's Avatar
    https://www.youtube.com/watch?v=QrLElowDotk e dus rau killer asta dar..?

    urmare: Pro va ajunge si la mine in cateva ore !

  14. #1774 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Urmatorul articol este strict subiectiv, scris dupa o seara petrecuta in compania PS4 PRO, un frenchie si juma' de sticla de Glenfidich(nevasta-mea e in excursie pe malu' Dunarii la Pesta).

    Ca si background, folosesc un TV LED Sony 60" 1080p, cumparat acum cativa ani, pe care il ador. De ce? Dupa calibrare, este TV-ul de care sunt cel mai multumit in ultimii 10 ani(si am avut o gramada), mai ales datorita uniformitatii ecranului. Nu stiu cum am avut norocul asta la o dimensiune destul de generoasa a ecranului, dar nu am norisori, backlight bleed, clouds etc. Astfel ca pur si simplu momentan nu simt nevoia acuta de a schimba ceva.

    Asadar, de ce a meritat pentru mine aceasta achizitie?

    - in primul rand, PS4 launch model cumparat in decembrie 2013 a inceput sa scartaie putin pe la incheieturi: loading times, se mai bloca prin meniu, cateva secunde BUNE pana intra in PS store, niste erori ciudate destul de sporadice manifestandu-se prin refuzul de a ejecta discul etc.

    - pe scurt, sunt motivele datorita carora m-am decis sa cumpar o consola noua and boy oh boy. Am scapat de toate cele enumerate mai sus, PRO-ul se misca impecabil, iar designul il consider mult mai atractiv decat la cel clasic, desi este mai buffed.

    - inclusiv testele de network au fost mult mai bune, am incercat de vreo 6 ori si m-am apropiat de fiecare data de 400 Mbps, ceea ce nu s-a intamplat niciodata la cea veche. Nu stiu daca e coincidenta, dar e un plus binevenit.

    - am incercat urmatoarele jocuri: Battlefield 1 singleplayer + multi, Ratchet and Clank, Uncharted 4 singleplayer. Acum, placebo 50% + realitate 50%, dar orele petrecute aseara in aceste jocuri mi-au intarit inca o data convingerea ca investirea a peste 10.000 ron in momentul de fata pentru un nou TV este absolut inutila pentru mine. Repet, SUBIECTIVITATE! Ratchet si U4 fac downsampling la 1080P de la rezolutia ultimului patch care le-a pregatit pentru 4k si rezultatul este fabulos.
    Nimeni nu stie daca BF1 este patchuit in momentul de fata pentru noua consola, dar stabilitatea framerateului in multiplayer nu poate fi contestata. Mi se pare ca se misca excelent chiar si in modurile de 64 players. Nu-s io inginer la digital foundry, dar pare o experienta mult mai fluida decat pe clasicul PS4.

    - de zgomotul consolei si incalzire habar-n-am ce sa va spun pentru ca niciodata nu m-au interesat acesti factori, eu joc tot timpul la un volum destul de ridicat(vezi injuraturile prietenilor cu care mai joc din cand in cand deoarece ii bruiez). Totusi, la cel clasic am observat ca in momentul in care isi facea loading Uncharted 4 incepea sa faca ca un avion de la Tarom.

    - un plus destul de notabil este pentru toate jocurile care vor aparea de acum inainte, mi-e greu sa cred ca developerii nu vor profita de puterea sporita a consolei si nu le vor patchui in concordanta.

    Sunt primele pareri dupa prima seara petrecuta cu noua iubitica, dar la cererea publicului voi reveni cu impresii. Totodata, daca sunt useri de 1080p TVs si au nelamuriri, ask away.

    Astfel, pentru subsemnatu': PS4 PRO - a big YAY / 4K TV - moderate NAY.

    Couldn't care less about resolution, Greg Miller facea comparatia cu nebunia 3d gaming de acum cativa ani. Remember that? Poate putin nepotrivita, dar vad niste similitudini. Give me 1080P 60 fps with all the bells and whistles and I'll jump around like Kris Kros after sunday's supper.


    Inca o mica informatie: Cronusmax plus(accesoriul prin care imi folosesc controllerul Xbox One Elite pe PS4) functioneaza si pe PRO daca e cineva interesat de asa ceva.

    Ah, si pe Poiuyt nu l-as lua la marketing.

  15. #1775 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    cam asta este opinia mea dupa cateva ore de jucat pe PRO BF1

    de exemplu BF1 nu are inca patch pt PRO ( vine pe 16 ) si deci ruleaza in 1080p ca si ps4 de baza , diferenta este ca in MP nu mai cade rezolutia deloc si tot timpul vezi jocul in 1080p in timp ce cu ps4 de baza mai tot timpul rezolutia este "dinamica"... uneori ne putand distinge in distanta daca e inamic sau nu ..
    Deci tu spui ca unele jocuri pot beneficia de pro si daca nu au primit patch? Sigur nu e placebo? Sunt curios daca se aplica asta si la alte jocuri. Acum instalez witcher , tomb si Bf4 si o sa investighez si eu.

  16. #1776 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post

    urmare: Pro va ajunge si la mine in cateva ore !
    haide bre.. atata te-ai "bitching" de acest pro si acum ti l-ai comandat ?!

    sa-l butonezi bucuros !

  17. #1777 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Deci tu spui ca unele jocuri pot beneficia de pro si daca nu au primit patch? Sigur nu e placebo? Sunt curios daca se aplica asta si la alte jocuri. Acum instalez witcher , tomb si Bf4 si o sa investighez si eu.
    Sunt aproape convins de asta, voi face niste teste si eu cu jocuri care nu au patch. Spre exemplu, Just Cause 3 este un DEZASTRU de genul Hiroshima pe PS4 clasic. Sunt curios daca sunt imbunatariri acum. Bloodborne ar fi interesat de testat de asemenea.

  18. #1778 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mersi mult Rasko. Ai înclinat balanța celui nehotărât.

  19. #1779 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    haide bre.. atata te-ai "bitching" de acest pro si acum ti l-ai comandat ?!

    sa-l butonezi bucuros !
    thanks man.. insa eu doar mentinam faptul ca trebuie neaparat si un 4k tv hdr(10) ca sa te bucuri cu adevarat de jucarie!

    Rasko@ cum vine consola primul joc care va intra e acest Just Cause 3 la care chiar daca stiam ca e un dezastru am luat si season pass pt el dar nu l-am mai reinstalat!

  20. #1780 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca are cineva Evil Within si stie cum rula pe ps4 vanilla si poate sa il incerce pe Pro sa ne spuna cum e framerate-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 155 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts